Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Napęd Beninca cp bull8 zamykanie bramy

Grześ 72 30 Dec 2019 19:28 477 7
    Grześ 72
    Level 2  
    Brama podczas zamykania po zwolnieniu prędkości w samej końcówce się nie zamknie i sìę cofnie o ok 0,5m dzieje się tak ale nie zawsze co kilka zamykań, enkoder zmieniłem na 99% czyli minimalna czułość a moment silnika zmieniłem na 99% było 60 i dalej się tak dzieje. Proszę o pomoc.
    Workszop
    Level 15  
    sprawdź ustawienie Pso - siła podczas zwolnienia przy zamykaniu - fabrycznie jest na 50%. Mieniłeś pewnie tylko PMc czyli siła podczas zamykania z pełną szybkością.
    Grześ 72
    Level 2  
    Też zmieniłem na 99% i bez zmian
    Workszop
    Level 15  
    No to jedyne co pozostaje to wyregulować bramę. Przesuwne (zwłaszcza samonośne) tak mają, że pod koniec ruchu chodzą ciężej. Jest to kwestia odpowiedniego wyważenia bramy i regulacji. W skrajnej sytuacji może się okazać, że będzie potrzebny mocniejszy automat. Powiedz coś więcej o bramie, światło wjazdu, długość bramy, wysokość, z czego zrobiona i czym obłożona (jeżeli obłożona). Czy na całej długości biegu jest zachowany odstęp między listwą zębatą a kołem zębatym?
    Grześ 72
    Level 2  
    Brama pracuje ok 6 lat i siła była ustawiona na 60% i nigdy nie było problemu teraz jest na 99 i nic to nie zmienia ma 4m. w świetle i ok 200 kg chodzi lekko jedyny opór jaki jest to najazd na samym końcu bo wtedy brama się trochę podnosi ale tak było od początku, podejrzewam jeszcze kondensator.
    Workszop
    Level 15  
    Kondensator mógł stracić pojemność ale on działa chyba głównie podczas startu silnika.
    emo33
    Level 1  
    Witam
    Podpinam się pod temat . Bo u mnie takie same objawy są ale TYLKO jak temperatura spada poniżej 0 st C.
    Jutro wyczyszczę enkoder może coś to da.
    Pozdrawiam
    Grześ 72
    Level 2  
    wymiana kondensatora rozwiązała problem