Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Parkside PAPK 12 B1 12V 4Ah - Szlifierka nie wlacza sie z nowym akumulatorem.

ranigis 29 Dec 2019 16:01 1686 1
    ranigis
    Level 8  
    Cześć,
    Mam wkrętarkę i szlifierkę kątową 12 V z Lidla firmy Parkside, dokupiłem do nich akumulator 12 V 4 Ah, Akumulatory musiałem "przerobić" żeby były ze sobą kompatybilne, bo niestety te od wkrętarki nie pasowały do szlifierki i odwrotnie, ze względu na umieszczony pin ustalający. Pin wyciąłem, i jeżeli chodzi o te stare male akumulatory to wzajemnie działają
    prawidłowo. Problem jest z nowymi. We wkrętarce działają jak marzenie. Natomiast w szlifierce jest tak tylko, ze wykona pół obrotu i rozłącza. Czytałem tutaj na forum tematy o samodzielnych przeróbkach na temat wymian Ni-CD na Li-ion i tam było wspomniane o module BMS, który rozłącza baterie kiedy jest pobierany nagle zbyt duży prąd. Domyślam się, że tutaj mam ten sam problem, ponieważ szlifierka nie ma możliwości regulacji obrotów, tylko od razu startuje na maksa, jest tylko On-OFF. Jako ciekawostkę dodam, ze jak podłączam ten akumulator przewodami do szlifierki, to wtedy startuje i jest OK. Mierzyłem rezystancje przewodów, na jednym i na drugim mam około 1 Ohm. Czy mam wlutować takie rezystory w przewody, tuz przed silnikiem, bo tam miałbym na to miejsce w obudowie szlifierki? Czy jest jakiś inny sposób? Nie mam oscyloskopu, a mój miernik nie był wstanie mi pokazać jaki prąd płynie przy załączaniu szlifierki z tego akumulatora. Wrzucam zdjęcia tego co mam, jak i rozebranego akumulatora 4Ah. Problem dotyczy tylko aku 12V 4Ah.

Parkside PAPK 12 B1 12V 4Ah - Szlifierka nie wlacza sie z nowym akumulatorem. Parkside PAPK 12 B1 12V 4Ah - Szlifierka nie wlacza sie z nowym akumulatorem. Parkside PAPK 12 B1 12V 4Ah - Szlifierka nie wlacza sie z nowym akumulatorem.
    Parkside PAPK 12 B1 12V 4Ah - Szlifierka nie wlacza sie z nowym akumulatorem. Parkside PAPK 12 B1 12V 4Ah - Szlifierka nie wlacza sie z nowym akumulatorem.

Proszę o odpowiedz kogoś kto się na tym zna.

Pozdrawiam i dziękuję

Edit:
    Czy o to chodziło?
    #Krzysztof Reszka
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    ranigis
    Level 8  
    Dobra, update,
    Wlutowałem szeregowo dwa rezystory 1ohm 5W połączone równolegle pomiędzy silnikiem a wyłącznikiem. Jeden rezystor za bardzo się grzal. Próbowalem z cewkami, ale nie bylo pożądanego efektu.
    I śmiga aż miło.

Zamykam