Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 7450 - Podłączenie PC do TV

30 Gru 2019 22:53 213 13
  • Poziom 8  
    Witam,mam tv LG 7450 PLA chcę do niego podłączyć internet poprzez kabel z PC stacjonarnego.....jak mogę to zrobić? w pc nie mam wejścia hdmi lecz tylko usb i jedno wejście LAN które jest zajęte poprzez kabel z nadajnika.Podpowie ktoś jak to zrobić?
  • Admin grupy komputery
    fafal82 napisał:
    jedno wejście LAN które jest zajęte poprzez kabel z nadajnika.
    Jakiego nadajnika?
  • Poziom 8  
    DriverMSG napisał:
    fafal82 napisał:
    jedno wejście LAN które jest zajęte poprzez kabel z nadajnika.
    Jakiego nadajnika?

Który odbiera sygnał internetowy
  • Admin grupy komputery
    Ale z jakiego źródła? Kabel ma drugi koniec, w co jest wpięty?
  • Poziom 8  
    Sygnał odbieram z dużego nadajnika tzw ,,matki,, który jest zainstalowany na maszcie około 2 km od mojego małego, następnie od mojego nadajnika biegnie kabel który kończy się wtykiem takim jak przy telefonie stacjonarnym tzw lan następnie mam coś w rodzaju kostki ,,zasilacza" w który ten wtyk jest wpinany i kolejno z tej kostki ,,zasilacza,, idzie kabel do komputera zakończony wtykiem lan
  • Poziom 12  
    Nie jasno trochę to tłumaczysz ale myślę, że internet, ten do stacjonarnego PC to jakaś lokalna "radiówka" a ten twój mały nadajnik to access point. Jeśli ten access point nie jest zintegrowany z routerem to właśnie router będzie ci potrzebny do rozdzielenia internetu na pc i tv, a że zazwyczaj routery wyposażone są w wi fi to tv podłączysz bezprzewodowo.
    Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdybyś znalazł kogoś w twojej okolicy, kto zna się na tym i mógłby przyjść osobiście do ciebie zobaczyć jak to wygląda i wtedy będzie w stanie Ci pomóc. Choć podłączanie modemów czy ruterów trudne zbytnio nie jest to wymagana jest do tego choćby podstawowa wiedza o tym, a bez niej przez forum będzie cokolwiek trudno pomagać.
  • Poziom 8  
    Wyślę zdjęcia jak to wygląda
  • Admin grupy komputery
    fafal82 napisał:
    coś w rodzaju kostki ,,zasilacza"
    Pewnie zasilacz POE - pozostaje kupno routera i podział łącza już u ciebie w domu.
  • Poziom 8  
    Odbiornik sygnału LG 7450 - Podłączenie PC do TV

Dodano po 3 [minuty]:

LG 7450 - Podłączenie PC do TV LG 7450 - Podłączenie PC do TV LG 7450 - Podłączenie PC do TV LG 7450 - Podłączenie PC do TV LG 7450 - Podłączenie PC do TV LG 7450 - Podłączenie PC do TV

Dodano po 1 [minuty]:

Wejście do tv lan LG 7450 - Podłączenie PC do TV
  • Admin grupy komputery
    Jak wyżej - musisz zakupić router, najlepiej z możliwością klonowania adresu MAC (jeśli dostawca coś blokuje :-D).
    Wystarczy np. model TP-LINK TL-WR940N.
  • Poziom 8  
    DriverMSG napisał:
    Jak wyżej - musisz zakupić router, najlepiej z możliwością klonowania adresu MAC (jeśli dostawca coś blokuje :-D).
    Wystarczy np. model TP-LINK TL-WR940N.

Po zakupie takiego rutera nie muszę prosić dostawcy internetu o jakieś udostępnienia, ustawienia itp?
  • Admin grupy komputery
    Raczej nie. Najczęściej wystarczy skonfigurować router i wszytko działa.
    Nie znam treści umowy z twoim dostawcą.
  • Poziom 8  
    Rozumiem że taka konfiguracja polega na ustawieniu przez siebie?
  • Pomocny post
    Admin grupy komputery
    Tak.
    Konfigurujesz połączenie (rodzaj) i ustawiasz sobie zabezpieczenia WIFI w routerze (swoje hasło itp).