Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WFL2060 - przerywa pranie, programator?

xxxmiloszxxx 08 Sty 2020 17:17 1440 50
    xxxmiloszxxx
    Poziom 10  
    Wszystko polutowane, a programator przeczyszczony (w ramach pomocy sąsiedzkiej). Zabieram się do składania : )
    A które szczotki polecacie do WFL 2060? (kompatybilność, jakość)

https://allegro.pl/oferta/szczotki-silnika-pralki-bosch-maxx4-maxx5-maxx6-8484449032
    https://allegro.pl/oferta/szczotki-silnika-pralki-bosch-maxx-4-maxx-5-maxx-6-7783194371
    https://allegro.pl/oferta/szczotka-weglowa-do-pralki-bosch-wfl2060-01-8773542910
  • PCBwayPCBway
    xxxmiloszxxx
    Poziom 10  
    Dziękuję, wiesiekmisiek.
    To, ja głupi, narobiłem! Włączyłem pralkę na programie "40, syntetyki" na sucho, na minutę/dwie.
    Zaczęła mrugać kontrolka "pracuje". Pomyślałem, że pewnie rozgrzała się grzałka (bez wody w bębnie), więc momentalnie wyłączyłem pralkę. Po kilku minutach ustawiłem programator w pozycji "wirowanie" i zdziwiło mnie to, że pralka zaczęła pracować (kontynuowała program prania, nie wirowania) bez naciśnięcia przycisku "start". To coś nowego.
    Wyłączyłem pralkę na 15 minut z prądu. Po ponownym włączeniu pralka nadal chce kontynuować(?) przerwany program. (Chociaż, ja wiem, czy kontynuować...)
    Włącza się jednocześnie jakieś ciche burczydło (nie jest to pompka odpompowująca) i obraca się bęben.)
    Zawsze było tak, że program był kasowany przez obrócenie pokrętła programów na "wył."

POMOCY.
  • PCBwayPCBway
    wiesiekmisiek
    Poziom 30  
    Spokojnie. Jak włączyłeś pralkę na sucho na na dwie minuty to nic sie nie stało. Pralka po prostu nie pobrała wody i sygnalizowała to migająca kontrolką pracy. Gdyby pracowała to byłaby zapalona na stałe. Grzałka nie uruchomiła się na bank. Gdy przestawiłeś na wirowania to pralka przystąpiła do tej czynności i zaczęła wypompowywać wodę chociaż jej nie było i obracać powoli bębnem. To normalny tok przebiegu początku wirowania. To ciche burczydełko jak piszesz to praca pompy spustowej na sucho. Wstaw ponownie na wirowanie i poczekaj aż skończy. Oczywiście weź pod uwagę, że jak kończą się szczotki to może nie wejść na najwyższe obroty. Nic się nie stało. Nie przeżywaj.
    xxxmiloszxxx
    Poziom 10  
    Zawsze było tak, że program był kasowany przez obrócenie pokrętła programów na "wył.", a teraz nie - to mnie zdziwiło.
    Włączę ją za chwilę (po godzinie przerwy).

Dodano po 28 [minuty]:

No i raczej jest ok, czyli tak, jak pisałeś. Dokończyła program i wyłączyła się : )
    xxxmiloszxxx
    Poziom 10  
    Niestety, po podłączeniu do instalacji okazało się, że pralka wykonuje program "płukanie" (zaczyna od odpompowywania, następnie pobiera wodę, płucze, odpompowuje, wiruje, odpompowuje).
    Dzieje się tak na programach: "sytetyki 40" i "wełna zimna". Na innych programach, z braku czasu, nie sprawdzałem.
    alekt77
    Poziom 34  
    Od samego początku (post#5) radziłem co zrobić a czego nie dotykać, to samo powtórzył (post #7) Kolega mrice.
    xxxmiloszxxx napisał:
    programator przeczyszczony (w ramach pomocy sąsiedzkiej)

A co na te bieżące problemy "pomoc sąsiedzka"? Jeśli nie zostały przerwane lub zwarte jakieś ścieżki na płycie to prawdopodobnie przyczyna obecnych problemów leży w "czyszczeniu programatora".
    xxxmiloszxxx
    Poziom 10  
    alekt77 napisał:
    Od samego początku (post#5) radziłem co zrobić a czego nie dotykać, to samo powtórzył (post #7) Kolega mrice.
    xxxmiloszxxx napisał:
    programator przeczyszczony (w ramach pomocy sąsiedzkiej)

A co na te bieżące problemy "pomoc sąsiedzka"? Jeśli nie zostały przerwane lub zwarte jakieś ścieżki na płycie to prawdopodobnie przyczyna obecnych problemów leży w "czyszczeniu programatora".

