Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] napęd Moto 600 rts Wisniowski (Somfy ) jak zaprogramować po wykasowaniu ustawień

araman 28 Dec 2019 13:20 10026 2
    araman
    Level 14  
    Mam problem z ponownym zaprogramowaniem napędu jak w temacie do bramy segmentowej .
    Wszystko działało poprawnie, ale źle ustawiłem domkniecie bramy nie domykała się automatycznie i u góry była szczelina , postanowiłem więc zaprogramować od nowa, wykasowałem więc ustawienia przez przytrzymanie klawisza B przez 7 sekund lampa się zapaliła zaczęła mrugać czyli tak jak w opisie ,po czym zgasła . Teraz powinienem przystąpić do programowania , i tu jest problem ponieważ przycisk A nie reaguje nie zapala się też kontrolka A ( nie mona otworzyć ani zamknąć bramy), wcześniej mogłem tym przyciskiem przełączać pomiędzy poszczególnymi trybami programowania . działa tylko przycisk B po naciśnięciu błyska kontrolka B , próbowałem kolejny raz wykasowania ustawień ,procedura przebiegła zgodnie z instrukcją ale problem pozostał.
    Z góry dziękuje za pomoc)
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    araman
    Level 14  
    problem rozwiązany. źle czytałem instrukcję, okazało się że długie przytrzymanie przycisku powoduje tylko wykasowanie wszystkich pilotów a nie przywraca ustawień fabrycznych , . Należy ponownie wczytać dowolnego pilota zgodnie z instrukcją a następnie odblokować przy jego pomocy przyciski na sterowniku i ponownie nauczyć bramę krańcowych ustawień , postępując zgodnie z instrukcją .
    Serdecznie dziękuje serwisantowi z firmy Wiśniowski za konkretne info jak mam postępować .
    Problem rozwiązany więc temat zamykam.
    araman
    Level 14  
    problem rozwiązany. źle czytałem instrukcję, okazało się że długie przytrzymanie przycisku powoduje tylko wykasowanie wszystkich pilotów a nie przywraca ustawień fabrycznych , . Należy ponownie wczytać dowolnego pilota zgodnie z instrukcją a następnie odblokować przy jego pomocy przyciski na sterowniku i ponownie nauczyć bramę krańcowych ustawień , postępując zgodnie z instrukcją .
    Serdecznie dziękuje serwisantowi z firmy Wiśniowski za konkretne info jak mam postępować .
    Problem rozwiązany więc temat zamykam.

Dodano po 1 [minuty]:

Temat rozwiązany , opis w poście wyżej.