Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dziwny problem z pralką SIEMENS

marco_ 23 Sep 2005 23:37 2633 4
 • #1
  marco_
  Level 11  
  Witam szanownych grupowiczów!

  Nie jestem wprawdzie fachowcem w tej kwestii, ale kilka razy już tę pralkę rozkręcałem, wymieniałem w niej pompę i takie tam drobiazgi, ale ten problem trochę mnie przerasta. Być może dlatego że jest nieregularny i trudny do zdiagnozowania. Pralka wylewa wodę na podłogę. Jest jej niewiele, tak na oko ze dwie szklanki i jest to raczej woda z pianą, więc gdzieś na etapie prania zasadniczego. Dzieje się to raz na jakiś czas i nie wiem od czego załeży. Co wiecej, rozkrecałem pralkę i w środku jest sucha. Węże zaciśniete obejmami, spód suchy. Skąd zatem bierze się woda? Być może jest jakiś punkt przelewowy. Jak nałoże za dużo rzeczy i woda z proszkiem trochę się rozpreży to gdzieś tam wylatuje. Może błądzę, wiec mnie poprawcie, ale brakuje mi lepszych pomysłów. Pralka to SIEMENS Siwamat zdaje sie że 5101, albo coś w tym guście. W każdym razie ładowana od góry.

  Pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi.
  Marco
 • #2
  bolczyk13
  Level 18  
  Sprawdź czy czasami woda z proszkiem nie wypływa z zasobnika przez górną klapę.Czasami jak jest duże ciśnienie wody lubi tędy się przedostawać.Zobacz czy nie ma w tym miejscu śladu wypływu wody.
  Możesz spróbować trochę przydławić przepływ wody przez przykręcenie zaworu dopływowego.
  Jak nie pomoże to trzeba szukać gdzie indziej.
  Pozdrawiam
 • #3
  Paw_el

  Home appliances specialist
  Witam.
  Czasami zasobnik "zarasta" nie spłukanym proszkiem do zbiornika i później woda nalatująca nie zdąża spłynąć. Zwróć uwagę czy przypadkiem nie dzieje się to na uszlachetnianiu tkanin. Rada to udrożnić zasobnik lub patrz post wyżej.
 • #4
  marco_
  Level 11  
  Dzięki za podpowiedzi. Kiedy problem pojawi się znowu spróbuję go namierzyć. Zacznę od zasobnika. A jak to nie pomoże bedę szukał dalej i pewnie znów prosił o pomoc.
 • #5
  rychomuch
  Level 29  
  marco_ wrote:
  Dzięki za podpowiedzi. Kiedy problem pojawi się znowu spróbuję go namierzyć. Zacznę od zasobnika. A jak to nie pomoże bedę szukał dalej i pewnie znów prosił o pomoc.

  Witam.

  Jeśli zasobnik jest zapchany to woda pojawi się przy każdym praniu,
  a Tyś napisał że objaw jest nie regularny- tą myśl wykluczam.
  Ale :
  Cytuję
  " Kiedy problem pojawi się znowu spróbuję go namierzyć".
  to jest myśl!
  Pozdrawiam.