Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hydronic II D5Z-F Potrzebna rozpiska elementów sterownika

AdrianK17 31 Dec 2019 12:01 2100 8
    AdrianK17
    Level 16  
    Witam. Posiada ktoś może rozpiskę (oznaczenie) elementów drugiej strony płytki sterownika D5Z-F ? Potrzebna wartość tantala zaznaczonego i tego drugiego małego elementu. Bądź zaznaczenie na schemacie :) Pozdrawiam
    Hydronic II D5Z-F Potrzebna rozpiska elementów sterownika Hydronic II D5Z-F Potrzebna rozpiska elementów sterownika
    Hydronic II D5Z-F Potrzebna rozpiska elementów sterownika
    SSobula
    Level 11  
    Tu masz fotę z elementem FGJ69, a mógłbyś mi sprawdzic wartosc rezystora zaznaczonego w kwadraciku? W dużym kółku powinien być ten biały kondensator ozn E474 który masz nad prockiem obok tego układu 14 pin. A tantala mogę zmierzyć dopiero po Nowym Roku, bo nie mam multimetru z pomiarem pojemności w domu.
    AdrianK17
    Level 16  
    Witam. Wrzucam rozpiskę elementów i schemet. Według mnie jest to element R50 czyli rezystor 3.9K. Jak coś to mogę jutro wylutować że swojego i sprawdzić
    Hydronic II D5Z-F Potrzebna rozpiska elementów sterownika Hydronic II D5Z-F Potrzebna rozpiska elementów sterownika
    SSobula
    Level 11  
    Nie ma potrzeby wylutowywac, można zmierzyć na padach, ty masz jakiś inny schemat chyba bardziej aktualny. Ja ściągnąłem schemat z ruskiego forum i w ogóle nie ma tego rezystora w schemacie. W moim sterowniku z Ebera D5z-h jest dioda ozn. A82 a nie JS.
    Przemierzyłem pobieżnie moją płytkę i ten kondensatorek z małego kółka, o który pytałeś, przychodzi na nóżkę 4 tranzystora Dt2 więc może to być wg schematu C6 albo C11, ale nie jestem pewien na 100proc. Nie mam dzisiaj nastroju na grzebanie w tym sterowniku.
    Ciekawe co to za element ten FGJ69? Mój multimetr nie wskazuje aby to była dioda....
    Pozdrawiam
    SSobula
    Level 11  
    Wrzucam fotkę z interesującym cię kondensatorem, którego brakuje ci w dużym kółku.
    A mógłbyś dać fotę z oznaczeniem elementu obok przekaźnika, zaznaczonego strzałką, też mi odpadł podczas odmaczania.
    dr_darek
    Level 10  
    Witam. Próbuję powalczyć ze swoim padniętym sterownikiem Hydronic II D5Z-F. Zobaczę co z tego wyjdzie. Po wyciągnięciu i umyciu odpadło kilka elementów, znalazłem rozpiskę procesora i po nim i schemacie ze strony udało mi się ustalić numery części i ich wartości. Pouzupełniam wszystko i zrobię próbę zobaczę jaki będzie efekt, pomimo że wszyscy odradzali mi naprawę bo podobno efekt jest krótkotrwały. W moim przed wymontowaniem VCDS wykazywał uszkodzenie sterownika i nic więcej, próba kasowania nic nie dawała, błąd był cały czas, nawet próba wymuszenia pojedyńczych czynności bez efektu. Samo webasto trafiło do naprawy, przerobienie na hybrydę. Przy okazji naprawy udostępniam zrobione fotki i dokumenty z których korzystałem. W razie czego mam więcej zdjęć tej płytki. Pozdrawiam Darek.
    dr_darek
    Level 10  
    magik332 wrote:
    Witam. Wrzucam rozpiskę elementów od strony procesora .

Witam. Ta rozpiska nie jest zgodna ze schematem np. kilka elementów ma te same symbole a według schematu mają inne wartości.
    Pozdrawiam