Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux EWS10010W - pralka pobiera wodę i nie chce ruszyć program

TehacjuszTomasz 22 Dec 2019 18:20 3351 8
    TehacjuszTomasz
    Level 6  
    W trybie serwisowym świeci się raz zielona dioda i 4 razy czerwona. Nie wiem jak znaleźć jakiś to błąd. Ogólnie mało na internecie o tej pralce informacji. Chodziła sprawnie 10 lat. Może ktoś coś wie i pomoże? Jak skasować błąd?
  • Helpful post
    Kenworth 18
    Level 42  
    Czy to nie jest przypadkiem model EWS 10010W?
    Sprawdź jeszcze raz numer błędu postępując według załączonej instrukcji. Miganie diody czerwonej to pierwsza cyfra kodu błędu a zielonej druga. Należy policzyć liczbę mignięć obu diód.
    Kenworth 18
    Level 42  
    Problem w tym, że kasowanie błędów w pralkach Electrolux nic nie da bo trzeba usunąć usterkę a błąd może sobie pozostać w pamięci. Jeśli chcesz to próbuj przez naciśnięcie tych 2 przycisków, którymi wchodzisz w tryb serwisowy. Mnie to raczej wygląda na błąd E41. Błąd od E10 to błąd związany z dopływem wody a Ty twierdzisz, że pralka wodę pobiera. Na wszelki wypadek sprawdź filtr w elekrozaworze pralki.
    TehacjuszTomasz
    Level 6  
    Dokładnie tak jak napisałeś. Jest to błąd E41. Podejrzewam że może być to związane z jakimiś paprochami w pralce. Ostatnio czyściłem filtr z dołu i był okropnie zabrudzony.
    Kenworth 18
    Level 42  
    Wpisz w wyszukiwarkę co oznacza błąd E41 w pralkach Electrolux. Wykasuj błąd w trybie serwisowym i jeśli pojawi się ponownie to zacznij od sprawdzenia wtyczki blokady drzwi i samej blokady, następnie jej wiązkę elektryczną i na końcu moduł sterujący.
    Czasem bywa tak, że pralka zapisze sobie błąd otwartych drzwi jeśli nie zostaną poprawnie zamknięte i dlatego należy sprawdzić czy błąd pojawia się mimo jego wykasowania z pamięci urządzenia.
    TehacjuszTomasz
    Level 6  
    Wyczyściłem filtr w elektrozaworze faktycznie był zakamieniony. W trybie serwisowym teraz miga raz czerwona raz zielona. Pralka pobiera wodę i wypuszcza ale żaden program nie chce ruszyć. Obraca 3 razy bęben w lewo i prawo i staje ...
    Kenworth 18
    Level 42  
    Wygląda to na błąd E11 czyli to o czym pisałem wcześniej. Błąd E41 już się nie ujawnia? Skoro wspomniałeś, że było sporo osadu w filtrze elekrozaworu to może być tak, że nie pracuje jedna z cewek elektrozaworu.
    Pralki Electrolux zazwyczaj rozpoczynają cykl prania od uruchomienia obu cewek elektrozaworu. Pomierz rezystancję obu cewek i sprawdź czy pralka podaje zasilanie na obie cewki elektrozaworu.
    TehacjuszTomasz
    Level 6  
    Czy ktoś mi pomoże jak skasować ten błąd?
    Kenworth 18
    Level 42  
    W trybie serwisowym pojawia się jakiś błąd?
    Jak skasować błąd jest podane w załączniku, który dodałem, ale dopóki nie usuniesz przyczyny problemu to pralka nie będzie działać.