Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Vaillant VUW 240 - 3: niskie ciśnienie / zawór napełniający

30 Gru 2019 12:49 345 5
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich,

Właśnie skończyłem przeglądać instrukcję owego urządzenia (dla przypomnienia: VaillantVUW 240 - 3) i niestety nie potrafię zlokalizować zaworu do napełniania wodą. Rysunek poglądowy nie jest w tym zbyt pomocny, a ponieważ będę robię to po raz pierwszy nie chciałbym przekręcić omyłkowo czegoś innego.

Znajdzie się ktoś życzliwy, posiadający ten sam model, kto mógłby zrobić zdjęcie i oznaczyć ten zawór? Alternatywnie z chęcią zrobię zdjęcia pieca i wstawię, jeśli znajdzie się ktoś, kto mógłby pomóc.

Jeśli chodzi o sam problem, z którym się zmagam: ciśnienie spadło praktycznie do 0, w przypadku ogrzewania utrzymuje się w granicach 0, przy podgrzewaniu zaś wody rośnie nieznacznie do 0.5~. Urządzenie było serwisowane kilka tygodniu temu (przegląd, czyszczenie), bez żadnych usterek. Jedyny problem z samą instalacją grzewczą jest (był) wyciek z jednego z grzejników, co wydaje mi się doprowadziło do obniżenia ciśnienia. Woda już nie cieknie, dlatego chciałbym zwiększyć ciśnienie i sprawdzić czy problem powróci. Tak by ewentualnie naprawić tą usterkę, a nie szukać w piec czegoś, czego nie ma.

Z góry dziękuję za pomoc! Jeśli potrzebne będą zdjęcia proszę pisać.

Zgodnie z prośbą załączam zdjęcie:
    Vaillant VUW 240 - 3: niskie ciśnienie / zawór napełniający
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Zrób zdjęcie aby było widać przyłącza od dołu, coś jak poniżej:
    Vaillant VUW 240 - 3: niskie ciśnienie / zawór napełniający
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    zrób zdjęcie z zaworami, aby było widać cały kocioł od dołu to będzie łatwiej,
    Nie wiem jak Twój, bo ja mam VUW240/2-5 i zawór napełniający mam pod kotłem tuż przy krawędzi od strony pomieszczenia pomiędzy wejściem zimnej wody wodociągowej do kotła, a rury od powrotu zimnej wody z c.o.
    Jest tam charakterystyczne miejsce na gruby, płaski śrubokręt albo dedykowany oryginalny kluczyk.
  • Poziom 8  
    Zdjęcie dodane do oryginalnego postu.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Czarna wajcha opisana Ballofix wewnątrz kotła, obok blachy

Układ masz jak u mnie, od lewej, zasilanie CO, CWU, Gaz, zimna woda, powrót z CO. Zawór między zimną a powrotem, dolewasz wody do CO.
  • Poziom 8  
    Wojewoda82 napisał:
    Czarna wajcha opisana Ballofix wewnątrz kotła, obok blachy

Układ masz jak u mnie, od lewej, zasilanie CO, CWU, Gaz, zimna woda, powrót z CO. Zawór między zimną a powrotem, dolewasz wody do CO.

Dziękuję bardzo. Takie też miałem podejrzenia, ale nie chciałem kręcić niczym - obrazek poglądowy z instrukcji jest nieco mylący.