Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt na otwarcie działalności, usługi elektryczne

wujmer 27 Gru 2019 18:14 1446 46
    Ryszard49
    Poziom 36  
    Autor nie precyzuje jaki to rodzaj dofinansowania i z jakiej puli pochodzi. Ważne że ma dotację i musi to wydać. Jak wyda, to jego sprawa ale jak widać chce się dowiedzieć co kupić, żeby nie wtopić pieniędzy.
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
    miroslaw wielki
    Poziom 29  
    Zazdroszczę takiej dotacji. Pewnie dla bezrobotnych.
    Ryszard49
    Poziom 36  
    miroslaw wielki, nie obrażaj ludzi, dotacje na zakup maszyn biorą również wielcy przedsiębiorcy. Ty też możesz z każdego rodzaju dotacji skorzystać pod warunkiem spełnienia określonych warunków.
    Największy wachlarz wsparcia do dyspozycji mają mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.
    W latach 2014-2020 przedsiębiorcy i samorządy, to  najwięksi beneficjenci funduszy unijnych. Na rozwój przedsiębiorstw w tych 7 latach przeznaczono 20 mld euro.
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
    miroslaw wielki
    Poziom 29  
    Wszystko sam kupowałem. Chyba jakiś niemadry jestem.
    retrofood
    Moderator
    Najpierw kupuje się rzeczy, których się niczym nie da zastąpić. To normy, mierniki i sprzęt typowo dla elektryka. Wszelkie natomiast szlifierki da się zastąpić "tymi ręcami" i majzlem, a miernika rezystancji izolacji multimetrem się nie zastąpi. Dlatego sprzęt ułatwiający pracę, a nie ją warunkujący, nabywałbym w drugiej kolejności. Z narzędziami akumulatorowymi też bym nie przesadzał, bo to może być więcej kłopotów niż korzyści, żadna oszczędność czasu.
    elpapiotr
    Moderator Energetycy
    retrofood napisał:
    ... Z narzędziami akumulatorowymi też bym nie przesadzał, bo to może być więcej kłopotów niż korzyści, żadna oszczędność czasu.
    Nooo, wkrętarkę do kołków rozporowych mocujących np. korytka, UP22, wszelki osprzęt itd. to nic nie zastąpi.
    Ryszard49
    Poziom 36  
    retrofood, większość elektronarzędzi mam w wersji akumulatorowej, wszystkie jednej firmy, do tego zestaw zasilający. Nawet zestawy oświetleniowe są na akumulator. Nie wiem tylko czy te narzędzia sprawdzą się na budowie.
    karolark
    Poziom 41  
    retrofood napisał:
    karolark napisał:
    Ricoh_220 napisał:
    Co do opinii moderatora mierników zwłaszcza oscyloskopu nie pożyczam boję się o błędy w obsłudze.

Ale autor będzie układał instalacje na dobrą sprawę potrzebna mu tylko przedzwaniałka bo pomiarów też chyba nie będzie robił

To niby jak oddasz instalację do użytkowania? Na ładne oczy? Kto wykona sprawdzanie odbiorcze?

No właśnie kto wykona? Bo nie widzę tu w tej roli autora :-(
    retrofood
    Moderator
    Ryszard49 napisał:
    retrofood, większość elektronarzędzi mam w wersji akumulatorowej, wszystkie jednej firmy, do tego zestaw zasilający. Nawet zestawy oświetleniowe są na akumulator. Nie wiem tylko czy te narzędzia sprawdzą się na budowie.

No właśnie. Własny garaż to jest zupełnie coś różnego od budynku zleceniodawcy. Panowie, nie próbujcie przenosić na budowę doświadczeń z majsterkowania. To są różne sprawy.
    Ryszard49
    Poziom 36  
    retrofood, oprócz budowy i garażu są jeszcze zakłady trudniące się produkcją i serwisowaniem swoich wyrobów i właśnie takie elektronarzędzia tam się sprawdzają.
    retrofood
    Moderator
    Ryszard49 napisał:
    retrofood, oprócz budowy i garażu są jeszcze zakłady trudniące się produkcją i serwisowaniem swoich wyrobów i właśnie takie elektronarzędzia tam się sprawdzają.

Oczywiście, ale to się nie różni wiele od garażu. To jest jedno miejsce i/albo jeden rodzaj zajęć. Natomiast instalacje to nie tylko domki ale i biurowce. I mnóstwo ekip pracujących dookoła.
    elpapiotr
    Moderator Energetycy
    retrofood napisał:
    Natomiast instalacje to nie tylko domki ale i biurowce. I mnóstwo ekip pracujących dookoła.
    I wielu chętnych na cudze narzędzia, oj wielu.
    retrofood
    Moderator
    elpapiotr napisał:
    retrofood napisał:
    Natomiast instalacje to nie tylko domki ale i biurowce. I mnóstwo ekip pracujących dookoła.
    I wielu chętnych na cudze narzędzia, oj wielu.

Szczególnie takie bardziej uniwersalne, nie tylko dla elektryków. :D
    wujmer
    Poziom 9  
    Co do miernika to na pewno do pomiaru rezystancji uziemienia. Mam osobę co wykonuje pomiary instalacji, sam będę się starał i wyrobienie sobie mam eksploatacje i dozór. Nie wykluczam pracy na większych objektach niż domki. Dofinansowanie nie idzie z urzędu pracy bo tam tylko 24tyś dają. Myślę nad Sonel MRU-200. Co do magazynowania ktoś wcześniej pisał, posiadam dom, garaże budynki gospodarcze wiec z tym nie ma problemu.
    miroslaw wielki
    Poziom 29  
    Hilti popieram ale dewalt to dużo podróbek jest tego.
    Kolchoze
    Poziom 9  
    wujmer napisał:
    A. A miernik sam nie wiem, jak by funduszy starczyło to Sonela.

Polecam Sonela MPI-540, akurat tym miernikiem jednym wykonasz wszystkie pomiary w budynkach jednorodzinnych i nie tylko. Trochę kosztuje ale warto.
    Apelacyjny93
    Poziom 1  
    A co z rusztowaniem? Nie wszędzie drabiną się dostaniesz. Są takie mobilne, widziałem gdzieś kiedyś, poszukaj