Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć mikrofon do rejestratora turbo HD

23 Gru 2019 11:26 462 20
  • Poziom 7  
    Mam rejestrator turbo HD Hikvision DS-7308HGHI-SH. Jak podłączyć do niego mikrofon? Czy można podłączyć tylko jeden mikrofon, bo rejestrator ma tylko jedno wejście cinch audio. Czy można podłączyć mikrofon zamiast kamery poprzez kabel koncentryczny z wejściem do rejestratora poprzez wejście cinch i zasilaniem od kamery. Czy można podłączyć mikrofon tylko poprzez skrętkę podłączając oddzielnie zasilanie mikrofonu i sam mikrofon? Czy jest możliwość podłączenia mikrofonu pod każdą kamerę?
  • OptexOptex
  • specjalista-kamery przemysłowe
    mwykowski napisał:
    Jak podłączyć do niego mikrofon?

Do wejść(czerwone gniazda).

mwykowski napisał:
    Czy można podłączyć tylko jeden mikrofon

Tak, po podłączeniu do wejścia nr 1, dźwięk będzie nagrywany/odtwarzany na 1 kanale wideo; do wejścia nr 2, na kanale wideo nr 2.

mwykowski napisał:
    Czy można podłączyć mikrofon zamiast kamery poprzez kabel koncentryczny z wejściem do rejestratora poprzez wejście cinch i zasilaniem od kamery.

Tak.

mwykowski napisał:
    Czy można podłączyć mikrofon tylko poprzez skrętkę podłączając oddzielnie zasilanie mikrofonu i sam mikrofon?

Tak.

mwykowski napisał:
    Czy jest możliwość podłączenia mikrofonu pod każdą kamerę?

Wejście audio nr 1 współgra z kanałem wideo nr 1, wejście audio nr 2 z kanałem wideo nr 2 itp - z tego co wiem, to działa audio na czterech pierwszych wejściach.

Szczerze powiedziawszy to nie wiem jak działa osobne wejście LINE IN - chyba jest błąd w opisie lub na tyle rejestratora, bo instrukcja jedno, a opis na tyle rejestratora drugie(4 wejścia i 1 wyjście):
  • OptexOptex
  • Poziom 7  
    Dzięki. Czyli mogę podłączyć mikrofon poprzez skretkę lub kabel koncentryczny z gniazdem RCA w rejestratorze, a zasilanie mogę sobie wziąć np. z zasilania kamery, czy tak?
    Dokładnie tak. Ja zawsze wykorzystywałem do tego skrętkę komputerową i działało to bez zarzutu.
  • Poziom 7  
    Czy taki mikrofon pojemnościowy DS-2FP2020 Hikvision warto kupić, czy szkoda kasy?
  • Poziom 7  
    Hik-a na allegro mażna kupić za 150zł a na alli- za 100zł. W jakimś e-sklepie spotkałem się z cena 130zł. Tylko ciekawe jak z oryginalnością?
  • Poziom 7  
    Kupiłem na razie jakiś tam tańszy mikrofon i jakoś mi nie działa. Podłączyłem zasilanie i wejście audio pod jedynkę RCA i nie nagrywa dźwięku. Pewnie coś trzeba przestawić. W ustawieniach kamery nie widzę audio, zaś przy odtwarzaniu nagrań jest przycisk audio.
    W zaawansowanych ustawieniach od parametrów wideo, musisz zaznaczyć, że ma Ci nagrywać dźwięk. Dodatkowo musisz na kanale kamery nr1 ustawić wideo&dźwięk.

Jeśli ustawienia będziesz miał prawidłowe, to w trakcie podglądu na żywo na kanale nr1 musisz kliknąć raz lewym przyciskiem myszki(wywołać pasek na dole tego kanału) i znaleźć ikonkę od dźwięku - mikrofon/głośnik).

Dodatkowo Twój monitor/telewizor musi być podłączony po najlepiej HDMI, aby było słychać dźwięki zbierane przez mikrofon.

