Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVBT+FM+DAB - jak zsumować i rozdzielić sygnał.

28 Gru 2019 18:19 243 2
 • Poziom 13  
  Antena DVB-T Opticum AX1000, będzie dołożona antena FM/DAB. Sygnał z anten chcę zsumować a następnie podzielić na 7 gniazd abonenckich.
  W miarę możliwości chciałbym wyeliminować wzmacniacz osiowy zamontowany przy antenie DVB i zastosować rozdzielacz aktywny z paroma wejściami i 8 wyjściami do gniazd abonenckich w pokojach. Odległość od anteny do miejsca instalacji rozdzielacza to ok 7m niskostratnego kabla.

  Proszę o wskazanie modelu porządnego rozdzielacza, najlepiej aktywnego i najlepiej pozwalającego na zasilanie bezpośrednio z gniazda 230 lub z zasilacza zewnętrznego podłączanego kablem z wtykiem 12V a nie przez wyjście koncentryczne typowym zasilaczem antenowym, w ostateczności może być i taki.

  Ewentualnie na przyszłość - urządzenia o ww funkconalności ale z dodatkową możliwoscią podłączenia sat - gniazda abonenckie są przystosowane do podłączenia TV+radio, w niektórych pokojach sat+radio+TV.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 23  
 • Poziom 31  
  Podpowiedź już wskazał @SpecMiernik - jak mamy zamiar podłączyć SAT to już teraz trzeba o tym pomyśleć. Ja bym się jednak zastanawiał jeszcze nad wyrównaniem poziomów MUX-ów skoro ma być wykorzystany któryś z multiswitchy. Zbyt duża różnica może spowodować przesłuchy pomiędzy torami i wadliwą pracę urządzenia. Do tego dochodzą różne długości kabli (do pokoi), których nie znamy.
  Nie znamy również lokalizacji instalacji i dlaczego wybór padł na tą właśnie antenę - jest ona dość mocna co sugeruje znaczną odległość do nadajnika...