Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Armbian na OPI WIN Windows 7 - Zdalny Pulpit oraz Vnc Viewer nie kopiuje tekstu

30 Gru 2019 18:45 135 3
  • Poziom 19  
    Witam
    Od kilku dni próbuje właczyć kopiowanie tekstu z windows 7 do zdalnego pulpitu z którym sie łączez moim OrangePI WIN.
    Sprawdziłem mase tutoriali powłączałem wszystko co sie da zmianiałem ustawienia w rejestrze ale nadal nie działa
    Pokusiłem sie nawet uruchomić innego klienta VNC Viewer ale jest dokładnie to samo nie kopiuje mi tekstu.
    Ma ktoś jakiś pomysł jak to uruchomić?
  • Poziom 10  
    Generalnie aby działało kopiowanie w zakładce Zasoby lokalne połaczenia rdp musi być zaznaczone pole schowek (a domyślnie jest). Czy próbowałeś kopiować tekst z/do innego rdp? Poszukaj jakiegos darmowego albo napisz do ovh czy podobnej strony sprzedającej vpsy o udostępnienie na 10 min testowego vpsa ze niby chcesz kupić. Jesli i tam nie bedzie dzialać kopiowanie to problemem jest twój komp.
    Nie rozwiązaniem ale ominięciem problemu jest wówczas odpalenie programu rdp ,przejście do zakładkki Zasoby lokalne, rozwiniecie Lokalne urządzenia i zasoby i zaznaczenie dysków kompa. Wtedy kopiujesz pośrednio -do pliku txt na kompie, jest to powolne i upierdliwe ale działa.
  • Poziom 19  
    Hej
    Dzięki za odpowiedz.
    Zdaje się ze problem jest z moim kompem ale nie wiem jak to naprawić .
    To kopiowanie do pliku właśnie robie przez filezilla.
  • Poziom 10  
    Ale próbowałeś łączyć sie z innym rdp? Jeśli tak to jaki był efekt?

//przypomniało mi się jeszcze coś, jeśli z vps łączysz się przez windowsowy program rdp to po połączeniu na serwerze odpal taskmgr i znajdź proces rdpclip.exe dla swojego usera. Ubij go i uruchom ponownie, może kopiowanie zaskoczy.