Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacz piorący do domu

25 Dec 2019 15:43 528 11
  • Level 9  
    Posiadam duży dom z dużą liczbą dywanów oraz 2 auta i małego psa. Właśnie z powodu tego ostatniego interesuję się zakupem odkurzacza piorącego.
    Na początku używał bym go dość intensywnie bo myśle że dobre parę weekendów zjebało by wypranie wszystkich elementów tapicerskich potem raz do roku.

Po krótki resarchu wiem że najtańszy w markowy odkurzacz piorący to
    Zelmer ZVC762SP Aquawelt Plus ok 750 zł
    Karcher SE 4002 około 1000 zł

Natomiast firmy wyporządzające taki sprzęt oferują tylko
    Karcher Puzzi 10/1 koszt ok 2400 zł

występuje też model Karcher Puzzi 8/1 ok 1800 zł
    Ze strony producenta wnioskuje że różnica jest tylko w wydajności

Odkurzacz piorący do domu

Sprzęt zamierzam serwisować sam dlatego dostępność części zamiennych jest dla mnie ważna (szczególnie poza ASO) Czy do zastosowań domowych wystarczy sprzęt za ok 1000 zł czy lepiej kupić profesjonalny ?
    Czy faktycznie puzzi różni się tylko wydajnością spowodowanym większym zbiornikiem ? Ten 8/1 jeszcze jest w moim zasięgu cenowym
    Czy może są jeszcze jakieś ciekawe propozycje ponieważ za kercherem nie przepadam w myjkach bardzo spadli na jakości a ceny wręcz przeciwnie
  • Level 40  
    Gość który u mnie dawno temu czyścił miał coś karchera co wyglądało jak ten Puzzi tylko był żółty.
    Robotę zrobił. Znajomy ma rainbowa i też w sumie robi robotę.
    Czy taki mały zrobi to nie wiem.

Może by na ciężka robotę wypożyczyć lepszy a potem już bawić się słabszym.
  • Level 9  
    Tommy82 wrote:
    jak ten Puzzi tylko był żółty.

starsza wersja
  • Level 9  
    Słyszałem opinie że tańsze odkurzacze słabo piorą cokolwiek to znaczy
    i efekt widać dopiero po profesjonalnym karcherze
  • Level 29  
    Ja kupiłem jakieś 2 lata temu Karcher SE 4001 z allegro , jakieś 400zł taniej niż w normalnym sklepie przedstawiciela.

Robiłem już dwa razy wykładziny na poddaszu ok 50m² , materace z 4 łóżek , 2 narożniki. Korzystała też siostra i teściowa i nadal działa.

Według mnie wystarcza do zastosowań domowych , Puzzi to armata na wróbla .
  • Level 9  
    No nie taki wróbel bo samych dywanów mam z 8 plus tyle samo takich małych.
    Dodaj do tego łóżka kanapy i samochody a robi sie pokaźna liczba
  • Level 29  
    Decyzja należy do Ciebie .

Puzzi to sprzęt dla kogoś kto ma firmę piorącą dywany lub do hoteli , gdzie taki sprzęt chodzi kilka dni w tygodniu , cały rok na okrągło . Do zastosowań domowych według mnie wystarczy SE .
  • Level 9  
    I dlatego myślę że takie puzzi zapewni mi długie bezproblemowe użytkowanie szczególnie że części są dostępne na allegro a serwis to dla mnie problem żeby gdzieś latać i szukać części.
    Nie otwierałem tych urządzeń ale podejrzewam że turbina ma porządniejszą budowe.
    Nie wiem jak jest w odkurzaczach ale w myjkach materiał pompy determinuje o jej jakości i tam domowe wersje karchera to badziewie z plastikowymi pompami kiedy wersje professional mają miedziane i taki sprzęt może pracować 10 lat
  • Level 9  
    A czy ktoś może polecić jakaś chemie ? rozumiem że podstawa to proszek karchera ale na ju tubie widzę że stosuje się różne środki natryskowe przez praniem
  • Level 29  
    Karenz wrote:
    na ju tubie widzę że stosuje się różne środki natryskowe przez praniem
    no , np WD40 . U mnie to nie przyniosło zamierzonego efektu . Stosuję tylko proszek Karcher'a , płyn za mocno się pieni i wyłazi ze zbiornika na brudna wodę , można tak zajechać silnik , podobnie było z jakimś marketowym płynem do prania dywanów .

Podstawa to środek niskopieniący !

.
  • Level 9  
    wd 40 ? do dywanów .....?