Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cieknąca spluczka dalej po wymianie wszystkiego

29 Gru 2019 06:21 426 10
  • Poziom 3  
    Witam mam taki problem ze wymieniłem przycisk spustowy caly i plywak a i tak mam problem z cieknąca woda z spluszki jest to niewielki strumien w muszli ale jednak ta woda cały czas ucieka. Wie ktoś moze co zle zrobilem??
    Cos zle przykrecilem albo za słabo??

Dodano po 32 [minuty]:

Nie wymieniłem za to uszczelki miedzy sedesem a spluczka czy to może być przez to??
    W poniedziałek na pewno wymienię ja bo nje wiedziałem ze jest tam uszczelka. Bo robiłem pierwszy raz to
  • Poziom 28  
    Może być za wysoki poziom wody w rezerwuarze i przelewa się wierzchem przez kielich. Przy zaworze pływakowym odcinającym jest regulacja. Ustaw odcięcie poboru wody przy niższym jej poziomie w rezerwuarze.
  • Poziom 3  
    Nie przelewa sie juz ustawilem to bo na początku tak mialem. Ale ustawilem ze jest poniżej. Takze to na pewno można wykluczyć.
    Cieknie lekki strumien wody i co jakiś czas słychać jak woda sie na puszcza do spluczki znowu przez ubytek. Nie wiem czy tam na dole moze za lekko skrecilem. Albo rozkrece jeszcze raz wszystko i najpierw dobrze wyszoruje spluczke w srodku. Możliwe ze jakis osad moze to powodować. Robilem to pierwszy raz i szybko i może coś zle zrobilem nie zauważyłem
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    A to musze sprawdzić. Chociaz wszystko nowe kupilem tzn cały mechanizm spustowy jak i plywak. Tylko tej uszczelki miedzy sedesem a spluczka nie wymienilem bo nie wiedzialem o niej.
    A to mogło coś sie stać z ta uszczelka co mówisz nawet jak nowe kupilem to urzadzenie??
    Musze rozkrecic i sprawdzić
  • Poziom 39  
    Nie zakładaj górnej pokrywy to zobaczysz jak pracuje pływak i zawór.
    Jeśli pływak wraz z zaworem działają prawidłowo i po osiągnięciu zadanego poziomu wody odcina dopływ z instalacji to trzeba zdemontować wszystko ze środka, dobrze wymyć ze ślamu i kamienia na dnie, wymienić uszczelkę znajdującą się na spodzie kielicha (dzwona).
    Gdyby zawór z pływakiem źle działał to widziałbyś jak woda wlewa się do kielicha górą, skoro odcina dopływ to problem jest na dole. W momencie gdy naciskasz na przycisk to podnosi się kielich (kiedyś nazywano to dzwonem), odsłania się dolna rura spustowa i woda całym impetem wypływa do sedesu. Gdy pod kielichem przez lata nazbiera się tego co my mamy w nerkach to nie ma szczelności i woda leci lekkim strumykiem.
    Możliwy jest tez defekt fabryczny zakupionego wkładu.

Uszczelka między spłuczką a sedesem chroni przed wypływem wody tylko w czasie spłukiwania oraz stanowi pewien rodzaj amortyzatora.
  • Poziom 3  
    krakarak napisał:
    Jeśli pływak wraz z zaworem działają prawidłowo i po osiągnięciu zadanego poziomu wody odcina dopływ z instalacji to trzeba zdemontować wszystko ze środka, dobrze wymyć ze ślamu i kamienia na dnie, wymienić uszczelkę znajdującą się na spodzie kielicha (dzwona).
    Gdyby zawór z pływakiem źle działał to widziałbyś jak woda wlewa się do kielicha górą, skoro odcina dopływ to problem jest na dole. W momencie gdy naciskasz na przycisk to podnosi się kielich (kiedyś nazywano to dzwonem), odsłania się dolna rura spustowa i woda całym impetem wypływa do sedesu. Gdy pod kielichem przez lata nazbiera się tego co my mamy w nerkach to nie ma szczelności i woda leci lekkim strumykiem.
    Możliwy jest tez defekt fabryczny zakupionego wkładu.

Uszczelka między spłuczką a sedesem chroni przed wypływem wody tylko w czasie spłukiwania oraz stanowi pewien rodzaj amortyzatora.

O dzięki wielkie czyli jutro rozmontowywuje wszystko i dobrze wywyje to najpierw
    Wina to na pewno musi byc na dole jak to Ty mowisz przy dzwonie. Bo poziom wody ustawilem dobrze jest nad kielichem.
    Czyli albo jakis brud moze zawadza ze dalej cieknie albo wadliwy dzwon nowy kupiłem
  • Poziom 30  
    Bo poziom wody ustawilem dobrze jest nad kielichem.
    To są Twoje słowa z ostatniego postu. raz piszesz, że poniżej teraz powyżej - więc w końcu jak.
  • Poziom 3  
    wiesiekmisiek napisał:
    Bo poziom wody ustawilem dobrze jest nad kielichem.
    To są Twoje słowa z ostatniego postu. raz piszesz, że poniżej teraz powyżej - więc w końcu jak.

Pomyliłem się jest dobrze tzn pod kielichem tak ze Góra sie nie wylewa. Szybko odpisywalem i stąd błąd
  • Poziom 28  
    krakarak napisał:

Dokładnie tak.
    Bo miałem dwa razy już przypadek, że sam przycisk (ten "srebrny") był owalny i delikatnie blokował się. Produkcji litewskiej było toto... Możesz jeszcze spróbować obrócić tą wielką uszczelkę na dole "dzwonu"; ściągnąć całkowicie i o 180*
    Ta uszczelka między zbiornikiem a miską, w tym przypadku nie ma wpływu na w/w nieszczelność.
  • Poziom 32  
    Mam nadzieję że odpiszesz co się stało ostatecznie. Pomoże to innym mającym problem - często to występuje.
    Najważniejsza jest uszczelka w misce. Na All.... widziałem takie silikonowe - chyba lepiej przywierają do powierzchni.