Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Indesit BIAA 12FH - Chłodziarka nie osiąga temperatury

28 Gru 2019 01:12 363 2
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z częścią chłodzącą mojej lodówki. Zamrażarka działa bez zarzutu, agregat włącza się i wyłącza reaguje na regulację pokrętłem, wentylator chodzi prawidłowo, a mimo to część chłodząca nie osiąga swojej temperatury- ciągle jest to w okolicach 10°C. Mam wrażenie jakby wentylator nie wdmuchiwał wystarczającej ilości zimnego powietrza. Wszystko zostało rozmrożone i wyczyszczone, ale problem pozostał.
  • Poziom 29  
    Wentylator to dobry pomysł, ponieważ jego rozprowadzający nadmuch ma wpływ na ogólną temperaturę wewnątrz a czasem i na wydłużenie świeżości art, ale Ty możesz ograniczyć częste załączanie wentylatora. Weź pod uwagę czy przypadkiem nie włącza się za często opcja NO Frost. a także miejsce ustawienia i pracy chłodziarki a także częstotliwość otwierania drzwi bo głównie te czynniki są decydujące o wew temp. Termostat można nieco odczulić poprzez umieszczenie go dalej od źródła zimnego nawiewu lub jego osłonięcie.
  • Poziom 2  
    Ze względów zdrowotnych nie może być 10°C. Temperatura powinna być na poziomie 0-5°C co ogranicza rozwój bakterii. Wentylator działa na obydwie komory, zamrażarkę i chłodziarkę jednocześnie, więc termostat włącza się prawidłowo, bo wtedy też pracuje agregat. Był czas, kilka miesięcy temu, kiedy lodówka potrafiła zamrozić słoiki na górnych półkach, a teraz ledwo je chłodzi mimo ustawienia maksymalnego przepływu powietrza.
    Edit:
    Sprawdziłem jeszcze raz wszystko i wygląda tak jakby czujnik temperatury części chłodzącej nie działał, nie wysyłał sygnału do sterownika, żeby ten włączył wentylator. Pytanie gdzie mogę znaleźć ten czujnik? W zamrażarce jest ich kilka natomiast na górze nie mogłem namierzyć ani jednego.