Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Windows 10 czarny ekran ale bez kursora

czesterw 25 Dec 2019 23:40 2532 23
    czesterw
    Level 9  
    Mój komputer : Procesor Intel(R) Core(TM) i7-2700K CPU@3,5GH 3,9GH podkręcony do 4,5 GHz
    zainstalowana pamięć RAM 16,0 GB
    system 64-bitowy system operacyjny Win 7
    karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 Gaming 8GB GDDR5 256bit
    płyta GIGABYTE GA-Z77-D3H Rev : 1.0
    Płyta główna, chipset Intel Z77 gniazdo Socket 1155 (socket H2). Pamięć DDR3 do 32GB RAM, audio 7.1
    OCZ zasilacz Mod XStream Pro 750W
    Najczęściej pracuję na Dysku SSD 240GB + Dysk SSD 120 GB i czasami + Dysk TB

Po ostatniej aktualizacji pojawiło się wiele informacji w internecie o podobnych problemach. U mnie nawet nie ma kursora. Na chwilę po uruchomieniu pojawia się czworobok symbol win 10. Jeszcze przez chwilę krążą motylki i dalej tylko czarny ekran. Nie reaguje na żadne komendy. Mam win 10 za darmo, bo przed 2 laty uruchomiłem go na chwilę i zapisał się na płycie. Jakieś miesiąc temu zainstalowałem go na win7 i już miesiąc walczę, bo jak nie urok to sr.... A to nie można uruchomić poczty Mozilli. Ciągle wolała o hasło,a to kompletny brak dźwięku, bo dali jakiś sterownik, którego u mnie nie znalazłem. A dźwięku nie ma, a teraz czarny ekran. Ludzie mają kupę pomysłów, a u mnie nic nie działa. I to nie sprawa sprzętu. Miałem dołączony dysk twardy 1 TB z win 7 i chodzi normalnie, tylko wolno. Win 10 miałem na s s d i myślałem, że będzie OK. Mogę tylko sformatować dysk s s d, zainstalować win 7, a potem na niej win 10. Może to, że instalując win 10 wybrałem opcję z pozostawienie wszystkich plików i folderów po win 7. Trzeba było zrobić wyzerowanie win 7. Jeszcze poczekam, może ktoś będzie miał jakiś pomysł. W każdym razie w tych (nie chciałbym użyć tu brzydkiego słowa) pomocników z Microsoftu nie wierzę. Jeszcze mi żaden nie pomógł.Myśląc o prawdopodobnej dalszej drodze,chciałem zainstalować sobie na pendriverze plik instalacyjny win 10.Ale aplikacja „ MediaCreationTool1909” dostępna na stronie Microsoftu nie chce się uruchomić. Jeszcze ok 2 m-ce temu korzystałem z niej bez problemu.
    Pozdrawiam Kolegów Nowo rocznie. Czesław

Do moderatora: Proszę nie usuwać mojego wpisu, ponieważ nie bardzo wiem ,gdzie mam go umieścić.Próbowałem dokleić się do podobnego tematu, ale Panowie mnie wyrzucili.Wszystkie porady jakie znalazłem w internecie są z "czarny ekran z kursorem" ale one u mnie nie działają.
    User removed account
    Level 1  
    czesterw
    Level 9  
    Tomequ123
    Witam i dzięki za zainteresowanie się moim problemem.
    Jak już pisałem , to mam program MediaCreationTool1909 18 804 KB.
    Tylko jak chcę go uruchomić to zaczynają się schody.Klikam na uruchom jako administrator i "Na chwilę po uruchomieniu pojawia się czworobok symbol win10. Jeszcze przez chwilę krążą motylki i dalej tylko czarny ekran. Nie reaguje na żadne komendy. Mam win10 za darmo, bo przed 2 laty uruchomiłem go na chwilę i zapisał się na płycie. Jakieś miesiąc temu zainstalowałem go na win7 i już miesiąc walczę, bo jak nie urok to sr....
