Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przegrzewanie się Tab S gry - Przegrzewanie się tablet Tab S T800 10.5

27 Gru 2019 18:05 174 4
 • Poziom 2  
  Witajcie!

  Chciałbym zaznaczyć, że jestem osobą która pierwszy raz umieszcza zapytanie na forum (zazwyczaj wolę szukać niż pytać), dlatego proszę o wyrozumiałość. :-)

  Dostałem od kuzyna tableta z problemem przegrzewania się. Na początek zrobiłem formata przez Recovery Androida (kuzyn zapomniał hasła) oraz naładowałem do 100%, gdyż na początku padło podejrzenie na baterię. Bateria jednak normalnie się naładowała i normalnie się rozładowała.
  Puściłem więc film, który leciał przez ok. 2h, ale tablet nie wyłączył się (zdał pozytywnie)

  Spróbowałem powtórzyć test w grach, i tu odziwo tablet po 1-2 minucie wyłączył się, nagrzał się w okolicach procesora (70-80 stopni wg aplikacji CPU-Z). Postanowiłem ściągnąć tabletowi klapkę tylną w celu sprawdzenia czy wszystko w środku wygląda na poprawne. (zdjęcia zamieszczone poniżej)

  Ciekawe informacje:
  Temperatura w spoczynku (nic nie robiąc, ekran włączony): ~35*C
  Procesor: Samsung Exynos Octa 5420 1,90GHz

  I moje pytania/przypuszczenia to:
  1.- radiator procesora nie styka się za dobrze z folijką (radiatorem) na klapce tableta (czuć jednak ciepło na plastikowej klapce gdy jest złożony)
  2.- czy procesor może być uszkodzony i przejawiać tendencje do przegrzewania się? A jeśli tak to jak zbadać czy jest to problem tej natury?
  3.- czy się opłaca i jak ściągnąć radiator z procesora?
  4.- Co dokładnie znajduje się pod radiatorem zaznaczonym na zdjęciu? (może być że inna część układanki grzeje procesor przez wspólny radiator?)

  Załączniki:
  1.- Nagrzewające się miejsce (zaznaczone niebieskim)
  2.- Miejsce stykania się folijki z radiatorem

  Przegrzewanie się Tab S gry - Przegrzewanie się tablet Tab S T800 10.5 Przegrzewanie się Tab S gry - Przegrzewanie się tablet Tab S T800 10.5
 • TermopastyTermopasty
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Blaszka ekran radiator możesz o ile nie jest przylutowana podważyć i po prostu ją zdjąć i sprawdzić co tam się kryje i czy jest tam jakaś pasta termo przewodząca czy termopad łączący układ tam się nagrzewający z obudową .
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 35  
 • Poziom 2  
  Jak na razie pomogło przejście na oszczędny i zmniejszenie mocy ekranu, sprawdze jeszcze czy da sie podważyć radiator i dam znać
  EDIT: jeszcze przeczyściłem warstwę radiator-folijka, może też coś tutaj podziałało?

  EDIT2: Udało się ściągnąć na podważenie radiator. Ktoś wyjaśni co to jest ta pomarańczowa folijka? Czym zastąpić termopada od procesora (biały)? Wygląda na 0,5mm. Wystarczy pasta termoprzewodząca? Jak tak to o jakich parametrach najlepiej?
  Przegrzewanie się Tab S gry - Przegrzewanie się tablet Tab S T800 10.5 Przegrzewanie się Tab S gry - Przegrzewanie się tablet Tab S T800 10.5
 • Poziom 2  
  Odziwo po ściągnięciu radiatora, przeczyszczeniu spirytusem (odciski itp., pozostawiając termopad) tablet przestał sie przegrzewać. Zobaczymy po czasie jaki rezultat