Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] zasilanie wideorejestratora - zasada działania

30 Gru 2019 05:11 708 5
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam w samochodziw pdłączony do gniazda zapalniczki wideorejestrator MIO MiVue 538 Deluxe . w którym "padnieta" jest batreia.Wideorejestrator na tej bateri działa około 5sek. i się wył.
    Kupiłem więc ten zasilacz trybu parkingowego który podłączę na stałe do akumulatora bo zależy mi aby rejestratro "czuwał" w trybie parkingowym
    zasilanie wideorejestratora - zasada działania
    Słabo się na tym znam i dla tego zastanawiam się jak to będzie działać.
    Zasilanie rejestratora z gniazda zapalniczki w samochodzie nie wymaga ze strony użytkownika żadnych dodatkowych działań wszystko odbywa sie automatycznie,a jak będzie gdy rejestrator będzie na stałe podłączony do zasilacza trybu parkingowego,czy w stan czuwania i "zgaśnięcie "podględu-obrazu i po ponowne jego wł.będę musiał robić to ręcznie.?
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Wideorejestratory zazwyczaj same zmieniają tryby pracy między normalnym i parkingowym. Osobiście używam innego, ale podejrzewam, że ten MiVue ma podobnie.

Zwracam uwagę jednak na inną kwestię - podpięcie na stałe do akumulatora (obwodu BATT) zasilacza, który nie odcina zasilania po spadku napięcia akumulatora poniżej pewnego progu grozi nadmiernym rozładowaniem akumulatora i niemożnością uruchomienia samochodu.
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    rozwad napisał:
    Zwracam uwagę jednak na inną kwestię - podpięcie na stałe do akumulatora (obwodu BATT) zasilacza, który nie odcina zasilania po spadku napięcia akumulatora poniżej pewnego progu grozi nadmiernym rozładowaniem akumulatora i niemożnością uruchomienia samochodu.

Kiedyś podpiąłem MiVue 518 do stałego plusa i się okazało, że przy 12v był jakby "w trybie uśpienia", budził się jak motor chodził i napięcie rosło, po wyłaczeniu silnika znowu się "usypiał". Tak więc można by przypuszczać, że nie jest konieczne podłączenie kamery do plusa "po stacyjce". Ale trybu parkingowego przy tym podłączeniu nie sprawdzałem. Sprawdź sobie działanie sam i na wszelki wypadek pomierz pobierany prąd w trybie "uśpienia" przy 12 voltach, żeby rano się nie obudzić z ręką w nocniku ;)
  • Poziom 12  
    Dziękuję za odpowiedzi.
    Jak tylko zainstaluję zasilacz i sprawdzę jak to działa to podzielę się tu moją wiedzą
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    O napięciu w instalacji samochodu to on raczej nie ma pojęcia, bo przetwornica podaje mu stabilizowane 5V. DVR ma natomiast czujnik ruchu/drgań i na tej podstawie wykrywa jazdę. Ten specjalny "zasilacz trybu parkingowego" niczym, poza obudową, się nie różni od tego wkładanego do gniazda zapalniczki.
  • Poziom 12  
    Kupiłem taki zasilacz i teraz wszystko działa jak należy.
    Link
    Dziękuję wszystkim za pomoc.