Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piecyk gazowy Neckar nie odpala

slawekabcdef 27 Dec 2019 13:02 1131 6
    slawekabcdef
    Level 2  
    Witam
    Posiadam ten piecyk 8 lat. Używałem go 4 lata i chodził bez zarzutów. Potym czasie nie używałem go 4 lata. Teraz ponownie go podłączyłem do wody i gazu , wymieniłem baterie i piecyk nie odpala. Piecyk cały czas znajduje się w tym samym miejscu i był przez te 4 lata odłączony od gazu i wody. Proszę o pomoc.
    adamjur1
    Level 41  
    "Wymieniłem baterie" tzn że 4 lata siedziały w urządzeniu ? A te co wyjąłeś jeszcze nie zarosły wyciekającym elektrolitem? Jak tak to masz pokorodowane w najlepszym razie ich styki, a może i coś dalej się zazieleniło...
    Pozdr. J.
    slawekabcdef
    Level 2  
    adamjur1 wrote:
    "Wymieniłem baterie" tzn że 4 lata siedziały w urządzeniu ? A te co wyjąłeś jeszcze nie zarosły wyciekającym elektrolitem? Jak tak to masz pokorodowane w najlepszym razie ich styki, a może i coś dalej się zazieleniło...
    Pozdr. J.

Baterie siedziały w piecyku dwa lata, potem wyciągnąłem i urządzenie wisało bez bateri. Baterie nie wyciekły , styki sprawdzę i to coś dalej co się mogło zazielenić i się odezwę. Dziękuję.
    adamjur1
    Level 41  
    Dwa lata to też długo :cry:
    Pozdr. J.
    slawekabcdef
    Level 2  
    adamjur1 wrote:
    Dwa lata to też długo :cry:
    Pozdr. J.

Styki sprawdziłem, nie były skorodowane , ale przeczyściłem je. Przewody sprawdziłem na stykach i połączeniach i wydaje mi się że wszytko jest okej. Piecyk dalej nie odpala i w zasadzie nie wiem czy czerwona dioda ma się palić cały czas czy pulsacyjnie czy dopiero po odkręceniu wody, bo w tej chwili żadna dioda się nie świeci.
    adamjur1
    Level 41  
    https://www.junkers.pl/files/IMO_Neckar_N19E_PL.pdf
    Tu masz instrukcję od pieca, wytłumaczone diody i pokazany schemat
    Blokować działanie może:
    6.czujnik ciągu kominowego
    7.ogranicznik temperatury
    1.serwozawór
    2.zawór membranowy
    11.wyłącznik
    13. mikroprzełącznik
    numery sąz tej instrukcji.
    rozpocząłbym od 11. potem 6 i 7
    Pozdr. J.
    slawekabcdef
    Level 2  
    Dziękuję panu za sugestie i zaangażowanie w moją sprawę, Zastosowałem sie do pana wskazówek krok po kroku i piecyk odpalił.
    Pozdr.