Ewentualnie nagraj na pendrive jakiś plik z kamery nr1 i odtwórz go np w komputerze.
  • Poziom 7  
    Faktycznie działa. W sumie to doszedłem sam w ustawieniach, ale zapomniałem, że VGA to tylko obraz, a tak miałem podłączony monitor. Na HDMI działa. Ciekawe czy będzie audio na IVMS-4200 czyli na PC. Na Hik-Conect na aplikacji telefonicznej nie mam dźwięku, chociaż ikonka głośnika jest, może też trzeba coś przełączyć. Ciekawe, że na IVMS pokazuje mi, że rejestrator jest offline, a podgląd na kamerach jest.
    mwykowski napisał:
    Na Hik-Conect na aplikacji telefonicznej nie mam dźwięku, chociaż ikonka głośnika jest, może też trzeba coś przełączyć.

Powinieneś mieć wszędzie dostępny głos - na kanale nr1 z dolnego paska klikasz na mikrofon/głośniczek i musi Ci działać - ewentualnie, odinstaluj apkę i zainstaluj ją na nowo. No mi działało z automatu wszędzie.

mwykowski napisał:
    Ciekawe, że na IVMS pokazuje mi, że rejestrator jest offline, a podgląd na kamerach jest.

Ciekawe. Spróbuj z IVMS'a usunąć rejestrator i ponownie go dodać.
  • Poziom 7  
    Po uruchomieniu ivms-a i wejściu w zarządzanie urządzeniem, przez chwilę kręci się klepsydra łączenia opcji min. z audio dwukierunkowe. Po uruchomieniu opcji przez program, nie mam żadnych opcji audio i nie mogę włączyć żadnych opcji audio. Tak jakby ivms ich nie wykrywał, albo ich nie miał. Nie robiłem jeszcze reinstalacji ivms-a.
    W IVMS'ie wybierz podgląd na żywo na kanale nr1(ten od audio), kliknij prawym przyciskiem myszki na aktualnie odtwarzanym kanale nr1 i odszukaj w otwartym "menu" opcje od audio tj mikrofon lub głośnik. No i dodatkowo trzeba suwakiem podgłośnić dźwięk w IVMS'ie(dolny pasek pod podglądem) - pamiętając o dźwięku w Windowsie.

• Poziom 7  
    Faktycznie na ivms-e działa. Na aplikacji mobilnej Hik-conent jest widoczna ikona głośniczka na dolnym pasku, ale dźwięku nie słychać. Wydaje mi się że przejrzałem wszystkie opcje, ale pewnie nie.
    Odpalając podgląd w Hik-Connect mam z automatu dźwięk na danej kamerze - mogę go wyłączyć klikając na ikonkę głośnika
  • Poziom 7  
    Zadziałało jak parę razy przełączyłem kolejne kamery.

Dodano po 45 [minuty]:

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale wg powyższej tabelki do tego rejestratora da się podłączyć dwie kamery IP. Jeśli tak, to jak to zrobić? Zapene poprzez switcha i odpowiednią konfigurację?
    mwykowski napisał:
    Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale wg powyższej tabelki do tego rejestratora da się podłączyć dwie kamery IP. Jeśli tak, to jak to zrobić? Zapene poprzez switcha i odpowiednią konfigurację?

2 x IP max 2Mpix.
    Zakładasz switcha PoE, do niego wpinasz kamery IP i podłączasz także rejestrator, który je wyszukuje - po czym masz obraz z kamer IP.
  • Poziom 7  
    Czy jest jakieś ograniczenie dla rozdzielczości kamer CCTV dla tego modelu rejestratora. Czy też tylko 2MPix jak dla kamer IP? Czy jak podłączę z większą rozdzielczością to nic to nie da, bo i tak maksymalnie mogę "wyciągnąć" 2MPix (bo taka jest rozdzielczość wyświetlania)?
    No a co na to nota katalogowa? Jak byk napisali, że obsługuje maksymalnie 2Mpix. Podłączysz większe rozdzielczości to będzie zniekształcony obraz(o ile w ogóle się pojawi).