Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres DeLonghi EC685 - odkamienianie

Fidunio 23 Dec 2019 12:05 8265 2
 • #1
  Fidunio
  Level 1  
  Witam.
  Posiadam ekspres jak w tytule, do ekspresu używam wody z dzbanka filtrującego, po ok 2 miesiącach od zakupu pokazała mi się kontrolka pary migająca na pomarańczowo. Odkamieniałam ekspres, zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją i produktami dołączonym do ekspresu więc tej samej firmy ale kontrolka nadal miga na pomarańczowo. Przywróciłam ustawienia fabryczne wg instrukcji, nie pomogło i odłączenie na dłuższy czas z prądu też. Czy wiecie może jaki jest problem?
 • #2
  arekb81
  Level 27  
  Bez obrazy, ale problem jest w zrozumieniu tego, co jest napisane w instrukcji obsługi, a niestety jest napisane w sposób zagmatwany.

  Żeby przejść do kolejnego etapu (płukanie), ekspres musi się porządnie zapowietrzyć i tu często użytkownicy przerywają proces ze strachu, że brakło odkamienianiacza, lub wody i pompa bardzo głośno pracuje, albo dolewają wody i ekspres również nie przechodzi dalej do płukania tylko cały czas kontynuuje odkamienianie.
 • #3
  Strus191
  Level 11  
  Hej, mam podobny problem i nie wiem czy otwierać temat, może coś doradzicie.
  Zaświeciła się kontrolka żeby odkamienic, więc wlałem odkamieniacz jak w instrukcji, włączyłem program, przepuścilo może pół szklanki i się zatrzymało. Pomarańczowa ikonka mrugała, po wciśnięciu puścił jeszcze trochę wody i stanął. Teraz kontrolka pomarańczowa nie świeci i próbowałem uruchomić odkamienianie 2x z tym samym skutkiem, nawet po resecie. Teraz mam też problem ze zrobieniem kawy, mianowicie robi jakby połowę i zauważyłem że po zrobieniu tej połowy programu (pojedyncza, lub podwójna kawa) 3 kontrolki mrugają 2-3razy i fajrant. Ktoś wie o co chodzi?

  EDIT: Stwierdziłem że jak popsuty to nic nie zaszkodzi...
  Podgrzałem odkamieniacz, wlałem do pojemnika, kilka razy puściłem kranikiem do spieniania, kilka razy przez ten od kolby.
  No i się naprawiło 😁
  Ps. Może mało fachowe, ale może komuś się przyda, bo ja szukałem kilka godzin podpowiedzi🙂 Pozdrawiam