Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyrzynarka ręczna - jaką wyrzynarkę kupić? Czym się kierować?

29 Dec 2019 12:27 1251 18
  • User under supervision
    Witam.
    Potrzebuję kupić wyrzynarkę ręczną, żeby od czasu do czasu coś podciąć. Teraz chcę podciąć blat kuchenny pod zlew, bo nowy nie wchodzi i mam pytanie, co z tanich marketowych wyrzynarek polecacie? Myślałem nad używana ale wiem jak robią koledzy stolarze. Kupuje używa i jak się kończy gwarancja sprzedaje prawie zajechaną i kupuje następna.
    Oglądałem Black & Decker pomarańczowa 400W. Wziąłem do ręki obok w tej samej cenie tez 400W no name w b&q czy w wilko i była trochę cięższa. Czy cięższa oznacza lepsza? Metalowe części? Grubszy drut uzwojeń? Użyje od czasu do czasu coś przyciąć i priorytetem jest cena ale nie chce jednorazowego badziewia. Te dwie co oglądałem to ok120zl.

Dodano po 13 [minuty]:

Przykład
    https://www.argos.co.uk/product/4553515

Dodano po 35 [sekundy]:

https://www.argos.co.uk/product/7110948

Dodano po 21 [minuty]:

Ta pierwsza większej mocy z regulacja obrotów na niecałe 100zl.
  • Moderator of Cars
    Kupiłem tanią no-name, to uchwyt brzeszczotu rozpadł się po 5 minutach pracy... teraz mam z Castoramy (McAllister) i daje radę, tylko albo ja nie umiem się tym posługiwać albo coś jest nie tak z prowadzeniem brzeszczotu, bo zawsze mi skręca (nawet jadąc po prowadnicy) i nie potrafię nią zrobić prostego cięcia dłuższego niż 10 cm.
  • User under supervision
    Tu jest gwarancja 2 lata w tej pierwszej a ponad to mam 30 dni na zwrot wiec się nie martwię. Mcallister to pewnie jak i black & decker. No czytałem o tej z argosu opinie i nie są najgorsze za te cenę
  • Level 17  
    tzok wrote:
    Kupiłem tanią no-name, to uchwyt brzeszczotu rozpadł się po 5 minutach pracy... teraz mam z Castoramy (McAllister) i daje radę, tylko albo ja nie umiem się tym posługiwać albo coś jest nie tak z prowadzeniem brzeszczotu, bo zawsze mi skręca (nawet jadąc po prowadnicy) i nie potrafię nią zrobić prostego cięcia dłuższego niż 10 cm.

Witam.Mnie też uchwyt pękł na pół,ale dorobiłem nowy ze stali.Skręcanie to prawdopodobnie wina brzeszczotu.Jedna strona ma zęby ostre,druga jakby zaokrąglone(zjawisko normalne po wycięciu w matrycy,czyli prosto i tanio).
  • Moderator of Cars
    Ja zrobiłem tak samo, ale ten skręcany uchwyt jest mało wygodny. McAllister ma uchwyt samozaciskowy. Z tymi brzeszczotami to możesz mieć rację, bo rzeczywiście skręcają zgodnie z kierunkiem ich wytłoczenia, muszę kupić jakiś lepszy brzeszczot i porównać... tylko z wyrzynarką dostałem kilkadziesiąt brzeszczotów (to taki zestaw w walizce) i jakoś nie kupowałem innych tylko się męczyłem z tymi z zestawu. Z przydatnych rzeczy to ma wbudowany laser...
  • Level 30  
    Jeżeli zamierzasz kupić coś tak taniego to zwróć uwagę na rolkę prowadzącą brzeszczot i mocowanie jej by nie miało luzów na boki, najlepiej żadnych a samo położenie jej to jak najbliżej ciętego materiału, zwiększa to dokładność prowadzenia brzeszczotu, te co zaproponowałeś mają rolki bardzo wysoko.
  • User under supervision
    Zamówiłem tą:
    https://www.argos.co.uk/product/4553515
    Odbiorę po nowym roku dopiero i sprawdzę. Rolka ma chyba regulowany docisk? Mam 30 dni na zwrot. Mam do wycięcia blat kuchenny 30mm i kilka półek ze starego blatu też 30mm chyba problemu nie będzie a za taką cenę to nie ma nosem kręcić zresztą to godzinka pracy.
  • Level 30  
    Tak zgadza się ma regulację wychylania się brzeszczotu(ruch wahadłowy) ale to nie ma nic wspólnego luzami na boki ona razem z mocowaniem przesuwa się do przodu i powraca.
  • User under supervision
    Tak. Luzy będę mógł sprawdzić jak ja dostanę w ręce. Po cenie nie ma się co spodziewać niewiadomo czego ale wezmę kawałek podłogi panel i spróbuje przeciąć.
  • Level 30  
    Potrenować cięcie na odpadach tym brzeszczotem dołączonym a do blatu kupić lepszej jakości.
  • User under supervision
    Mam Metabo brzeszczoty. Do drewna i metalu. I zastanawiam się czy nie lepiej ciąć drobnymi zębami twardego blatu. Trenować może ta maszyna bo na codzień używam pneumatycznego boscha. W domu niestety nie mam powietrza.
  • Level 33  
    Do blatu stosuje się brzeszczoty z odwrotnym ostrzem ( ma być skierowane do dołu). Wówczas nie szarpie górnej powierzchni ciętego materiału. Zwykłe blaszaki odpuść sobie.
  • User under supervision
    Mam takie coś
    Wyrzynarka ręczna - jaką wyrzynarkę kupić? Czym się kierować?
  • User under supervision
    Ok poszukam gdzieś na ebay.
  • Level 19  
    Ja bym kupił te do metalu z większymi zębami - mniej Ci będzie wyszarpywać krawędzie.
    tzok - te wyrzynarki chyba się nie nadają do cięcia przy prowadnicy - sprawdź sobie jakie masz luzy na rolce prowadzącej. Ja kupiłem sobie nową Makitę cena ok. 1 tyś. myślałem że będzie lepsza pod tym względem i niestety dokładnie to samo co przy dużo tańszym Boschu. Przy prowadnicy można ciąć niezbyt grube tworzywa i to po warunkiem, że będziesz ciął z bardzo wolnym posuwem nowym bardzo ostrym brzeszczotem.
  • User under supervision
    Na rogach będzie wiercone wiertłem 10mm i po prostym w prostokąt. Kupiłem te Bosche. Zobaczę jak ta wyrzynarka tnie. Używanego B&D moge kupić za 10 GBP Bosch używany chodzi po 20. Kupiłem nówkę za tyle z 2 lata gwarancji. Mam wiertarkę z udarem za 15GBP kupiona nowa czarna no name i radzi sobie cztery dziury 12mm pod kołki do anteny sat w cegle bez zająknięcia trochę się zagrzała ale ok. Coraz częściej myślę że warto kupić tanio i wyrzucić jak się zepsuje niż płacić drogo na wieki a i tak się nie ma pewności.