Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Amica FK2695.2FT no frost - nie chłodzi chłodziarka, zamrażalnik mrozi

elpietrek 27 Gru 2019 17:35 261 0
    elpietrek
    Poziom 10  
    Witam kolegów z AGD. To nie moja działka ale zgodnie z prawami Marphiego, jeśli coś ma się popsuć zrobi to w wigilię. Nasza lodówka Amica postanowiła zastrajkować, zamrażalnik mrozi super a chłodziarka po prostu ciepła. Przeczytałem ze sto postów odnośnie Amici jak i lodówek innych producentów wyposażonych w no frost i pojedynczy agregat. Niestety nic z opisanych tematów nie pasowało mi do obrazka. Ponieważ święta i sporo wolnego czasu, grzebałem sobie i obserwowałem sprzęt. Skleiłem sobie włącznik światła i kontrolowałem czy z wylotów dmucha zimne powietrze. No nie dmuchało, w zamrażalniku temperatura ok minus 13/15 stopni w chłodziarce plus 15. Postanowiłem pokombinować z kawałkiem gąbki, pozapychałem wyloty w zamrażalniku - bez efektu poza tym że agregat i wentylator robiły trochę głośniejszy szum. Kanał od wentylatora do chłodziarki drożny, wymontowałem klapkę regulacji i nic. Przez przypadek otwarłem drzwi zamrażalnika i stał się chłód.
    Może komuś to pomoże winny był spływ skroplin który w lodówkach tego typu jest przy okazji czerpnią powietrza do wentylatora. Pozdrawiam kolegów i życzę szczęśliwego nowego roku
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.