Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
FotowoltaikaFotowoltaika
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Izolowane sterowniki bramki dla urządzeń SiC od Maxim Integrated

ghost666 28 Gru 2019 15:58 492 0
 • Izolowane sterowniki bramki dla urządzeń SiC od Maxim Integrated
  Dzięki izolowanemu sterownikowi bramki MAX22701E firmy Maxim Integrated projektanci systemów wysokiego napięcia i dużej mocy, mogą poprawić sprawność systemu zasilania nawet o cztery procent, w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami. W ten sposób zmniejsza się straty mocy i wynikający z tego ślad węglowy - nawet o 30%. Scalony sterownik jest przeznaczony do stosowania w zasilaczach impulsowych w przemysłowych systemach komunikacyjnych, do falowników instalacji fotowoltaicznych, napędów silnikowych i samochodów elektrycznych, a także systemów magazynowania energii, zasilaczy bezprzerwowych, serwerowni oraz zasilaczy wysokiej wydajności.

  W wielu aplikacjach układów impulsowych stosuje się tranzystory z węglika krzemu (SiC) o szerokiej przerwie wzbronionej w pasmie energetycznym, aby poprawić wydajność energetyczną i niezawodność układu. Jednak wysoka częstotliwość przełączania powoduje powstawanie stanów nieustalonych, które generują szum, który albo zakłóca działanie urządzenia, albo wymaga znacznego ograniczenia i filtrowania sygnałów w układzie. Sterownik MAX22701E oferuje najwyższą w branży odporność na zakłócenia współbieżne (CMTI) wynoszącą 300 kV/µs, co przekłada się na rekordową niezawodność. CMTI tego drivera jest do 3 razy wyższe niż u najbliższej konkurencji.

  Najlepsze w swojej klasie parametry czasu propagacji (typowo 35 ns, czyli 2 razy mniejsze opóźnienie propagacji niż najlepszy konkurent) i dopasowanie czasu propagacji między sterownikami bramek wysokiej i niskiej strony (maksymalnie 5 ns, czyli pięć razy mniej niż najbliższy konkurent) pomaga skrócić czas martwy tranzystora. To z kolei poprawia sprawność energetyczną o nawet 4%. Przy sprawności systemu na poziomie 90% każdy jeden punkt procentowy poprawy sprawności powoduje zmniejszenie strat mocy o około 10%. Na przykład poprawa sprawności urządzenia z 90% do 94% przekłada się na redukcję poboru mocy o 30..40%.

  Driver MAX22701E jest dostępny w ośmiopinowej obudowie SOIC (3,90 mm × 4,90 mm) z rozszerzonym zakresem temperatur pracy od –40°C do 125°C. Układ jest dostępny na stronie internetowej firmy Maxim za 1,69 USD (przy zakupie 1000 elementów), a także jest dostępny u autoryzowanych dystrybutorów. Zestaw ewaluacyjny MAX22701EVKIT# jest dostępny za 44 dolary.

  Źródła:
  https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/maxims-isolated-silicon-carbide-gate-driver-provides-best-in-class-power-efficiency-and-increased-system-uptime
  https://www.presseagentur.com/maxim/detail.php?pr_id=5412&lang=en

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9501 postów o ocenie 7547, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • FotowoltaikaFotowoltaika