Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] OKI C321DN - Komunikat: Zamów toner K pomimo nowego tonera

26 Gru 2019 09:33 300 6
  • Poziom 21  
    Witam
    Używam zamienników toneru.
    To już trzeci taki toner w którym pojawia się ten komunikat.
    Jak widać na załączonym obrazku toner jest prawie pełen a już pojawia się komunikat że zakup toner K.
    Jeżeli to ważne to ostatnio używany toner miał teoretycznie jeszcze 30% ale pojawił się dodatkowy komunikat : pojemnik na zużyty toner pełen - wymień toner K.
    Może wiecie dlaczego się tak dzieje i ewentualnie co na to poradzić ?
    OKI C321DN - Komunikat: Zamów toner K pomimo nowego toneraOKI ton...jpg Download (124.84 kB)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    [quote="Zdzisław1980"
    Może wiecie dlaczego się tak dzieje i ewentualnie co na to poradzić ?
    [/quote]

Producent sprzedaje drukarkę (sprzęt) ze stratą a zarabia na materiałach eksploatacyjnych i chce abyś kupował toner oryginalny. Albo kupisz lepszy zamiennik albo toner oryginalny albo zmienisz drukarkę.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    W drukarkach, których tonery są wyposażone w chipy zliczające najlepiej jest nie uaktualniać ich firmware oraz zawsze pytać sprzedającego zamienniki czy jego toner posiada najnowszy chip i jaka daje gwarancję, że ten chip będzie prawidłowo komunikował się z drukarką.
    Producent drukarki w większości przypadków mydli oczy informacją, że nowy firmware lub oprogramowanie do drukarki poprawia jakość wydruku a tak naprawdę dokłada w nim eliminację lub blokadę zamienników. I stąd potem problemy z prawidłową współpracą chipa w tonerze a oprogramowaniem drukarki, stąd komunikat "Wymień materiały eksploatacyjne". Pół biedy gdy to tylko komunikat i po kliknięciu można wydrukować, gorzej gdy zablokuje drukowanie i jedynym rozwiązaniem problemu jest włożenie drogich tonerów producenta.
    Tak więc nie jest ważny opis produktu jakim to on pięknym i soczystym kolorem będzie drukował, ale czy w ogóle będzie drukował...
  • Poziom 21  
    Dziękuje za odpowiedź.
    Firmware nie zmieniałem. Jedynie powiększyłem pamięć w tej drukarce dodatkowym modułem.
    Znam politykę producentów drukarek ( tusze i tonery startowe - 30%) cena zakupu minimalna - akcesoria drogie.
    Akurat ta drukarka tania nie była - więc nie spodziewałem się po OKI takiej polityki.
    Z tymi chipami to pewnie racja - każdy pisze że najnowsza wersja.
    Dziwne tylko to że na początku działa ok a za jakiś czas pojawia się ten komunikat.
    Zamienniki staram się kupować nie te najtańsze i od sprzedawców co mają dużo pozytywnych komentarzy.
    Może polecacie jakieś pewne marki zamienników - chętnie wypróbuje następnym razem.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 21  
    Tak się zastanawiam właśnie nad tym zużytym tonerem. Wiadomo że zamienniki to pewnie gorszej jakości toner więc jest duży odpad. Ostatni toner czarny wymieniłem bo pojawił się komunikat że pojemnik na zużyty toner pełny. Faktycznie był pełny bo go wyczyściłem ale to nic nie pomogło. Dalej ten komunikat był (pewnie się już "zatrzasnął" dla tego toneru). Z tego co się zorientowałem to zużyty toner jest transportowany spod fusera do tego kartridża czarnego do dodatkowego zbiornika. System kontroli jest jakiś dziwny bo po drugiej stronie jest okienko i tam kręci się jakaś przysłona odbijająca z czujnika foto. pewnie jak jest pełne to nie daje rady się kręcić i nie daje sygnału co oznacza że pojemnik jest pełny. Obecny czarny toner jest nowy więc pojemnik był pusty. Sprawdzę nim się "zatrzaśnie" - czy przypadkiem nie jest już zapełniony.
  • Poziom 21  
    Tak jak myślałem i koledzy podpowiadali.
    Przyczyną tego komunikatu był zapełniający się zbiornik na pusty toner.
    Pomimo że kardridż był nowy to już się sporo zapełnił.
    Po wysypaniu zużytego toneru i ponownym włączeniu drukarki komunikat zniknął.
    W poprzednim kardridżu prawdopodobnie już doszło do pełnego zapchania i drukarka pomimo że wyczyściłem pojemnik już sobie zapamiętała że ten kardridż był pełen.
    Poprzedniego pojemnika nie wyrzuciłem więc jak się ten skończy to wstawię tamten poprzedni wyczyszczony. Może drukarka tamten już zapomniała.
    Dzięki za wszystkie rady.