Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku

28 Gru 2019 21:42 693 17
  • Poziom 4  
    Dzień dobry. Mam problem z instalacja CO i CWU. Otóż od kilku dni działa u mnie piec Vaillant VKK 256 z dodatkowym zasobnikiem BIAWARU 210l. Jest to duży nowy dom, który jest w trakcie wykańczania. W domu mamy tylko ogrzewanie podłogowe.
    Mam ogrzewanie podzielone na dwie strefy: góra i dół. Wylewki jastrychowe. Do sterowania każdej strefy zamontowany jest oddzielny pilot/regulator przewodowy Vaillant VR 91. Całość spięta jest chyba modułem VR70.
    Do "zasilania" podłogówki zainstalowane są takie pompy/mieszacze jak załączam poniżej.

Na pilcie zadaję temeraturę 19st. C. Cała instalacja nie może podejść do zadanej temperatury 22st C. Max co może osiągnąć to jest 19st C. przy zadanych 22st.
    Dodatkowo temperatura wyświetlana na piecu dochodzi do ponad 70st. C co wydaje mi się jakimś totalnym absurdem skoro z mieszaczy wychodzi ok. 36st. C. Wszystko ustawione jest na auto. Krzywa grzewcza jest ustawiona na 0,45. Wyłączona jest opcja adaptacji krzywej grzewczej. Nie wiem czy to istotne ale zacząłem już czytać i zastanawiać się czy tego nie skorygować.
    Dodatkowo woda w zasobniku osiąga max temp 31st. C. przy zadanej nawet 55st. Ani drgnie na więcej.
    Przepraszam jeśli popełniłem błędy w opisie ale jestem laikiem jeśli chodzi o te sprawy. Kiedyś interesowało mnie tylko aby odkręcić kaloryfer, a teraz wziąłem się za budowę domu. Proszę o pomoc. Mogę udostępnić zdjęcia całej kotlowni jeśli trzeba.
  • Poziom 34  
    Zrób więcej zdjęć żeby pokazać jak idą rury od kotła do tych pomp i pony na zasobnik CWU
  • Poziom 4  
    Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku
    Prosze Was o pomoc bo ja zaraz rozpierdziele ta instalacje 🤣

Dodano po 6 [minuty]:

Generalnie trafiłem chyba na złego serwisanta Vaillanta. Wczoraj przyjechał hydraulik i zauważył że pompa która jest za zasobnikiem włącza się wraz z CO, a nie włącza się jak trzeba grzać CWO. Przez to nie da się zagrzać wody w zasobniku.

Widzę, że na piecu temp zasilania jest np 40 stopni, a na zegarze zasilającym instalacje-zaraz za mieszaczem pokazuje np. Temp 21, mimo że temp zadana jest np 24, a osiągnięta 18.

Dodano po 2 [minuty]:

Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku
  • Poziom 34  
    Szkoda że jeszcze nie zrobiłeś zdjęć podpięcia kabli w module VR70. Zdejmij obudowę i zrób zdjęcia.
    Generalnie ze zdjęć kotłowni wygląda że jest wszystko OK.
    Prawdopodobnie albo źle podpięte są kable od pomp i/lub mieszaczy, lub źle skonfigurowany regulator pogodowy (można też załączyć zdjęcia ekranów z "Menu instalatora"->"Konfiguracja systemu".
    Miałem kiedyś przypadek takiego kotła i podobnej instalacji i częściową winą było zastosowanie zamiast zwykłego rozdzielacza do grup pompowych - dali rozdzielacz ze zintegrowanym sprzęgłem - w tym kotle nie może być sprzęgła hydraulicznego bo sam kocioł jest "sprzęgłem". Częściowo źle skonfigurowany regulator pogodowy MultiMatic 700. Źle skonfigurowane przyłącze pompy ładującej zasobnik - u ciebie bardzo prawdopodobne - jak i gdzie masz wpiętą pompę ładującą CWU (tą pomiędzy kotłem a zasobnikiem)? Gdzie masz wpiętą pompę cyrkulacji CWU - ta mała pompeczka obok zasobnika?

Na stronie Vaillanta masz schemat hydrauliczny i elektryczny jak co i z czym pospinać i pod jakie wejścia oraz jak skonfigurować regulator pogodowy: Link

Rób zdjęcia i pisz.
  • Poziom 4  

Prosze. Żebym jeszcze wiedział który kabelek jest od której pompy.

Dodano po 8 [minuty]:

Z tego widzę to pompa od CWU idzie do kotła. Kabel od cyrkulacji idzie bezpośrednio do vr71

Dodano po 4 [minuty]:

Czy vr70 to to samo co vr71?

