Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozgałęznik antenowy satelitarny

Monia08 22 Dec 2019 12:57 801 21
    Monia08
    Level 4  
    Witam mam problem mam konwerter na 3 wejścia w tym jeden złoty i trzy dekodery zwykłe cyfrowy Polsat i jeden z nagrywarką gdzie musi być podłączony do złotego wejścia moje pytanie brzmi jak podłączyć te 3 dekoderyj jak mam tylko 2 wejścia w konwerterze kupiłam już inny konwerter na 4 wejścia ale się sprawdza zawsze w jednym telewizorze zacina się obraz co jeszcze mogę zrobić czy tylko pozostało zainstalować drugą antenę posiadam 1 multirom oraz 3 evobox A konwerter inverto unicable quad 40mm lnb 2 lecący ports
    User removed account
    Level 1  
    andpol 33
    Level 38  
    Monia, najpierw zacznij pisać po polsku bo z tego bełkotu ciężko coś zrozumieć.
    Monia08
    Level 4  
    Diorowsky wrote:
    A więc tak:
    4 dekodery, nie wiadomo jakie (proszę podać modele).
    konwerter quad i Unicable.
    Z konwertera do mieszkania/domu idą rozumiem 3 przewody?
    Czy zależy Ci, aby na głównym dekoderze nagrywać i oglądać jednocześnie inny program?
    Co do rozgałęziaczy, istnieją takowe, ale według mnie bardzo zaniżają jakość odbioru.

Jeśli masz więcej pytań pisz postaram się Ci odpowiedzieć.

Dodano po 3 [minuty]:

Czy w polsacie dali ci rozgałęziacz?
    Jeśli tak to podaj model.
    posiadam multirom i zależy mi na nagrywaniu oraz 3 evoboxy A konwerter inverto unicable quad 40 mm lnb 2 legacy ports. Do tej pory miałam multirom podłączony do 1 wejścia w konwerterze [złoty] A pozostałe 2 evoboxy do kolejnych i było ok ale teraz zakupiłam jeszcze jeden evobox i nie mam co już gdzie podłączyć kupiłam konwerter z 4 wejściami Optimus i niestety gubi sygnał
    andpol 33
    Level 38  
    Chyba Opticum? Jaki?
    User removed account
    Level 1  
    ucy7400
    Level 21  
    Diorowsky wrote:
    Ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, ale jeszcze nigdy nie widziałem, żeby był konwerter Unicable z trzema zwykłymi wyjściami.
    Gdy zamontujesz Quada to na głównym dekoderze nie możesz niestety nagrywać i oglądać innego programu jednocześnie.

Dodano po 1 [minuty]:

Jak bardzo Ci zależy na 3 evoboxie to kup rozdzielacz, ale jakość będzie kiepska jak ferdek :)

Dodano po 1 [minuty]:

!Rozdzielacz SATELITARNY z diodą w środku!

Jesteś jeszcze za cienki, są takowe!
    Może więcej się nie wypowiadaj
    andpol 33
    Level 38  
    Diorowsky wrote:

Jak bardzo Ci zależy na 3 evoboxie to kup rozdzielacz, ale jakość będzie kiepska jak ferdek :)

Oczywiście, że nie będzie działać.
    User removed account
    Level 1  
    Monia08
    Level 4  
    _cheetah_ wrote:
    Monia08 wrote:
    Czyli najlepiej założyć dodatkową antenę

To opcja desperacka. Można inaczej, z tym, że nie na tych konwerterach, które masz.

A jaki powinnam kupić żeby wszystko działało bez zarzutu multiroom i 3 evoboxy
    _kli_
    Level 39  
    Monia08 wrote:
    Czyli najlepiej założyć dodatkową antenę

A po co?
    Monia08 wrote:
    gubi sygnał

Co masz na myśli?
    Każdy dekoder podłączony oddzielnym przewodem do LNB? Zamieniałaś przewody na wyjściach Legacy lub dekodery miejscami?
    _cheetah_ wrote:
    nie na tych konwerterach, które masz

Ale dlaczego nie? Ma ..
    Monia08 wrote:
    konwerter z 4 wejściami Optimus

czyli prawdopodobnie taki :?: Jeżeli tak, to powinno działać.
    Monia08 wrote:
    multiroom i 3 evoboxy

Jakie konkretnie modele? Evobox PVR + 3 x Evobox Lite?
    User removed account
    Level 1  
    _kli_
    Level 39  
    _kli_ wrote:
    Jakie konkretnie modele? Evobox PVR + 3 x Evobox Lite?

Monia08 wrote:
    Evobox PVR + 3 x Evobox Lite?

Pytasz, czy odpowiadasz?
    Monia08 wrote:
    konwerter z 4 wejściami Optimus

Jaki model? Quad czy SCR+3xLegacy (link podałem w poprzednim poście).
    User removed account
    Level 1  
    ucy7400
    Level 21  
    Diorowsky wrote:
    iesz, ja to robię hobbystycznie, a nie zawodowo, więc mogę się pomylić. Przepraszam za błędną odpowiedź.

Co do rodzielaczy satelitarnych to czeka mnie prowadzenie drugiego kabla w mieszkaniu...

bedzie juz tego.
    User removed account
    Level 1  
    ucy7400
    Level 21  
    Diorowsky wrote:
    .
    Prowadzisz cztery przewody od każdego dekodera, do

4 dekodery x 4 przewody = 16 przewodów. 8-O
    User removed account
    Level 1  
    ucy7400
    Level 21  
    Ludzie to czytają, tłumaczą na obce języki. I takie durne wypowiedzi powinno sie wywalać do kosza.
    Diorowsky wrote:
    ale jeszcze nigdy nie widziałem, żeby był konwerter Unicable z trzema zwykłymi wyjściami.
    Diorowsky wrote:
    !Rozdzielacz SATELITARNY z diodą w środku!
    ucy7400 wrote:

Diorowsky napisał:
    .
    Prowadzisz cztery przewody od każdego dekodera, do
    netTv
    Level 27  
    Dekodery Multiroom to dekodery Evobox Lite, które wspierają Unicable oraz dekoder Evobox PVR, który również wspiera Unicable. Konwerter Unicable o którym mowa, to konwerter Inverto SCR Unicable I z zestawu CP. Dekodery multiroom można podłączyć na jednym kablu ze złotego wyjścia tego konwertera. Sygnał można rozgałęzić przy antenie za pomocą rozgałęźnika (SAT/ RTV). Do dekodera Evobox PVR należy podłączyć dwa kable antenowe z szarych wyjść konwertera.
    W dekoderach multiroom wybieramy w konfiguracji anteny Typ Konwertera=Konwerter SCR i w każdym z nich wybieramy unikalną Częstotliwość (SCR). W dekoderze Evobox PVR wybieramy Typ konwertera = Uniwersalny i ustawiamy ilość podłączonych wejść na 2.
    Jednak najlepszym rozwiązaniem, jest zmiana konwertera Inverto Unicable SCR na konwerter Inverto Unicable dCSS, który w pełni daje możliwość wykorzystania dekodera PVR, a do każdego dekodera prowadzi się z anteny tylko jeden kabel.
    CP sprzedaje konwertery Invero dCSS w atrakcyjnej cenie w przeciągu roku od zawarcia umowy.