Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Transit i radio 4000 RDS

24 Gru 2019 16:32 378 9
  • Poziom 4  
    Witam.
    Mam nietypową sytuacje.
    Posiadam radyjko jak w nagłówku i mam z nim obecnie problem.
    Mianowicie po odłączeniu i wymianie akumulatora nastąpił problem typu iż trzeba wpisać kod.
    Kod posiadam wpisuje poprzez klawisze 1-6 jednak nie do końca.Przy próbie wpisania 4 cyfry kodu radio nie reaguje.Kreska miga i nic pozatym.Poprzednie 3 cyfry normalnie się wpisują bez żadnych problemów.
    Zdejmowałem już panel i sprawdzałem czy klawisz działa czy działa też kopółka i wszystko jest ok.
    Nadmienie iż wcześniej przed rozpięciem akumulatora radio co godzine się wyłanczało i nie ważne czy silnik pracował czy też grało na akumulatorze.
    Wszelkie informacje mile widziane.
  • Poziom 13  
    Miałem podobny problem z takim radiem, nie dało się wpisać kodu. Do wymiany poszły mikro-włączniki i z tego co pamiętam to jakieś zimne luty w panelu czołowym
  • Poziom 4  
    Czyli gorzej niż żle.
    Hm to bardzo ciekawe bo puki akumulator nie był ruszany wszystko chodziło.
    Zatem może ktoś wie jak zmusić owe ustrojstwo do tego by nie trza było tego kodu wpisywać omijając serwis?
    Bo tak jak pisze kod mam i wszystko grało.
    Coś znajomy mi mówił że ma takie same więc przekładka panela i potem może jest jakiś kod który dezaktywuje wpisanie kodu tego który posiadam?
    Dziękuję za odpowiedź na mój post.
  • Poziom 7  
    Radio przy włączonym silniku nie powinno gasnąć po godzinie. To powinno się dziać tylko gdy działa na samym akumulatorze.

Wracając do problemu, spróbuj właśnie poszukać takiego samego panelu co ty masz. Taki panel znajdziesz w innych modelach fordowkich radiach (4000CD, 6000CD itp.). Taki panel kosztuje grosze, więc lepiej nowy panel kupić niż kombinować. Kodu niestety nie da się dezaktywować, chyba że coś tam porobisz w procku, ale się nie opłaca.
  • Poziom 37  
    vicio_32 napisał:
    Nadmienie iż wcześniej przed rozpięciem akumulatora radio co godzine się wyłanczało i nie ważne czy silnik pracował czy też grało na akumulatorze.

Brak ACC.

Alexon100 napisał:
    Taki panel kosztuje grosze, więc lepiej nowy panel kupić niż kombinować.

Sa 2 typy do 4000.

Na blaszki i cały plastikowy.

vicio_32 napisał:
    Przy próbie wpisania 4 cyfry kodu radio nie reaguje.

Jaki masz panel ?

Na blaszki czy cały plastikowy.
  • Poziom 7  
    Okej. Musisz zmienić przyciski w radiu, skoro masz panel z sztucznymi przyciskami. Ja jak mam panel, to z całą elektroniką w środku.
  • Poziom 4  
    Mam zatem rozumieć iż można zamieć miejscami przyciski ( nie będą pokolenia ale to szczegół) i powinno śmigać?
  • Poziom 7  
    No tak, możesz zamienić czwórkę z 5 lub 6. Uważaj żebyś nie zamienił przycisku tam gdzie się zatwierdza kod. Powodzenia
  • Poziom 37  
    Alexon100 napisał:
    No tak, możesz zamienić czwórkę z 5 lub 6

Tylko z 6 bo 5 sie potwierdza kod.