Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radiotelefon Baofeng UV-82 5W HT jak ustawić żeby było słychać PSP w pobliżu

25 Gru 2019 14:31 753 1
  • Poziom 1  
    Witam, mam w posiadaniu Radiotelefon Baofeng UV-82 5W HT. Jestem w ochotniczej straży pożarnej tak więc dla własnej przyjemności i zarazem ciekawości chciała bym od czasu do czasu posłuchać co ciekawego dzieje się w mojej okolicy jakie są zgłoszenia itp. Jednak jest to mój pierwszy radio telefon i kompletnie nie umiem go ustawić tak aby było słychać np korespondencje z oddalonej odemnie o 15 km Państwowej straży pożarnej. Wpisałam częstotliwości która mnie interesuje jednak słyszałam dosłownie przez chwilę parę słów z jednostki i do teraz jest cisza. Nie ważne na jaka częstotliwość przestawie i tak jest cisza. Radio FM działa bez problemu.
    SQL mam ustawiony na 1
    STEP na 50.0K
    SAVE na 3
    WN na WIDE
    Proszę o pomoc !
  • Poziom 35  
    15 kilometrów w terenie zabudowanym na ręcznym radiotelefonie to już może być spore wyzwanie. Tym bardziej na "kitowej" antenie. Do nasłuchu najlepiej użyć recivera z dobrą zewnętrzną anteną. Ale nawet samodzielnie zbudowany prosty dipol półfalowy podłączony do tego Baofenga powinien radykalnie poprawić efektywność nasłuchu. Ale na początek skorzystaj proszę z tego kompendium: https://www.dobreprogramy.pl/okokok/Nasluch-l...-czestotliwosciach-mozemy-uslyszec,75910.html