Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera P3055dn - Częściowy lub całkowity brak wydruku na niektórych stronach /

mistrzsieci 22 Dec 2019 22:22 675 6
 • #1
  mistrzsieci
  Level 11  
  Witam,

  Drukarka Kyocera p3055dn z przebiegiem 393 000 kartek od dzisiaj zaczęła pomijać fragmenty tekstu lub drukować bardzo blado (wręcz niewidocznie). Zdarza się że wydrukuje 5-50 kartek dobrze a później kilkanaście źle.

  Wszystkie części wewnątrz drukarki jeszcze z fabryki, bęben ma lekkie rysy. Toner tani zamiennik "no name".
  Próbowałem czyszczenia wszystkich wałków układu wywoływania alkoholem izopropylowym, oczyściłem także pojemnik na zużyty toner.

  Pytanie do fachowców co wymienić aby przywrócić sprawność drukarki?
  W załączniku zdjęcia stron jakie drukuje, ostatnią pobrudziłem na dole palcami.

  Kyocera P3055dn - Częściowy lub całkowity brak wydruku na niektórych stronach / Kyocera P3055dn - Częściowy lub całkowity brak wydruku na niektórych stronach / Kyocera P3055dn - Częściowy lub całkowity brak wydruku na niektórych stronach /
 • #2
  michalekx
  Level 14  
  Witam. Kyocery tej grupy mają przewidziany przebieg wymiany zestawu MK na 300tys. stron więc prawidłowo powinny być wymienione : bęben, wywoływaczka, zespół grzewczy i rolki poboru tj. w zestawie. Twój przypadek wskazuje na wywoływaczkę. W niej jest developer i pewnie się już skończył.
 • #3
  krzys_ka
  Level 25  
  Przyjrzałbym się sprzęgłu napędzającemu wywoływacz.
  Może być również zapchana wywoływaczka/uszkodzone łożyska wałka magnetycznego. Stąd prążki na szarościach.
 • #4
  mistrzsieci
  Level 11  
  Problem z bladym wydrukiem rozwiązany. Okazało się że wałek bębna nie miał dobrego kontaktu z obudową drukarki - źle zamontowałem jedną sprężynę.

  teraz mam inny problem, na wydrukach w regularnych odstępach po jednej stronie pojawiają się znaki. Próbowałem czyścić wszystkie wałki ale nie pomaga to. Czy moglibyście podpowiedzieć mi co jeszcze sprawdzić albo wymienić? Kyocera P3055dn - Częściowy lub całkowity brak wydruku na niektórych stronach /
 • #5
  kaszus
  Level 13  
  Wygląda na to, że coś jest na rolce ładującej... lub jest uszkodzona i w tym miejscu nie ma ładowania.
 • Helpful post
  #6
  forteca
  KYOCERA specialist
  michalekx wrote:
  Witam. Kyocery tej grupy mają przewidziany przebieg wymiany zestawu MK na 300tys. stron więc prawidłowo powinny być wymienione : bęben, wywoływaczka, zespół grzewczy i rolki poboru tj. w zestawie. Twój przypadek wskazuje na wywoływaczkę. W niej jest developer i pewnie się już skończył.


  Witam,

  niestety jest kolega w błędzie, drukarki tej grupy są podzielone na dwa rodzaje.
  Mianowicie do prędkości 50ppm (45ppm) oraz powyżej prędkości 50ppm (50ppm/55ppm/60ppm), a co za tym idzie posiadają różne przebiegi wymiany zestawów MK. Zestaw przewidziany do powyższej drukarki przewidziany jest do wymiany przy przebiegu 500tys stron.

  I druga rzecz, w zespole wywołującym (czyli inaczej wywoływaczce) nie ma dewelopera. Wynika to z faktu, iż w drukarkach tych stosowany jest toner tzw. dwuskładnikowy, czyli nośnik (deweloper) oraz toner, które to oba składniki znajdują się w pudełku z tonerem. Zespół wywołujący fabrycznie jest pusty, czysty bez tonera. Dopiero po pierwszym uruchomieniu drukarki przez około 10 minut ten zespół jest inicjalizowany, czyli zasypywany tonerem.

  Pozdrawiam

  Dodano po 6 [minuty]:

  mistrzsieci wrote:

  teraz mam inny problem, na wydrukach w regularnych odstępach po jednej stronie pojawiają się znaki. Próbowałem czyścić wszystkie wałki ale nie pomaga to. Czy moglibyście podpowiedzieć mi co jeszcze sprawdzić albo wymienić?


  Witam,

  jeśli te znaki są w regularnych odstępach to proszę zmierzyć w jakich. Jeśli dwie kropki są w odstępie od siebie około 3cm to należy wyczyścić rolkę ładującą bęben. Rolka znajduje się na bębnie w szarej obudowie, zobaczysz ją dokładniej po wysunięciu całego bębna i zdjęciu z niego pojemnika z tonerem. Aby wysunąć bęben, chwyć za toner i wysuń całość z obudowy.

  Jeśli jest inna odległość pomiędzy znakami to proszę napisać jaka jest.

  Pozdrawiam
 • #7
  mistrzsieci
  Level 11  
  Odległość między znakami to właśnie 3 cm, wyczyściłem wałek i jest teraz bardzo ładny wydruk, serdecznie dziękuję za pomoc.