    Rozumiem,że muszę go rozpakować by otrzymać Plik ISO i ten plik wkleić na
    Dysk flash USB. Czy chodzi o to by kupić Office 365 ?
    Faktycznie jest wiele filmików ale żaden nie podaje jak mam postąpić w moim
    przypadku. Pozdrawiam Czesław
    User removed account
    Level 1  
    czesterw
    Level 9  
    Tomequ123. Olsztyn 26 XII 2019r.
    Serdecznie dziękuję. Wystarczyło zainstalować win7, nawet nie całkowicie. Najważniejsze uruchomić internet i przedtem wrzucić na partycję D ten plik instalacyjny (MediaKreatorTool 1909) i wtedy on daje się uruchomić. Pyta, czy chcesz obraz ISO na pendrivera, czy instalować win10. Ja na wszelki wypadek będę miał obraz do ewentualnej instalacji. A potem zainstaluję win10. Nie wiem, czy nie zrobiłem źle, że nie uaktualnilem win7 do końca (np. nie instalowałem serwis packa1) że względu na brak czasu. Ale okaże się to w praniu.
    Samo tworzenie pendriwera instalacyjnego trwało ponad 35 minut. Może wiesz dlaczego teraz z zainstalowanym obrazem ISO kupiony jako 64 GB ma teraz zajęte 3,91 GB, wolne 28GB, a pojemność 31,9GB. Tak dla ciekawych win7 przed instalacją win10 oferował instalację aktualizacji na początek 170 aktualizacji. Pominąłem to i instaluję win 10. Pozdrawiam. Czeslaw
    User removed account
    Level 1  
    czesterw
    Level 9  
    Witam.

Wracam jeszcze raz do instalacji Win 10.
    Wszystko wydaje się bardzo proste,jak czytamy lub oglądamy.
    W praktyce niedoświadczony hobbysta napotyka na wiele problemów.
    Mam już dysk instalacyjny na pen-driverze(obraz ISO) i instaluję Win10 na SSD 240 GB.
    Wybrałem „napraw podczas uruchamianie”(przedtem tu miałem Win10).
    Za każdym razem system wyrzuca mnie do opcji”Rozwiąż problemy”
    Wybieram 3 opcję „odinstaluj aktualizację” jest a i b.
    a-dotyczy jakości , b- dotyczy funkcji. Za każdym razem wyrzuca mnie do wyboru a czy b.
    Proponują „Restartuj ustawienia do stanu początkowego. Wybrałem restartuj.
    Po wielu restartach , w tz międzyczasie ,chyba po trzecim komputer pyta na którym dysku ma instalować. Jest tylko jeden ,więc nie ma problemu .Partycje 223 GB wolnego i dwie zastrzeżone,100 MB i 504 MB. No i komunikat : Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk zawiera tabelę partycji MBR.W systemach z interfejsem EFI system Windows można instalować tylko z GPT. Jest to dla mnie czarna magia.
    Wertując różne porady nie spotkałem się z tym,może pominąłem?
    Miałem Jeszce dysk SSD 120 GB z NTFS i podjąłem próbę.
    Tu też schody. Wszystko ładnie przebiegało ( poza koniecznością czuwania przy kompie. System startował z 15 razy ,by za każdym razem fizycznie potwierdzać początkowe frazy. Na koniec komunikat na „partycji musi być
    9 714 MB, a mi pokazuje,że zostało wolnego 4,9 GB.
    Jak to jest tu na 120 GB chciał zainstalować, a na 240 GB po zmianie na NTFS nie idzie. Domaga się GPT.
    Kto mi podpowie,bo nie mogę tego znaleźć, gdzie znajdę program,który to zmienia. Najlepiej trial.
    Dziękuję Paniom i Panom za cierpliwość i proszę o pomoc .Czesław Walesiak.
    User removed account
    Level 1  
    czesterw
    Level 9  
    Tomequ123.
