Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Win10_Upierdliwe dźwięki reklam włączające się w tle

27 Gru 2019 23:24 192 10
  • Poziom 3  
    Witam,

Piszę z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu włączających się w tle aplikacji, które z kolei wywołują upierdliwe dźwięki, muzykę i różne inne treści głównie są to reklamy. W załączniku przesyłam screena jakiego zrobiłem z menadżera zadań, tam widać dokładnie nazwy tych aplikacji. Oczywiście zamknięcie aplikacji rozwiązuje problem na parę minut, po czym włączają się one na od nowa, nieraz po kilkanaście naraz.

Zgodnie z wątkiem wykonałem jak dotąd następujące działania:
    - pobrałem Dr.Web Curelt! i przeskanowałem po czym wygenerowałem raport - jest w załączniku,
    - pobrałem Malwarebytes Anti-Malware, jednak mimo dwóch prób przeskanowania systemu nie udało mi się tego zrobić do końca, tzn. program w pewnym momencie przestaje skanować dalej, nawet po całej nocy nie ma żadnego progresu mimo że cały czas "kręci". Jednak wygenerowałem dwa raporty z tego co tam udało mu się przeskanować - są w załączniku,
    - pobrałem AdwCleaner, przeskanowałem i wygenerowałem raport - jest w załączniku,
    - pobrałem FRST, z którego również mam dwa LOGi, które są w załączniku.

Proszę o instrukcje co zrobić z tym dalej. Za wszelką pomoc z góry dziękuje.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    Dziękuje za szybką odpowiedź.

Cytat:
    Przed wykonaniem poniższego zapisz swoją pracę.

Co przez to rozumiesz, chodzi o zrobienie punktu przywracania systemu?
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    Ok rozumiem, niezwłocznie przystępuje do działania :)

A co zrobić z tym Total Uninstall, odinstalować go też, czy używać dalej, ma to jakieś znaczenie?
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    Wszystko wskazuje na to, że problem został rozwiązany, żadne aplikacje ani reklamy w tle już się nie włączają. W załączniku przesyłam fixlog po naprawie.
    Dziękuje Ci bardzo za szybką i przede wszystkim skuteczną pomoc.

P.S. A po tych wszystkich zabiegach związanych z oczyszczaniem dysku, komputer nawet działa jakby szybciej niż przed tym całym zamieszaniem z wirusami.

Życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    Dzięki jeszcze raz, zamykam. :bye: