Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Combo D 2011 rok - Co to za kontrolka?

Kamil_KJM 27 Dec 2019 19:31 1677 20
    Kamil_KJM
    Level 12  
    Opel Combo D 2011 rok - Co to za kontrolka?

Czy wiecie co to za żółta kontrolka? Zapaliła się tylko raz podczas jazdy, po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu już się nie zapaliła.
    Paliła się cały czas podczas jazdy, auto zachowywało się normalnie.

Nigdzie nie znalazłem opisu tej kontrolki.

Auto:
    Opel Combo D 2011 rok, 1.6 CDTI

Pozdrawiam
    Ireneo
    Level 42  
    Masz skrzynię automatyczną zapewne?
    Kamil_KJM
    Level 12  
    Skrzynia manualna, 6-cio biegowa
    Kamil_KJM
    Level 12  
    Przy otwartym bagażniku zapala się czerwona kontrolka od drzwi. Bagażnik był zamknięty.
    lukasis6
    Level 17  
    Normalnie w tych modelach była kontrolka z czujnika parkowania :
    Ultradźwiękowy układ ułatwiający parkowanie
    Lampka r świeci w kolorze żółtym.
    Wystąpiła usterka w układzie lubCzujniki są zabrudzone, oblodzone lub pokryte śniegiem lubWskaźniki i przyrządy 67
    Zewnętrzne źródła ultradźwięków zakłócają pracę układu. Po usunięciu źródła zakłóceń układ będzie działał. Przyczynę usterki układu należyusunąć w warsztacie.Ultradźwiękowy układ ułatwiający parkowanie 3 101.
    Link do instrukcji : https://dixi-car.pl/doc/instrukcje/Instrukcja-Opel-Combo-D-2012.pdf
    Kamil_KJM
    Level 12  
    Czujniki parkowania mam. Mogło by być to tylko kontrolka jest inna. Wciągu kilku dni postaram się podłączyć auto pod komputer i myślę, że tam będzie jakiś błąd od czujników.
    lukasis6
    Level 17  
    Tzw "żółte błędy" mogą nie być przetrzymywane w pamięci- są to błędy chwilowe i nie zawsze są zapisywane.
    Ireneo
    Level 42  
    Krzysztof Kamienski wrote:
    lukasis6 wrote:
    Otwarty bagażnik?
    Albo maska silnika :D :D To Combi, prawda ?

Corsa D w kombi ????😳😬😀😀😀😀😀
    lukasis6
    Level 17  
    Kiedyś miałem golfa IV, przy niskich temp też wskazywał otwartą maskę mimo że nikt jej nie ruszał- po odpięciu czujnika problem ustał nawet w zimie.
    lukasis6
    Level 17  
    Nie, VW ma całkiem inne kontrolki ;) Ale objawy te same - usterka pojawiała się w zimie, zanikała sama ;)
    lukasis6
    Level 17  
    Tak, fabrycznie. Nie wymieniałem bo trzeba by wymienić cały zamek lub mikroswitch, żeby zdemontować zamek trzeba było zdemontować zderzak, aby wymontować zderzak trzeba było odkręcić nadkola.... Sam rozumiesz :)
    lukasis6
    Level 17  
    Niewykluczone. Ale tak jak napisałem raczej nie będzie widoczne po podłączeniu kompa. Najlepiej odpiąć tego switcha gdy pojawi się błąd a ponowne zamkniecie maski nie przyniesie skutku. Wtedy będzie wiadomo czy to ten czujnik.
    Kamil_KJM
    Level 12  
    To Combo nie Corsa :)
    Jeśli chodzi o czujnik niezamknięcia maski to takiego to auto nie posiada. A czy w Fiacie Doblo jest taka kontrolka bo to podobno ten sam samochód.
    Ireneo
    Level 42  
    Kontrolka dla mnie jak od skrzyni a nie maski.Kropka na końcu jak lewarek.Maska to z reguły czerwona gdyż jazda niebezpieczna z otwartą.