Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Liniowy spadek i wzrost fps podczas gry

29 Gru 2019 16:20 267 15
  • Poziom 4  
    Hej,
    od 2 dni posiadam dziwny problem liniowego spadku i wzrostu fps równo o 10 klatek na sekundę co kilka minut gry. Dokładniej objawia się to tak, że podczas gry zaczynam tracić 10 fps co sekundę(270,260,250...) aż dojdzie do 1, tam zostaje przez pare sekund i znowu rośnie do normalnej(grywalnej) wartości. Nie ważne jaka to jest gra i jakie ma wymagania od starej Tibii przez lola po DayZ - w każdej grze to samo. Mój sprzęt to laptop/notebook Dell Inspiron 15 7567 w konfiguracji podanej poniżej w spoilerze, do urządzenia podpięty monitor pracujący na rozdzielczości 2560x1440.
    Spoiler:
    Procesor - Intel Core i7-7700HQ,
    Karta grafiki - NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti (Laptop) - 4096 MB, rdzeń: 1620 MHz, pamięć: 1752 MHz, GDDR5, 21.21.13.7320 (ForceWare 373.20), Nvidia Optimus
    Pamięć - 16384 MB, DDR4 SDRAM
    Dysk twardy - SSDSCKKF256H6, 256 GB + Toshiba MQ01ABD100 (1 TB, 5400 obr/min)
    System op. - Win 10
    Liniowy spadek i wzrost fps podczas gry

Wszystkie sterowniki aktualizuje na bieżąco, bios również zaktualizowany. Sprzęt był czyszczony wraz z wymianą pasty niecałe 2 miesiące temu, nigdy nie sprawiał żadnego problemu. W załączniku podaje log z programu hwinfo na sensorach podczas uruchomionej gry gdzie następuje spadek.
    Będę wdzięczny za każdą podpowiedź gdzie może leżeć problem.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 4  
    Tak, gram na ładowarce.
    Odnośnie drugiego pytania ustawione jest na Ultimate Performance :)
    Spoiler:
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 4  
    Wykonałem krok po kroku wszystko o co prosiłeś. Spadki dalej występują lecz tym razem już nie do 1 fps'a lecz do ~10 i utrzymują się krócej na niskiej wartości :/
    Jestem wdzięczny za poświęcony czas, jak znajdziesz jeszcze jakiś pomysł to czekam gotowy do działania ;)
    Załączam nowego loga z hwinfo z testu po czynnościach które poleciłeś.
  • Poziom 4  
    Problem dalej występuje, log w załączniku.
    Nie znam obsługi tego programu więc sugerowałem się tym poradnikiem. Jeżeli zrobiłem coś źle to będę wdzięczny jak mnie poprawicie :]
    Spoiler:
    i7 7700HQ Undervolt Safe Quick Tutorial. Plus Throttlestop Run on Start Guide (Task Scheduler)
    - podaje tylko nazwe filmu na YouTube bo mam zbyt mało pkt. na umieszczanie linków

EDIT:
    Jeżeli log jest zbyt krótki by coś ocenić to mogę wykonać dłuższy :)
  • Poziom 4  
    Screeny w spoilerze, System Agent i iGPU Unslice nie ruszałem.
    Spoiler:
    Liniowy spadek i wzrost fps podczas gry Liniowy spadek i wzrost fps podczas gry Liniowy spadek i wzrost fps podczas gry Liniowy spadek i wzrost fps podczas gry
  • Poziom 4  
    Ustawione jak zaproponowałeś. Na tsbenchu temperatury wahały się między 60 a 66 oznak spadku taktowania cpu brak. Pograłem chwilę w bardziej wymagającą gierkę spadków taktowania oraz fps nie było nawet gdy cpu przekraczało chwilowo 70 stopni, lecz same fps były dużo niższe niż wcześniej ze 130/140 spadek do ~90 ALE STAŁE bez dropów do 1 :).
    Będę testował jutro i edytuje ten komentarz, jeżeli wszystko będzie ok to zamknę temat, jeżeli nie to wkleję nowego loga z dłuższej sesji w grze.
    Na dzień dzisiejszy dziękuje za poświęcony czas.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Mnożnik nie miałeś zaniżony przypadkiem? Podbij w FIVR wszystkie pozycje na maksa.

A i na razie nie baw się w pozostałe ustawienia bo to może zaniżyć wydajność jak je po obniżasz. Stąd pewnie tylko niecałe 70C podczas TSBenchu i brak FPS ów w grze mimo że pewnie mnożnik był wymaksowany.
  • Poziom 4  
    Cały dzień testów z głowy.
    Finalnie problem został rozwiązany, w FIVR wszystkie pozycje dałem na maksa, reszta zbędnych opcji wyłączona. Brak spadków taktowania, co przekładało się na płynną grę :)
    Dziękuje enhanced i Tomequ123 za pomoc i poświęcony czas.
  • Poziom 4  
    Cały dzień testów z głowy.
    Finalnie problem został rozwiązany, w FIVR wszystkie pozycje dałem na maksa, reszta zbędnych opcji wyłączona. Brak spadków taktowania, co przekładało się na płynną grę :)
    Dziękuje enhanced i Tomequ123 za pomoc i poświęcony czas.

Dodano po 46 [sekundy]:

Throttlestop