    Cholernie mi przykro, ale jest jakiś problem. Tak jak pisałem mam dysk 240 GB w NTSF, a program krzyczy mi, że musi być MBR,bo w systemach z interfejsem EFJ system Windows można instalować tylko na dyskach GPT. Ja tego nie rozumiem, bo nie jestem specjalistą, dlatego szukam pomocy w internecie. Jak mogę zmienić MBR na GPT. Dalej nie idzie, bo "Dalej" jest nie aktywne. Jest opcja formatu, ale ona coś miele i nie pokazuje co daje. Nie wiem, czy czasem nie lepiej przejść do win 7.Może za parę lat Microsoft wypuści znowu jakiś bubel? Pozdrawiam Czesiek
    User removed account
    Level 1  
    czesterw
    Level 9  
    Przepraszam bardzo, ale nie zauważyłem tego linku. Zrobiłem dokładnie, jak tam było powiedziane. Dysk wyczyśćiłem i mam już GTP. Instalacja poszła gładko, ale nie chciała się zatrzymać. Tak jak już wyżej opisałem przy dysku ssd 120 GB, nie dochodziła do ostatniego punktu, tylko wracała do początku i w kółko. Nie wiem co jest?
    Poprzednio skończyła się pojemność dysku, teraz moja cierpliwość. Czy jest jakiś błąd w pendriverze instalacyjny?
    Pozdrawiam Czesław
    User removed account
    Level 1  
    czesterw
    Level 9  
    Witam.
    Pod koniec instalacji z pendrive jest przygotowanie do instalacji, instaluję dalej aktualizuję i na końcu zamykam. Przed zamknięciem pod koniec aktualizacji ,pojawia się komunikat "uruchom" i jednoczesne odliczanie wstecz od 9 do 0.System automatycznie przechodzi do początku. TZ wybierz język klawiaturę itd. Do aktualizacji i znowu początek. Po kilkunastu powrotach na dysku 120 GB zabrakło miejsca. System pokazał, że pozostało 4 GB i jest to za mało do dalszej instalacji.
    Twarde wyłączenie zatrzymało kompa i wyjąłem dysk 120 GB. Nie wiedząc co się dzieje postanowiłem instalować Win 10 na dysku 240 GB. Przedtem zgodnie z dostarczonym mi linkiem oczyściłem kompletnie dysk i zmieniłem MBR na GPT.
    Instalacja przebiegała identycznie. Po ok 15 powrotach do kolejnego początku instalacji wyłączyłem na twardo komputer. Dziś rano system uruchomił Win 10 i po jakichś naprawach i zainstalowaniu konta Microsoftu Win 10 odpalił. Otwarcie partycji C pokazało mi 13 folderów Windows.old. o wadze 11,8 GB każdy i 84 656 plików, tylko ostatni tj. Windows.old.012 ma rozmiar 13,3 GB i 94 161 plików. Postanowiłem 12 pierwszych plików wyciąć z folderu a zostawić ostatni Windows.old.012.Napiszę jaki to dało efekt.
    User removed account
    Level 1  
    czesterw
    Level 9  
    Witam.
    Pod koniec instalacji z pendrive jest przygotowanie do instalacji, instaluję dalej aktualizuję i na końcu zamykam. Przed zamknięciem pod koniec aktualizacji ,pojawia się komunikat "uruchom" i jednoczesne odliczanie wstecz od 9 do 0.System automatycznie przechodzi do początku. TZ wybierz język klawiaturę itd. Do aktualizacji i znowu początek. Po kilkunastu powrotach na dysku 120 GB zabrakło miejsca. System pokazał, że pozostało 4 GB i jest to za mało do dalszej instalacji.
    Twarde wyłączenie zatrzymało kompa i wyjąłem dysk 120 GB. Nie wiedząc co się dzieje postanowiłem instalować Win 10 na dysku 240 GB. Przedtem zgodnie z dostarczonym mi linkiem oczyściłem kompletnie dysk i zmieniłem MBR na GPT.
