Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki smartfon do 800 zł kupić by spełniał moje oczekiwania?

szybki105 26 Dec 2019 23:05 1020 8
    szybki105
    Level 17  
    Witam, chciałbym kupić nowego smartfona do codziennego użytkowania, budżet 800zł.
    Nie mam specjalnych wymagań, telefon nie będzie jakoś intensywnie eksploatowany.
    Głownie rozmowy, nawigacja GPS, przeglądanie internetu, filmy w wolnej chwili, facebok. W gry prawie nie gram. Jak będzie robił zdjęcia i kręcił filmy w granicach przyzwoitości to też dobrze.
    Ważne, często przebywam w trudnym zalesionym terenie i dobrze by było żeby telefon na ile to możliwe radził sobie wtedy z rozmowami i internetem (LTE B20 mile widziane ?)
    1. Android
    2. w miarę wydajny system bez zacinania i 4GB RAM powinno być ok. ?
    3. dobry wyświetlacz max 6'' lepiej mniej
    4. bateria jak największa ale to mniej ważne
    nie znam się na smartfonach, do tego ciągle wychodzi nowy model, trudno mi się w tym połapać, wstępnie wytypowałem:
    XIAOMI A2 lite
    XIAOMI REDMI 6
    jakie jeszcze modele brać pod uwagę ? Proszę doradźcie.
  • Helpful post
    prosiak_wej
    Level 38  
    Nie wiem jak teraz wypadają "nowe" telefony, ale od prawie dwóch lat mam Xiaomi Redmi 4X i spokojnie daje radę - internety, facebook, OLX, nawigacja, apka od opaski, FR24, bla bla bla... Aparat jest znośny (w poprzednim telefonie Nokia 735 był o dwa nieba lepszy), jakość wideo poprawna, ale dźwięk z dziwną redukcją szumu tła - pasmo ograniczone, jak jest w miarę cicho to sporo artefaktów słychać w nagraniu. Generalnie jak za telefon za 600zł z hakiem w elektromarkecie z czarno-żółtym przyciskiem ► w logo to całkiem spoko wybór. Także jakbym musiał to kolejną słuchawkę też bym szukał spod znaku Jaki smartfon do 800 zł kupić by spełniał moje oczekiwania? :)
  • Helpful post
    suser222
    Level 23  
    Polecam Xiaomi redmi note 7. Moim poprzednim telefonem był Xiaomi Redmi 4X, z którego również byłem zadowolony. Android w Xiaomi nie posiada masy zbędnych aplikacji.
  • Helpful post
    elektronik68
    Level 19  
    Redmi 8A według mnie będzie dobrym wyborem. Jest wersja z 4GB RAM-u, bateria ma 5000 mAh, system op. Android 9.0, bezramkowy ekran, ma trochę dużo bo 6,22 cala, ale to niedużo więcej od 6 cali, więc według mnie to żaden problem, jak na tą cenę (499 zł w większości sklepów typu Media Expert, czy Avans) to bardzo dobry telefon. Na tyle tani, że zostanie jeszcze na porządne etui, szkiełko i jeszcze na sylwestrowy ekwipunek :D Dokładne parametry i opinie tutaj: https://www.mgsm.pl/pl/katalog/redmi/8a/
    szybki105
    Level 17  
    Ekran powyżej 6" to trochę dla mnie za dużo, raczej wolałbym coś mniejszego chociaż wymienione redmi note 7, redmi 8 parametry i cena jak najbardziej na plus, pomyślę jeszcze nad nimi :wink:
  • Helpful post
    markostka
    Level 3  
    Xiaomi to dobry pomysł ale liche oprogramowanie.
    Lepiej te 800zł przeznaczyć na jakiegoś starszego ale w dalszym ciągu dobrego flagowca, np Samsung S6.
    Uwierz, że mimo upływu lat, ten aparat potrafi robić lepsze zdjęcia jak niejeden nowy Xiaomi.
  • Helpful post
    PZ IX
    Level 34  
    Jako posiadacz S6 twierdzę, że do typowego użytkowania jest OK. To naprawdę szybki telefon mimo wieku nawet po ostatniej oficjalnej aktualizacji.
    Problem to akumulatorek, który nie ma dużej pojemności oraz nawet w zadbanej sztuce moze wymagać wymiany. Jednakże oryginalna bateria z demontażu, klapka zamiennik i robocizna to nie są nie wiadomo jakie koszty. Ewentualnie poszukać egzemplarza, który był sporadycznie uzytkowany. No i wyłączyć szybkie ładowanie, bo to jest potencjalne źródło szybkiego zużycia ogniwa, swoją drogą nie wiem po co to, telefon i bez tego ładuje się szybko.
    Druga kwestia - brak złącza microSD. Dla mnie to duża wada, jednak dzięki łatwemu przenoszeniu danych aplikacją to jakoś przebolałem.

To kolejny starszy telefon wyższej półki z którego jestem zadowolony.

Za te 800 zł można znaleźć idealną S6, bądź nawet celować w S7, tutaj przede wszystkim masz większą baterię i wreszcie możliwość włożenia karty pamięci.

Zrobisz oczywiście jak uważasz. Podpytałbym wśród znajomych o kogoś ogarniętego w temacie technicznego GSM i w takiej cenie zamiast nówki skłaniałbym się zdecydowanie za używanym telefonem z wyższej półki udanego modelu. Z drugiej strony bywają w ogłoszeniach nawet tak zadbane takie telefony jeszcze z gwarancją producenta, że warto brać niemal w ciemno.
    szybki105
    Level 17  
    Witam, dzięki za wszystkie sugestie, wybór padł na XIAOMI Mi A2 lite 4GB RAM 64GB ROM
    Decyzja nie była łatwa, zdecydowałem tak ze względu min. na dużą baterię, pasmo LTE B20, 4GB RAM, przyzwoity wyświetlacz, mniejsze wymiary.
    Mam ten smartfon od kilku dni, powoli się do niego przyzwyczajam.
    Pierwsze wrażenia pozytywne, nawigacja działa dokładnie. Jakość rozmów w miejscach o słabym sygnale podobna jak w innych telefonach, w takich miejscach wybieram w ustawieniach tel. sieć preferowane 3G albo 2G. Aparat foto. dla mnie wystarczający.