Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Makita HP1630 - Oryginał czy podróbka.

ToJestNick 27 Dec 2019 13:54 1629 11
Bosch
    ToJestNick
    Level 31  
    Witam.
    Zakupiłem można rzec okazyjnie wiertarkę makita HP1630.
    Mam pewne wątpliwości co do jej oryginalności które chciałbym rozwiać lub co gorsza potwierdzić.
    Czytałem co nie co w internecie... Na mojej wiertarce logo Makity jest wytłoczone, a na tabliczce znamionowej jest numer seryjny.
    Przewód jest w izolacji sylikonowej z napisami i wtyczką tak jak na zdjęciu.
    Wiertarka ogólnie działa. Przez ok 10 sekund po uruchomieniu iskrzy na szczotkach i czuć zapach tychże szczotek. Po chwili pracy iskrzenie zanika całkiem i zapach również. Cóż- może szczotki muszą się dotrzeć. Sprzęt jest przecież nowy.
    Ciekawa jest też zmiana kierunku obrotów. Po ustawieniu dźwigni w lewo, wiertarka kręci w prawo i odwrotnie :D
    W komplecie dostałem wiertło do metalu niby niezniszczalne z powłoką tytanową. Jak widać DPD dało mu radę ;)
    Ktoś pomoże jednoznacznie rozstrzygnąć czy dałem się zrobić w konia czy kupiłem oryginał?
    Mam 14 dni na zwrot licząc od dziś.
    Zdjęcia poniżej.

Makita HP1630 - Oryginał czy podróbka. Makita HP1630 - Oryginał czy podróbka. Makita HP1630 - Oryginał czy podróbka. Makita HP1630 - Oryginał czy podróbka. Makita HP1630 - Oryginał czy podróbka. Makita HP1630 - Oryginał czy podróbka. Makita HP1630 - Oryginał czy podróbka.

Pozdrawiam :)
  • Bosch
  • Helpful post
    yanes
    Level 29  
    Według mnie jest to oryginał, tabliczka znamionowa, logo na obudowie i uchwycie, ustawienie obrotów też jest poprawne. Wiertło do wyrzucenia bo ono nie ma nic wspólnego z wiertarką.
  • Bosch
    ToJestNick
    Level 31  
    yanes wrote:
    Według mnie jest to oryginał, tabliczka znamionowa, logo na obudowie i uchwycie, ustawienie obrotów też jest poprawne. Wiertło do wyrzucenia bo ono nie ma nic wspólnego z wiertarką.

Naprawdę ,,odwrotne" ustawianie kierunku obrotów jest poprawne? Pierwszy raz się spotkałem.
    Poza tym wiertarka wygląda nawet solidnie. Zaglądałem do szczotek to nie są jeszcze nawet dotarte.
  • Helpful post
    yanes
    Level 29  
    Patrząc na ostatnie zdjęcie gdzie dźwignia jest z lewej strony to mamy ustawione obroty w prawo, tak jak wskazuje strzałka na obudowie i do tego zdjęcia się odniosłem.
    ToJestNick
    Level 31  
    yanes wrote:
    Patrząc na ostatnie zdjęcie gdzie dźwignia jest z lewej strony to mamy ustawione obroty w prawo, tak jak wskazuje strzałka na obudowie i do tego zdjęcia się odniosłem.

Ok to to już jasne. A zapach szczotek plus iskrzenie w nowym sprzęcie tak wysokiej klasy firmy to normalka? W wiertarce Toya nie iskrzyło nic. Tu przez kilka sekund czuć zapach szczotek i widać niebieskie iskrzenie przy samych szczotkach. Nie ma ,,ognia" tylko punktowe iskrzenie przy samej szczotce.
  • Helpful post
    yanes
    Level 29  
    Kupiłem pilarkę stolową Dewalt i też mi tak niepokojąco, mocno iskrzyła jedna szczotka. Już nawet zamówiłem nowe szczotki ale popracowałem parę dni i wszystko działa tak jak trzeba. Tu będzie podobnie, nowe nie używane narzędzie powinno się dotrzeć po kilku razach.
    ToJestNick
    Level 31  
    yanes wrote:
    Kupiłem pilarkę stolową Dewalt i też mi tak niepokojąco, mocno iskrzyła jedna szczotka. Już nawet zamówiłem nowe szczotki ale popracowałem parę dni i wszystko działa tak jak trzeba. Tu będzie podobnie, nowe nie używane narzędzie powinno się dotrzeć po kilku razach.

Dobra, dzięki za pomoc. Damy jej trochę powiercić i powkręcać śrub- zobaczymy jak się będzie sprawować ;)
    Marksrz
    Level 22  
    ToJestNick wrote:
    Damy jej trochę powiercić i powkręcać śrub

Ta maszyna ma wąskie zastosowanie ze wzgledu na wysokie obroty
    nadaje sie tylko do wiercenia małymi wiertłami
    ToJestNick
    Level 31  
    Marksrz wrote:
    ToJestNick wrote:
    Damy jej trochę powiercić i powkręcać śrub

Ta maszyna ma waskie zastosowanie ze wzgledu na wysokie obroty
    nadaje sie tylko do wiercenia małymi wiertłami
    jak zaprzagniesz ja do wkrecania ŚRUB to ja wykonczysz
    kazdy doswiadczony uzytkownik ciepnał by ta maszyne na hasiok
    a amator bedzie cieszył sie ze ma "firmowy " sprzet wysokiej klasy
    ale do czsu jak bedzie potrzeba wywiercic w stali wiertłem 10 mm to sie przekona co toto jest warte
    ja kupiłem starego Feina o mocy 350 W 400 obr ale napewno wywierce wiecej niz ta Makita 700 W

Przy moim użytkowaniu ta wiertarka przeżyje lata. Ponad 5 lat używam wiertarki Toya 500W i do dziś jest sprawna w stanie praktycznie idealnym:

Makita HP1630 - Oryginał czy podróbka.

Zdarłem w niej trzy komplety szczotek.

Wkręcałem nią wkręty chociaż wymaga to nieco wprawy (odpowiednie operowanie guzikiem aby nie nadać zbyt dużych obrotów bo zniszczy bit lub łeb śruby).

Ta Makita ma zauważalnie lepszy udar (lepiej się wierci w ścianie) chociaż brak pokrętła regulacji obrotów troszkę irytuje. Da się regulować tylko siłą naciśnięcia włącznika.
    witoj
    Level 30  
    Toya ma 2500obr - 500W a Makita 3200obr.- 710W więc kupiłeś to samo w lepszym opakowaniu :)
    ToJestNick
    Level 31  
    witoj wrote:
    Toya ma 2500obr - 500W a Makita 3200obr.- 710W więc kupiłeś to samo w lepszym opakowaniu :)

I pod lepszą marką ;)
    ToJestNick
    Level 31  
    Wszystko jasne. Sprzęt oryginalny. Pozdrawiam