Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux EWS10010W - pralka pobiera wodę i nie chce ruszyć program

TehacjuszTomasz 22 Dec 2019 18:20 3351 8
 • #1
  TehacjuszTomasz
  Level 6  
  W trybie serwisowym świeci się raz zielona dioda i 4 razy czerwona. Nie wiem jak znaleźć jakiś to błąd. Ogólnie mało na internecie o tej pralce informacji. Chodziła sprawnie 10 lat. Może ktoś coś wie i pomoże? Jak skasować błąd?
 • Helpful post
  #2
  Kenworth 18
  Level 42  
  Czy to nie jest przypadkiem model EWS 10010W?
  Sprawdź jeszcze raz numer błędu postępując według załączonej instrukcji. Miganie diody czerwonej to pierwsza cyfra kodu błędu a zielonej druga. Należy policzyć liczbę mignięć obu diód.
 • #3
  Kenworth 18
  Level 42  
  Problem w tym, że kasowanie błędów w pralkach Electrolux nic nie da bo trzeba usunąć usterkę a błąd może sobie pozostać w pamięci. Jeśli chcesz to próbuj przez naciśnięcie tych 2 przycisków, którymi wchodzisz w tryb serwisowy. Mnie to raczej wygląda na błąd E41. Błąd od E10 to błąd związany z dopływem wody a Ty twierdzisz, że pralka wodę pobiera. Na wszelki wypadek sprawdź filtr w elekrozaworze pralki.
 • #4
  TehacjuszTomasz
  Level 6  
  Dokładnie tak jak napisałeś. Jest to błąd E41. Podejrzewam że może być to związane z jakimiś paprochami w pralce. Ostatnio czyściłem filtr z dołu i był okropnie zabrudzony.
 • #5
  Kenworth 18
  Level 42  
  Wpisz w wyszukiwarkę co oznacza błąd E41 w pralkach Electrolux. Wykasuj błąd w trybie serwisowym i jeśli pojawi się ponownie to zacznij od sprawdzenia wtyczki blokady drzwi i samej blokady, następnie jej wiązkę elektryczną i na końcu moduł sterujący.
  Czasem bywa tak, że pralka zapisze sobie błąd otwartych drzwi jeśli nie zostaną poprawnie zamknięte i dlatego należy sprawdzić czy błąd pojawia się mimo jego wykasowania z pamięci urządzenia.
 • #6
  TehacjuszTomasz
  Level 6  
  Wyczyściłem filtr w elektrozaworze faktycznie był zakamieniony. W trybie serwisowym teraz miga raz czerwona raz zielona. Pralka pobiera wodę i wypuszcza ale żaden program nie chce ruszyć. Obraca 3 razy bęben w lewo i prawo i staje ...
 • #7
  Kenworth 18
  Level 42  
  Wygląda to na błąd E11 czyli to o czym pisałem wcześniej. Błąd E41 już się nie ujawnia? Skoro wspomniałeś, że było sporo osadu w filtrze elekrozaworu to może być tak, że nie pracuje jedna z cewek elektrozaworu.
  Pralki Electrolux zazwyczaj rozpoczynają cykl prania od uruchomienia obu cewek elektrozaworu. Pomierz rezystancję obu cewek i sprawdź czy pralka podaje zasilanie na obie cewki elektrozaworu.
 • #8
  TehacjuszTomasz
  Level 6  
  Czy ktoś mi pomoże jak skasować ten błąd?
 • #9
  Kenworth 18
  Level 42  
  W trybie serwisowym pojawia się jakiś błąd?
  Jak skasować błąd jest podane w załączniku, który dodałem, ale dopóki nie usuniesz przyczyny problemu to pralka nie będzie działać.