Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnum Midimig 210/2 iskrzy zamiast spawać.

28 Gru 2019 02:23 288 7
 • Poziom 9  
  Witam, mam problem z półautomatem Magnum Midimig 210/2. Podczas spawania drut przykleił się do materiału, wewnątrz spawarki zabuczało i od tej pory zamiast spawania przypomina to zimne ognie. Po prostu nie powstaje tzw. łuk. Podajnik drutu sprawny, działa tak jak przed awarią. Sprzęt sprawdzany pod różnymi gniazdami 230V jak i 400V - brak efektów. Uchwyt rozbierany, przycisk działa poprawnie, fajka nie ma śladów nadpalenia, pancerz drutu nie jest przerwany, gaz również wydobywa się poprawnie, końcówka prądowa wymieniona na nową. Rozebrany został przełącznik 6-stopniowy, w którym wyczyszczono styki. Zacisk masowy podłączany bezpośrednio pod wyjście dławika, aby pominąć kabel, niestety bez rezultatu. Rozebrany mostek prostowniczy i pomierzone diody (niestety pomiary wykonane w parach diod, ponieważ nie miałem ich czym wyprasować) - brak przebicia, przynajmniej w stanie spoczynku. Wszystkie 4 kondensatory na mostku mają prawidłową pojemność. Na płytce VAR-05 sprawdzone wszystkie widoczne tranzystory pod kątem przebicia - są w porządku. Zimnych lutów wzrokowo nie zauważyłem. Pomierzyłem też napięcia na drucie spawalniczym przy 230V, oto wyniki:
  1 - 24,7V
  2 - 26V
  3 - 28V
  4 - 30,1V
  5 - 34,5V
  6 - 40V.
  Wiem, że nie ma tu wróżek, ale co proponujecie na początek wymienić? Poczytałem już trochę tematów i póki co skłaniam się ku zakupowi nowego mostka, lecz wolę się poradzić, niż wyrzucić kasę w błoto.
  Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam, Tomasz.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • TermopastyTermopasty
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 9  
  Niestety nie jestem w posiadaniu takiego miernika. Czy takim "dt-266" za 30zł z portalu aukcyjnego jestem w stanie wykonać ten pomiar?
 • Pomocny post
  Warunkowo odblokowany
  Nie znam tego miernika. Ja sprawdzam cęgami. Podejrzewam u ciebie całkowity brak prądu spawania. Mam podobny przypadek w spawarce mma fronius. Brak prądu. Zapala łuk ale max 4 amper. U ciebie pewnie i tego nie ma. Na jakich tranzystorach jest ta spawarka?
 • Pomocny post
  Specjalista - spawarki
  Na początek to ja proponuję wymienić uchwyt.
 • Pomocny post

  Poziom 29  
  Stawiam na uchwyt prawdopodobnie przewód prądowy jest uszkodzony.

  zmierz na wyjściu trafa czy jest napięcie pod obciążeniem tak samo za mostkiem prostowniczym itd..
 • Poziom 9  
  Po wymianie kompletnego uchwytu pacjent powrócił do sprawności :)
  Bardzo ślicznie dziękuję za uratowanie tyłka minimalnym nakładem finansowym. Bez spawarki w garażu, to jak bez ręki. Pozdrawiam!