Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres DeLonghi EC685 - odkamienianie

Fidunio 23 Dec 2019 12:05 8265 2
    Fidunio
    Level 1  
    Witam.
    Posiadam ekspres jak w tytule, do ekspresu używam wody z dzbanka filtrującego, po ok 2 miesiącach od zakupu pokazała mi się kontrolka pary migająca na pomarańczowo. Odkamieniałam ekspres, zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją i produktami dołączonym do ekspresu więc tej samej firmy ale kontrolka nadal miga na pomarańczowo. Przywróciłam ustawienia fabryczne wg instrukcji, nie pomogło i odłączenie na dłuższy czas z prądu też. Czy wiecie może jaki jest problem?
    arekb81
    Level 27  
    Bez obrazy, ale problem jest w zrozumieniu tego, co jest napisane w instrukcji obsługi, a niestety jest napisane w sposób zagmatwany.

Żeby przejść do kolejnego etapu (płukanie), ekspres musi się porządnie zapowietrzyć i tu często użytkownicy przerywają proces ze strachu, że brakło odkamienianiacza, lub wody i pompa bardzo głośno pracuje, albo dolewają wody i ekspres również nie przechodzi dalej do płukania tylko cały czas kontynuuje odkamienianie.
    Strus191
    Level 11  
    Hej, mam podobny problem i nie wiem czy otwierać temat, może coś doradzicie.
    Zaświeciła się kontrolka żeby odkamienic, więc wlałem odkamieniacz jak w instrukcji, włączyłem program, przepuścilo może pół szklanki i się zatrzymało. Pomarańczowa ikonka mrugała, po wciśnięciu puścił jeszcze trochę wody i stanął. Teraz kontrolka pomarańczowa nie świeci i próbowałem uruchomić odkamienianie 2x z tym samym skutkiem, nawet po resecie. Teraz mam też problem ze zrobieniem kawy, mianowicie robi jakby połowę i zauważyłem że po zrobieniu tej połowy programu (pojedyncza, lub podwójna kawa) 3 kontrolki mrugają 2-3razy i fajrant. Ktoś wie o co chodzi?

EDIT: Stwierdziłem że jak popsuty to nic nie zaszkodzi...
    Podgrzałem odkamieniacz, wlałem do pojemnika, kilka razy puściłem kranikiem do spieniania, kilka razy przez ten od kolby.
    No i się naprawiło 😁
    Ps. Może mało fachowe, ale może komuś się przyda, bo ja szukałem kilka godzin podpowiedzi🙂 Pozdrawiam