Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zakłócenia w głośnikach PARROT CK 3000

27 Gru 2019 21:48 426 23
  • Poziom 5  
    Zamontowałem zestaw głośnomówiący PARROT CK 3000 EVOLUTION i przy uruchomieniu go pojawiają się zakłócenia w postaci trzasków/buczenia w głośnikach. Auto to Saab 93 polift z radiem Fujitsu.Pomocy! ;)
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 5  
    Tak, ustawiłem język, głośność i sparowałem telefon. Wszystko bez problemu. Całość na moje oko jest prawidłowo wpięta w instalację, mam specjalną przelotkę gniazda radia/ISO. Radio ma pin do mute i tam jest podłączony zielony przycisk. Wiązki do radia nie mają jedynie + po zapłonie ale pozyskałem go z + zapalniczki, która działapo zapłonie. Po włączeniu zestawu wyłącza się radio, a na wyświetlaczu pokazuje się słuchawka z napisem PHONE, słychać komunokaty menu, no i wspomniane zakłócenia. Nie wiem jak z połączeniami, bo w podziemnym garażu nie mam zasięgu. Zakłócenia w głośnikach PARROT CK 3000 Próby wykonane na wyciągniętym z deski radiu, może brak masy na obudowie?

Dodano po 4 [minuty]:

Żółty przewód, a nie zielony przycisk 😉
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 39  
    Bilo74 napisał:
    Wiązki do radia nie mają jedynie + po zapłonie ale pozyskałem go z + zapalniczki

Bilo74 napisał:
    mam specjalną przelotkę gniazda radia/ISO

Jak to plusa nie było w tej wiązce

Zakłócenia pojawiają się po odpaleniu silnika ?
    Czy już po przekręceniu kluczyka w tylko pozycję ON ?

"UWAGA
    - Czerwony przewód kabla zasilającego musi być
    stale podłączony pod napięciem 12V, przewód
    pomarańczowy pod napięciem 12V po zapłonie, zaś
    czarny przewód musi być podłączony do masy.
    - Sprawdź schemat elektryczny wiązki zasilania ISO
    radioodbiornika samochodowego.

- W niektórych pojazdach, konieczna jest zamiana
    pozycji przewodów czerwonego i pomarańczowego.
    Operacja ta wykonywana jest w prosty sposób
    zamieniając miejscami urządzenia na bezpieczniki.

- Nie podłączaj pomarańczowego przewodu pod
    stałym napięciem 12V, gdyż możesz spowodować
    wyładowanie akumulatora pojazdu."
  • Poziom 5  
    Zakłócenia są po przekręceniu kluczyka i głównie są to trzaski, na odpalonym silniku jakby bardziej. A tego plusa naprawdę nie ma. Jest prąd w ISO tylko na żółtym przewodzie, czerwony, który normalnie ma plus po zapłonie, w opisie radia ma N/C, czyli non connect. Zakłócenia w głośnikach PARROT CK 3000
    Byłbym zapomniał: wiązki z radia wędrują jeszcze do wzmacniacza, a te trzaski najbardziej słychać z tylnego lewego głośnika.
    Zamiana przewodów chyba tu nic nie da, bo na próbę oba plusy (czerwony i pomarańczowy) podłączyłem do stałego plusa i na włączonym jedynie radiu bez zapłonu było to samo czyli te trzaski. Te trzaski to coś takiego jak przy podłączaniu np. jacka od gitary do włączonego wzmacniacza.
  • Poziom 39  
    Nie widać rozpiski tych pinów jakiś inteligent nalepiał tam jakąś nalepkę. Jak masz taką u siebie to możesz ją lekko namoczyć wodą i odlepić albo izopropanolem IPA. I podesłać zdjęcie.
    Zakłócenia w głośnikach PARROT CK 3000
  • Poziom 39  
    Bilo74 napisał:
    czerwony, który normalnie ma plus po zapłonie, w opisie radia ma N/C, czyli non connect

Ja tam widzę plus ale tak ogólnie to nie wiem czy czasem nie masz złej tej wiązki .

TU koleś podpinał i ta jego wiązka (przelotka przejściówka) trochę inaczej wygląda jak ta twoja.
    Nie wiem jaki masz rocznik tu niby są te adaptery przewody
  • Poziom 5  
    To ja mam coś takiego i wszystko pasowało do moich wtyczek/gniazd jak i do oryginalnych wtyczek/gniazd Parrota, w dodatku mute był wypuszczony luzem do podłączenia żółtego przewodu. Wszystko git jak w instrukcji. Zakłócenia w głośnikach PARROT CK 3000
    I wszystkie modele Parrota mają męskie i żeńskie zasileniowe i męskie i żeńskie głośnikowe.
    Rozbieram to na czynniki pierwsze, bo nie jestem elektronikiem.
    Stawiam, że problem jest jakiś banalny. Te wiązki co podrzuciłeś to nie mam pojęcia jak mogą służyć do podłączenia parrota, w poliftowych saabach było tylko 3 rodzaje radii, ale wszystkie miały te same gniazda, jedno miało tylko inne wejście antenowe z racji navi.
    Nigdy nie sprawdzałem w tym radiu wejścia aux, mam kabel jack-jack i to sprawdzę. Co jeśli te trzaski też się pojawią na aux?

Dodano po 39 [minuty]:

Ten plus na czerwono, to stały plus, żółty przewód na iso. Plus po zapłonie prowadzi do pinu 16 i w tym kablu nie ma napięcia.
  • Poziom 39  
    W tym temacie jak by co są schematy itp.
    Jak sprawdzisz AUX sprawdź może jeszcze mikrofon.

