Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Renault Scenic 1.9DCI 90KM 2002 - Nie odpala, brak kontrolki grzania świec

30 Gru 2019 20:47 222 4
  • Poziom 10  
    Witam,

Tak jak w temacie. Mam scenica ph1 2002 rok po face liftingu, motor 1.9 dci 90KM. Problem jest tego typu, że po nocy nie odpala. Rozrusznik kreci, kontrolka od immo gaśnie, brak jest kontrolki grzania świec żarowych i nie załącza pompy w ogóle. Trochę już podlubałem i mam pytanie odnośnie zasilania przekaźnika od świec żarowych, ponieważ jest jakoś zespolony z pompą. Zasilanie z aku 12v jest, ale pytanie jest jakie zasilanie powinna dostawać cewka do załączenia przekaźnika, u mnie jedt to 0.75V co wydaje mi się zbyt małą wartością. Problemu szukac w immo czy w sterowniku? Dodam że szukałem schematu, ale sterownik ma 3 kości, a wszystkie schematy, które znalazłem pokazują jedna dużą kość do sterownika. Proszę o pomoc
  • SterControlSterControl
  • Poziom 39  
    Pompa paliwa zasilaną jest przekaźnik w skrzynce koło akumulatora. Chyba dwa mini przekaźniki i obok dwa bezpieczniki.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 10  
    Witam,

Przekaźnik sprawny. Chciałbym sprawdzić zasilanie ECU, ale nigdzie nie mogę znaleźć schematów do tego sterownika Bosch 0 281 010 819 i chcialbym też sprawdzić czy moduł BSI komunikuje się z ECU, do tego potrzebuję też schemat wyjść z modułu BSI Siemens 8200029342E.
  • Poziom 39  
    Pin B29 zasilanie po zapłonie z bezpiecznikiem (nie mam opisu)
    Masa piny B35, B47, B48
    Przekaźnik systemowy zasila piny B24 i B36.
  • Poziom 10  
    Przyczyną tej usterki okazał się brązowy przewód idący od skrzynki bezpieczników w komorze silnika do ECU.

Temat można zamknąć.