Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TestoTesto
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Beko WMB 51032 PL PTY - nie startuje programów, ale nie pokazuje żadnego błędu

26 Gru 2019 22:32 501 4
  • Poziom 9  
    Problem, jak w temacie. Pralka po wybraniu nie startuje żadnego programu. Problem wyskoczył kilka dni temu, kiedy pierwszy raz nie zaskoczyła po wybraniu programu. Poszperałem na forach, wlazłem w tryb sprawdzania błędów - wskazało błąd E-18. W tym trybie skasowałem błąd i kolejny raz klikając przycisk start przeszedłem wszystkie etapy testu funkcjonalnego. Poszło. Wybrany program i pranie czyste. Niestety kolejnego prania nie udało się zrobić. Znów nie uruchamia żadnego programu. Tym razem po przejściu w tryb sprawdzania błędów (bawełna + wciśnięty przycisk start) nie pokazuje żadnego błędu. Kolejne kliknięcia przycisku start nie uruchamiają testu funkcjonalnego.

Wygląda to teraz tak...
    1) Po włączeniu któregoś programu, mruga dioda koniec.
    Beko WMB 51032 PL PTY - nie startuje programów, ale nie pokazuje żadnego błędu
    2.) Po kolejnym kliknięciu przycisku start, zaczyna mrugać czas prania (dwukropek), ale poza tym nic się nie dzieje.
    3.) Pzy wejściu w tryb sprawdzania błędów pokazuje się brak numeru błędu jak na obrazku, a kolejne kliknięcia przycisku start nie uruchamiają testu funkcjonalnego.
    Jednak co chyba istotne, nie słychać też przy włączeniu programy żadnego zatrzaśnięcia i cały czas można otworzyć drzwiczki - blokada nie chwyta?

Jestem kompletną nogą z elektryki. Co powinienem teraz zrobić? Lepiej wzywać serwisanta od razu czy mogę coś sprawdzić samemu? Rozkręcić, to rozkręcę, jak ktoś mi powie, jak, ale nic poza podstawowymi narzędziami typu śrubokręt, młotek czy tester napięcia najtańszy do samochodu nie posiadam. Jeśli to nie na moje umiejętności oraz posiadane narzędzia, z chęcią przyjmę oferty naprawy przez serwisanta we Wrocławiu. Nie pogardzę tez namiarami na takowego - oczywiście tylko dobry i tani ;-)
  • TestoTesto
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Błąd E18 to błąd związany z niewyważeniem wsadu i ten błąd już usunąłeś a teraz pojawił się problem z blokowaniem drzwi czyli musisz rozpocząć od sprawdzenia blokady drzwi jeśli czujesz się na siłach. Przeczytaj uważnie ten wątek a znajdziesz w nim wskazówki jak sprawdzić blokadę drzwi: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3643406.html
    Tutaj znajdziesz podpowiedź jak dostać się do blokady: https://youtu.be/iwe-qr_j8f4
  • TestoTesto
  • Poziom 3  
    Próbowałeś odłączyć pralkę z kontaktu na okolo 10 minut? Może programator nie zaskoczył, że nie ma błędu...
  • Poziom 9  
    Faktycznie, problemem była blokada drzwiczek. Sam miałbym pewnie problem z doborem i wymianą części. Nowa wstawiona przez fachowca Robo-technical i wszystko gra :) Polecam ten serwis we Wrocławiu.