Ten zestaw masz nowy czy z 2 ręki ?
  • Poziom 5  
    Niestety zestaw nie jest nowy, pochodzi również z saaba, lecz śmigał na przerobionej wiązce z wtyczką wpiętą w oryginalnej wiązce do bt. W moim aucie tego nie było, więc odtworzyłem wiązkę na oryginał parrota. Mam na podmiankę radio ze sprawnym aux z którym wyjechał z fabryki, jaśli mi go nie wyaktywowali przy wymianie na nowe, to podmienię. Tu mi koleszka z niemiec jeszcze takie coś podesłał i jest identyczne jak na allegro kupiłem za 35zł, tam 24,99€😆 Zakłócenia w głośnikach PARROT CK 3000
  • Poziom 39  
    Podeślij zdjęcia tych kabli przy parrocie od strony przewodów tak aby wszystkie przewody było widać gdzie w jakie gniazdo wchodzą. I chyba raczej w poprzedniej konfiguracji nikt w środku układu nic nie zmieniał ale i to bym sprawdził.
  • Poziom 5  
    Ok. Dziś sprawdzę aux w obecnym radiu, jutro podmienię i sprawdzę na drugim całość.

Dodano po 2 [godziny] 28 [minuty]:

Aux śmiga bez zarzutu. Już nie mam pomysłu. Jest jeszcze w nim system ON STAR, ale też nie robi zakłóceń. Sprawdziłem czarne pudełko na wiązce
  • Poziom 39  
    A jaki rocznik masz tego Saaba ?
  • Poziom 5  
    W środku ok, nie widać śladów ingerencji. Jeszcze mam jeden trop, sprawdzę całość ale bez mikrofonu (wspomniałeś o tym), bo kabelek jest przygnieciony w jednym miejscu Zakłócenia w głośnikach PARROT CK 3000

Dodano po 39 [sekundy]:

2008
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Jak mikrofon odpinany na zwykłym wtyku JACK to zapewne pod komputerem możesz go sprawdzić ewentualnie odpiąć i sprawdzić bez niego . Tylko ogólnie mówiąc parrot uruchamia mikrofon dopiero jak odbierzesz połączenie i styki przepną sygnał z parrota na przednie głośniki.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Bilo74 napisał:
    O widzisz, a komunikaty menu słychać we wszystkich głośnikach.

Posiłkując się tym schematem z tego postu Można wywnioskować że perrot ma własny wzmacniacz stereo i wysyła sygnał na przednie głośniki plus wejście i wyjście liniowe które zapewne wychodzi na wspomniany AUX. A jak w radio masz możliwość wyboru ręcznie wejścia AUX ? i przy tej opcji słychać te komunikaty MENU ?

• Poziom 5  
    Tak na stole jeszcze zrobiłem fotki, żeby było bardziej czytelne:
    Wiązka audio z mute Zakłócenia w głośnikach PARROT CK 3000
    Wiązka prądowa Zakłócenia w głośnikach PARROT CK 3000 Zakłócenia w głośnikach PARROT CK 3000
    W audio żółty jest przedłużony, niebieski i zielony polutowane po pozbyciu tej wtyczki bt.
    Prądowy jak widać żółty + do czerwonego, czarny masa z czarnym, pomarańczowy przedłużony niebieskim do zapalniczki. Pozostałe z iso tylko mostek. (czerwony to ten nieodłączny + po zapłonie, niebieski antena i pomarańczowy iluminacja)
    Zaraz idę do auta i też porobię fotki.
  • Poziom 5  
    China.
    Podłączyłem i to wygląda tak:

Dodano po 7 [minuty]:

Mute
    Zakłócenia w głośnikach PARROT CK 3000 Zakłócenia w głośnikach PARROT CK 3000
    Audio
    Zakłócenia w głośnikach PARROT CK 3000 Zakłócenia w głośnikach PARROT CK 3000 [img-4]

Dodano po 3 [minuty]:

Prąd Zakłócenia w głośnikach PARROT CK 3000 Zakłócenia w głośnikach PARROT CK 3000

Dodano po 10 [minuty]:

Podłączyłem na gotowo, wszystko śmiga. Niestety jajka się smażą na tylnych głośnikach. Może to jest wynik tego, że z 4 głośników po wzmacniaczu jest 7? I na menu i przy rozmowie.
  • Poziom 5  
    Uporałem się z tematem. Nie dawał mi spokoju ten schemat Zakłócenia w głośnikach PARROT CK 3000
    I sobie wymyśliłem, że przez czarne pudełko przepuszczę tylko przednie głośniki. 2 żeńskie i 2 męskie kostki głośnikowe i zrobiłem kolejną przelotkę Zakłócenia w głośnikach PARROT CK 3000
    Szumy ucichły, rozmowę słychać przez przednie głośniki. Wszystko jak trzeba. Dzięki za pomoc.
  • Poziom 5  
    Uporałem się z tematem. Nie dawał mi spokoju ten schemat Zakłócenia w głośnikach PARROT CK 3000
    I sobie wymyśliłem, że przez czarne pudełko przepuszczę tylko przednie głośniki. 2 żeńskie i 2 męskie kostki głośnikowe i zrobiłem kolejną przelotkę Zakłócenia w głośnikach PARROT CK 3000
    Szumy ucichły, rozmowę słychać przez przednie głośniki. Wszystko jak trzeba. Dzięki za pomoc.

Dodano po 2 [minuty]:

Opis rozwiązania w tekście