    Instalacja przebiegała identycznie. Po ok 15 powrotach do kolejnego początku instalacji wyłączyłem na twardo komputer. Dziś rano system uruchomił Win 10 i po jakichś naprawach i zainstalowaniu konta Microsoftu Win 10 odpalił. Otwarcie partycji C pokazało mi 13 folderów Windows.old. o wadze 11,8 GB każdy i 84 656 plików, tylko ostatni tj. Windows.old.012 ma rozmiar 13,3 GB i 94 161 plików. Postanowiłem 12 pierwszych plików wyciąć z folderu a zostawić ostatni Windows.old.012.Napiszę jaki to dało efekt.
    User removed account
    Level 1  
    czesterw
    Level 9  
    Nie wiem, czy dobrze rozumiem ,Mam teraz otwarty win10.Czy przeniesienie jak wyżej folderów Windows.old nic nie da.
    Czyli, jeszcze raz wyczyścić dysk i wrócić do instalacji z pendrive?

Dodano po 3 [minuty]:

Przepraszam, ale nasze posty mijają się w czasie. Poprzedni ten o 1605 napisałem przed Twoim o botowaniu.
    User removed account
    Level 1  
    czesterw
    Level 9  
    Tomequ123.
    Moje gorące podziękowania za Twoją pomoc i cierpliwość jaką okazaleś mi.
    W końcu Windows 10 będzie chodził. Wszystko poszło jak przewidywaleś. Nawet OpenOffice
    ma ostrą czcionkę. Zyskalem w C ok 170 GB, ale nie rozwiązałem problemu. Dlaczego instalator pracował w kółko?. Mam jeszcze jeden dysk 512 GB, który instalowałem od podstaw tz od win7. Spróbuję go uruchomić Twoją metodą. Pozdrawiam. Czesław 77(to mój wiek)
    User removed account
    Level 1  
    czesterw
    Level 9  
    Tomequ123.
    Ale to dzięki takim ludziom jak Ty. Nie szczędzoą czasu i pomagają takim jak ja. To też dzięki temu, że mam też tablet.
    Tak przy okazji, dlaczego na tablecie, tu na forum elektrody nie działa kontrola pisowni? Na pc jak popełnię błąd, to od razu wyraz jest podkreślony czerwoną linią. Tu nawet opcja pisowni nie pokazuje błędów.
    Twoją metodą to znacz uruchomić instalację z pendriwa, przerwać powtarzanie w kółko instalacji i usunąć Win.old. Poprzez oczyszczanie dysku.
    Ja pierwszy raz uruchamia instalację win10 na dysku z win7 z zachowaniem plików. Pliki zostały, ale zrobił się taki bałagan, że nie można było cokolwiek zrobić. Teraz jest ok, ale chcę mieć win 10 na nowym 512 GB dysku SSD. Pozdrawiam Czesław
    Ps. Czy antywirus win10 może skanować pozostałe dyski zainstalowane w kompie?
    I jeszcze jedno, na płycie mam chyba 5, czy 4 portów (ale to sprawdzę w opisie płyty) . Do których najlepiej podłączyć dysk z systemem i pozostały dysk ssd i 2 TB talerzowe?
    User removed account
    Level 1  
    czesterw
    Level 9  
    O to mi chodziło. Teraz mam odpowiedzi na wszystkie pytania i tak też zainstaluję win 10.
    Tylko dziwi mnie, że taki instalator nie dochodzi do ostatniego punktu " Zakończenie instalacji" i trzeba na "twardo" wyłączać pracę komputera.
    Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku. Czesław
    czesterw
    Level 9  
    Temat zamykam.
    Sformatowałem cały dysk. I ponownie zainstalowałem Win10.
    Dzięki dużej pomocy tomequ123 udało się usunąć problemy z instalacją i po wielu aktualizacjach Win10 działa. Zainstalowałem też pocztę Mozilla Thunbird ,poza aplikacją Win10 i jest OK. Pozdrawiam. Dziękuję za pomoc. Czesław