Dodano po 27 [minuty]:

Złącze jeszcze zdjęcia ustwaiwen o których mowiles:

Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku

Dodano po 1 [minuty]:

Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku

Dodano po 2 [minuty]:

Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku
  • Poziom 34  
    Podpięcie wygląda OK.
    Jeśli pompa ładująca zasobnik jest wpięta w kocioł to powinna być podpięta pod złącze X13 (chyba różowe), bo jest jeszcze jedno złącze X18 (chyba ciemno-zielone) i ono powinno być wolne, bo obsługuje pompę CO (ale pojedynczą - u ciebie nic tam nie podpinamy, bo pompy są podłączane do VR71) - sprawdź to.

Czy możesz dowiedzieć się od hydraulika czy ten rozdzielacz do którego podłączone są grupy pompowe ma w sobie sprzęgło czy to zwykły rozdzielacz?

Później przestudiuję zdjęcia z regulatora i dam znać.
  • Poziom 4  
    Na kotle wygląda to tak:

Pompa do CWU chodzi cały czas wraz z CO a nie w momencie grzania zasobnik. Jest źle podłączona. Wydaje mi się że to jest problem.

Hydraulik potwierdził że jest zwykły rozdzielacz bez sprzęgła bo ten pięć ma sprzęgło w sobie.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Widać że pompa zasobnika jest źle podpięta - ktoś podpiął pod zieloną kostkę a powinna być podpięta pod różową. Wyłącz kocioł z gniazdka, żeby nic się nie stało i przepnij kable na różową kostkę.

Ze zdjęć sterownika widać że nie pracuje u ciebie drugi obieg grzewczy - pompa stoi (nie świeci się żadna dioda), w "konfiguracji systemu" widać że dla "Obieg 2" Temp. zasil. Zadana jest 0°C i Stan Wył. - czyli brak sygnału z automatyki do grzania.

Jeśli możesz to zadzwoń - nr tel. 602-219-324
  • Poziom 10  
    Panowie pawlik.85 i Is_77, czy udało się wam dojść do ładu z tą instalacją?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Musisz czekać na odpowiedź kolegi pawlik.85
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Generalnie podałem przez telefon koledze pawlik.85 jak ma mieć podłączone pompy (problem był z pompą ładującą zasobnik) i jak ustawić regulator. Jak miał mieć jakieś problemy to miał się odzywać - na razie nie dzwonił, czyli pewnie wszystko chodzi.
  • Poziom 4  
    cześć, wstępnie wydawało mi się że doszedłem do ładu z instalacją. Na zawory ktoś źle założył regulatory. Jak regulator zamykał zawory to otwierał je do połowy - tak przynajmniej mi się wydaje. Wcześniej kolega LS_77 bardzo mi pomógł z przepięciem kabla na płycie głównej. Piec zaczął osiągać zadane temperatury. zacząłem bawić się krzywymi grzewczymi itp. Co dziwne np to że zszedłem z krzywą grzewczą do 0,1 i piec jakby działał poprawnie. spalanie wynosiło ok 7m3 dziennie co przy moich 220m2 podlogi wydaje sie dobrym wynikiem. problem pojawil sie kilka dni temu jak juz sie przeprowadzilismy i odpalilem zasobnik na 45st wraz z pompa cyrkulacyjna. widze ze piec wchodzi na temp do 65st bardzo czesto. nawet jak nikt nie korzysta z CWU. Zdaje mi sie jakby sie odpalal co jakies 20m. Spalanie wzroslo az do jakichs 20m3 dziennie! temperatura zadana w domu to 21,5 a ciagle utrzymuje sie ok 23,5%. mam wrazenie jakby woda zasobnika wchodzila na instalacje podlogowki. chyba sam tego nie ogarne. moze te regulatory sa zle zamontowane na zawory w dalszym stopniu i woda z CWU. pomozcie pls...
  • Poziom 17  
    [/url] @pawlik.85
    Jakie masz ustawione czasy pracy pompy cyrkulacyjnej ?
    Proponowałbym dodatkowo zamontować nad pompą cyrkulacyjną termostat przylgowy który wyłączy pompę cyrkulacyjną jak osiągnie nastawioną temperaturę.
    Osobiście do sterowania pompą cyrkulacyjną polecam sterownik ST-11 Eco Circulation działa rewelacyjnie i znacząco obniża koszta.
    Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku Vaillant VKK 256 nie osiaga zadanej temp oraz nie grzeje wody w zasobniku
  • Poziom 4  
    Gdzie sprawdzić ustawienia pompy cyrkulacyjnej? w funkcjach instalatora nie mogę tego znaleźć.
  • Poziom 4  
    No i tu mam ustawione przedziały czasowe kiedy działa pompa cyrkulacyjna. czyli kiedy jesteśmy w domu.
  • Poziom 4  
    Do wczoraj było 6-22. Wczoraj zmieniłem na 5.30.-7.30. i 17.30.-22.30.