Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zasilacz do laptopa MSI GT70 2QD Dominator

25 Dec 2019 04:39 312 9
  • Level 9  
    Witam. Posiadam laptopa MSI GT70 2QD Dominator.
    Od jakiegoś czasu przy mocnym obciążeniu laptop przechodzi na zasilanie baterii (tak jakbym fizycznie wyjął wtyczkę zasilacza z laptopa - widać to po ikonie baterii w pasku). Po chwili wraca do normy i tak cyklicznie przy wysokim obciążeniu.
    Jestem pewien, że jest to problem z zasilaczem.

Fabryczny model zasilacza to Delta Electronics ADP-180NB BC
    input: 100 - 240 V ~ 2.5A 50-60hz
    output: 19.5 V ...... 9.2 A
    moc: 180 W
    wtyk okrągły: (5.5-2.5mm)

Niestety nigdzie nie mogę dostać takiego zasilacza.

Znalazłem zamiennik na stronie Świat Baterii - model Green Cell PRO AD100P

Wg. Świata Baterii jest to zamiennik do mojego modelu, jednak z tego co widzę ma on inne parametry:
    output: 19 V ... 9.5 A.

Czy zakup takiego zamiennika jest dobrym pomysłem czy raczej może to spowodować uszkodzenie układu zasilania laptopa?

Na stronie jest tez inny zasilacz o bardziej zbliżonych parametrach: Green Cell AD107P (output: 19.5 V 9.23 A) jednak z innym wtykiem okrągły z pinem (7.4 - 5.0 mm) - dedykowany do Dell oraz Alienware.

Czy drugi zasilacz byłby lepszy? (pod warunkiem wymiany wtyku na wtyk okrągły: (5.5-2.5mm)?

Bardzo uprzejmie proszę o pomoc w tej kwestii, ponieważ nie chciałbym usmażyć laptopa który wciąż dobrze działa.
  • Helpful post
    Level 37  
    ragga44 wrote:
    Czy zakup takiego zamiennika jest dobrym pomysłem czy raczej może to spowodować uszkodzenie układu zasilania laptopa?
    Nie ryzykuj !! Mozesz dać zasilacz do sprawdzenia do serwisu, gdzie mogą sprawdzić przy obciazeniu jakie są napięcia i tętnienia.
  • Level 9  
    Ok. Rozumiem, ale to będzie diagnoza obecnego zasilacza. Co w przypadku jeśli okaże się że obecny zasilacz jest uszkodzony i będę musiał kupić nowy? Nie ufam zamiennikom i wolałbym oryginał ale nie można go nigdzie kupić.
  • Level 23  
    ragga44 wrote:
    Znalazłem zamiennik na stronie Świat Baterii - model Green Cell PRO AD100P
    Wg. Świata Baterii jest to zamiennik do mojego modelu, jednak z tego co widzę ma on inne parametry:
    output: 19 V ... 9.5 A.

Jeśli to jest zgodny (wg Świata Baterii) z Twoim laptopem - to nawet lepiej, że ma 19V; 9,5A - w tym wypadku te "9,5A" to jest maksymalny prąd, jaki może przekazywany z zasilacza. Laptop będzie potrzebować mniejszego prądu (przy słabszym obciążeniu procesora) - to weźmie mniejszy, będzie potrzebować większego to weźmie (powiedzmy) te około 9,5A.

Prawdę powiedziawszy to w tym wypadku nie ma dużej różnicy między tymi 9,2A i 9,5A... Po prostu ten drugi jest (minimalnie) mocniejszy...
  • Helpful post
    Level 43  
    Jaki CPU i GPU w tym gt70?

W życiu nie kupuj tych padlin chińskich zasilaczy.

Kupujesz 230W/240 Delty od Della/HP lub innego modelu i przelutuwujesz kabel najlepiej na kątowy. Nie musi być nowy zasilacz bo często idzie dostać używki, raczej nie bierz slima no chyba że faktycznie potrzebujesz.

https://allegro.pl/kategoria/czesci-do-laptop...20230w&bmatch=baseline-cl-dict43-ele-1-5-1127

Kabel kątowy już nie tak łatwo bo trzeba kupić dobry bo inaczej końcówka nie pasuje. A jak nie to przelutować z obecnego jeśli jest sprawny bo może być tak że właśnie pada ci gniazdo zasilania na płycie głównej (lub wtyczka) i wtedy może być większy problem jak go nie wymienisz.

Bardzo gorący zasilacz podczas używania czy nie?

Kabel kątowy w takim stylu
    https://archiwum.allegro.pl/oferta/kabel-fat-...a-asus-lenovo-5-5x2-5-l-1-8m-i6901828775.html
    innych nie grubych nie kupuj bo nie pasują.
  • Helpful post
    Level 37  
    @ragga44 i tu sie zgodze z kolegą @enhanced żadnych chińskich (bubli :D) zamienników. Poczytaj o Green Cell (zasialcze, baterie) był artykuł na eletrodzie
  • Level 9  
    CPU w laptopie to i7 4710MQ @2.5Ghz (turbo do 3.4 Ghz)
    GPU to GTX 970M 3GB

Wklejam tez dwa zdjęcia:
    Oryginalny zasilacz (ten wadliwy), oraz zasilacz od laptopa MSI GP75MVR 7RFX Leopard Pro na jakim testowałem czy to kwestia zasilacza.

Czy drugi zasilacz jako zamiennik będzie dobry? Jest różnica w amperażu na wejściu zasilacza (oryginał ma 2.5A a drugi 2.34A), czy jest to bez znaczenia?
    Zasilacz oryginalny:
    Zasilacz do laptopa MSI GT70 2QD Dominator

Drugi zasilacz:
    Zasilacz do laptopa MSI GT70 2QD Dominator
  • Helpful post
    Moderator of Computers service
    Drugi zasilacz nadaje się jako zamiennik.
    Interesuje Cię wydajność prądowa (9.2A, 9.23A) i oczywiście napięcie wyjściowe. Napięcie jest identyczne, maksymalny prąd wyjściowy również, można takiego zasilacza używać zamiennie (to bardzo zbliżone modele).
  • Level 9  
    Dziękuję serdecznie za odpowiedzi i bardzo szybki czas reakcji oraz oczywiście za pomoc.
    To forum powinno być dotowane z budżetu Państwa.
    Pozdrawiam i Wesołych