Nie prosiłem o rozbieranie programatora. Tak wyszło, że nie wyszło. Chłop chciał dobrze.
    Czyli to zwarte styki. Cóż, programator pójdzie na warsztat lub do wymiany.

Tak czy siak, nabywam przy Kolegach doświadczenia : ) W którymś życiu się przyda ; )
    mrice
    Specjalista AGD
    alekt77 napisał:

Przyczyna może też leżeć w uszkodzonym wybieraku programów, rzadkie przypadki, ale grali.

xxxmiloszxxx napisał:
    Czyli to zwarte styki.

Może tak, może nie, trzeba to ustalić. Programator prawdopodobnie będzie do naprawy, tylko potrzeba Ci fachowca który będzie potrafił to ogarnąć.
    alekt77
    Poziom 34  
    mrice napisał:
    Przyczyna może też leżeć w uszkodzonym wybieraku programów

Przecież to miałem na myśli pisząc o "czyszczeniu programatora". Obaj autorowi tematu odradzaliśmy rozbiórkę wybieraka, a początkowe objawy uszkodzenia polegały na resetowaniu się programu w trakcie pracy sprzętu.
    mrice
    Specjalista AGD
    No i co zrobisz kolego, możesz walić jak grochem o ścianę, a somciad i tak wie lepiej i wie jak to zrobić, a teraz bedzie gość beczał, bo się pogrąża z programatorem a stara go w domu za chwile zabije :)
    xxxmiloszxxx
    Poziom 10  
    No Sąsiad (młodsze oczy i z lutownicą niemal urodzony) naprawi, a jak nie, to trudno, i żona się cieszy już na nową pralkę.
    wiesiekmisiek
    Poziom 30  
    Z tym, że te nowe to już nie ta liga , tyle nie popracuje. Także nie ma się z czego cieszyć. Jeżeli sąsiad jest w stanie przełożyć wybierak to gdzieś mam od WFL tylko chyba inny model ale wybierak będzie ten sam.
    xxxmiloszxxx
    Poziom 10  
    alekt77
    Poziom 34  
    mrice napisał:
    a stara go w domu za chwile zabije

Chyba już został ułaskawiony :D . Ja to miałbym już ze dwa razy w tym czasie egzekucję. 12 dni bez pralki i to bezpośrednio po świętach!!! MASAKRA!!!
    xxxmiloszxxx
    Poziom 10  
    wiesiekmisiek napisał:
    Z tym, że te nowe to już nie ta liga , tyle nie popracuje. Także nie ma się z czego cieszyć. Jeżeli sąsiad jest w stanie przełożyć wybierak to gdzieś mam od WFL tylko chyba inny model, ale wybierak będzie ten sam.
    Dzięki za info. i zobaczymy. Jak poczytałem opinie użytkowników, to zbladłem.
    Chyba, w razie konieczności, trzeba będzie iść w tą stronę: Link.
    Jest i winowajca, a w wybieraku niezbyt jest co zepsuć i 20 letnia pralka znów jest na chodzie.
    Bosch WFL2060 - przerywa pranie, programator?IMG-202001...20 (1).jpg Download (50.29 kB) Bosch WFL2060 - przerywa pranie, programator?IMG-202001...WA0021.jpg Download (97.71 kB)
    xxxmiloszxxx
    Poziom 10  
    Rozwiązano, a za radą Kolegów za co dziękuję - poprawiono stare luty.
    xxxmiloszxxx
    Poziom 10  
    Tydzień później pralka po przekręceniu wybieraka programów na dowolny program tylko odpompowuje (słychać silnik pompy) na "gotowa do pracy". Po pół godziny terkotania odłączyłem ją z prądu.
    wiesiekmisiek
    Poziom 30  
    Wybierak był przelutowany porządnie, a szczotki wymienione?
    xxxmiloszxxx
    Poziom 10  
    wiesiekmisiek napisał:
    Wybierak był przelutowany porządnie, a szczotki wymienione?

Pomogło karanie prądem - sposób ojca na swawolny komputer :crazyeyes:
    Pralka znów pierze (współpracuje już po 1 nocy spędzonej bez prądu) :D
    mrice
    Specjalista AGD
    xxxmiloszxxx napisał:
    Pomogło karanie prądem - sposób ojca na swawolny komputer :crazyeyes:
    Pralka znów pierze (współpracuje już po 1 nocy spędzonej bez prądu) :D

Przypadek a nie sposób, ale ok.