Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xiaomi Mi 9 SE - Rozlany ekran a zgranie danych

shrotti 23 Dec 2019 12:49 2682 6
    shrotti
    Level 2  
    Witam,
    Mój Xiaomi Mi 9 SE nie przetrwał upadku na kafelki i ekran poszedł w drzazgi (mimo etui i szkła hartowanego na ekranie, które jest całe...)
    Był widoczny kawałek tapety w prawym górnym rogu i widzę pasek zmiany głośności po prawej stronie. Ekran niestety "rozlał" się do końca i już nic nie widzę.
    Chciałabym zgrać z niego dane i teraz tak:
    - nie ma włączonej opcji debugowania USB
    - ekran jest zablokowany kodem pin
    - reaguje pod podłączenie do komputera
    - dotyk nie działa i nie mogę go odblokować i kliknąć przesył danych

Czy jak bym podłączyła telefon do TV (kabel microUSB-HDMI) i podłączyłabym do telefonu myszkę na USB (kabel HUB Rozdzielacz HOST OTG Micro 3 x USB Ładowanie) to mogłabym w ustawieniach zmienić opcję debugowania USB. Pytanie czy to zadziała?
    Wtedy jakby udałoby się to zrobić to bez problemu bym już podłączyła telefon do komputera i zgrała dane.
    Czy ktoś już tak robił?
  • Helpful post
    blahfff
    Level 39  
    Najprosciej bedzie po prostu podlaczyc inny wyswietlacz.. Te modele nie obsluguja MHL (USB-C ale jedynie 2.0 ktore tego nie wspiera).
    shrotti
    Level 2  
    Nie za bardzo znam się na tych sprawach. Co dokładnie masz na myśli? I konkretnie krok po kroku co muszę zrobić?
    kowal011
    Level 21  
    blahfff wrote:
    Najprosciej bedzie po prostu podlaczyc inny wyswietlacz.. Te modele nie obsluguja MHL (USB-C ale jedynie 2.0 ktore tego nie wspiera).

shrotti wrote:
    Nie za bardzo znam się na tych sprawach. Co dokładnie masz na myśli? I konkretnie krok po kroku co muszę zrobić?

Zacząć od zdobycia wyświetlacza. Nawet zbity dotyk byle działający z jakiegoś serwisu.
    KRY5PIN
    Level 36  
    Albo podejść do serwisu i zapytać za ile zagrają Ci dane???
    shrotti
    Level 2  
    KRY5PIN wrote:
    Albo podejść do serwisu i zapytać za ile zagrają Ci dane???

Koszt to minimum 200zł
    Szukam "domowego" sposobu na to.

Co do innego wyświetlacza to jak już go dostanę to co dalej? Jak mam połączyć zepsuty telefon z innym wyświetlaczem?
  • Helpful post
    blahfff
    Level 39  
    shrotti wrote:
    Koszt to minimum 200zł
    Szukam "domowego" sposobu na to.

To niestety takiego nie ma i te koszty sa niskie. To na tyle malo popularny model, przynajmniej na ta chwile, ze jesli masz taka oferte to warto skorzystac. Na poczatek trzeba sobie jednak zadac pytanie czy i na ile te dane sa wazne bo skoro taka kwota odrzuca to moze jednak nie sa.

Quote:

Co do innego wyświetlacza to jak już go dostanę to co dalej? Jak mam połączyć zepsuty telefon z innym wyświetlaczem?

Trzeba rozebrac telefon, odlaczyc baterie, zlokalizowac miejsce w ktore wpina sie wyswietlacz i podlaczyc nowy i podlaczyc baterie. Do rozbiorki wymagane jest odklejenie klapki (zobacz sobie na youtube'ie jak to wyglada wpisujac model telefonu i wyraz "disassembly") a sam wyswietlacz to AMOLED i nowy znaczaco przekracza 200zl. Byc moze bedziesz w stanie znalezc jakis uszkodzony telefon z wadliwa plyta glowna, badz peknieta szyba ale sprawnym ekranem, ale patrzac na aktualne oferty to moze byc ciezko.