Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Logitech Driving Force E-UC2 - Force Feedback

silentyt 28 Dec 2019 19:05 696 3
    silentyt
    Level 5  
    Witam,
    Otóż jestem w posiadaniu już Chyba "antyka" wśród kierownic 😁
    Problem jest taki, że jeśli podłącze ta kierownicę pod zasilacz to skręca ona w lewo i kiedy osiągnie już maksymalny promień to kierownica tak jakby odbija się od blokady promienia.
    Zasilacz ma 24V 1.1A ale nawet pod innym zasilaczem 24V 1.0A jest to samo (edit: czytałem teraz, że pod tą kierownicę potrzebny jest zasilacz 24V 0.75A ale czy to robi różnicę? Tak samo czy różnice robi gdzie plus i gdzie minus w zasilaczu? Testowałem tą kierownicę na minus - kropka - plus). Z czym może być problem? Kierownica skalibrowana w Logitech Profiler w tej starszej wersji bo nowa wersja nie wykrywa kierownicy.
    Przy włączonym Force Feedback w Euro Truck Simulator 2 kierownica nadal ciągle skręca w lewo jednak jeśli uderze w grze w jakąś barierę czy zgasze/odpale silnik to kierownica na to reaguje (mocno odbija lub kierownica zaczyna mocniej "uderzać" w lewą stronę)
    Po wyłączeniu Force Feedback w np. Euro Truck Simulator 2 wszystko jest ok. Ale chciałbym jednak z tej gierki wydusic maksymalny realizm (chociaż na kierownicy chyba 90° nie jest to łatwe 😂).
    Mogę coś z tym zrobić? Z góry dziękuję.

Film w załączniku jak to wszytsko działa.
    sosarek

Level 43  
    silentyt wrote:
    Tak samo czy różnice robi gdzie plus i gdzie minus w zasilaczu?

Owszem - podłączając odwrotnie możesz uszkodzić elektronikę.
    Zasilacze na wyjściu mają stałe czy zmienne napięcie?
    Co widnieje na tabliczce znamionowej/obok wejścia zasilania na kierownicy?
    silentyt
    Level 5  
    O kurcze nie przygotowałem się na takie pytania 😉
    Nie ma mnie w domu. Jutro o 16 dam znać co i jak.