Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] AUDI A4 B5 kodowanie klimatyzacji vag 4.9

Lukasz1998122 31 Dec 2019 16:51 2442 25
    Lukasz1998122
    Level 5  
    Witam. Pacjent a4 b5 2.6 ABC quattro
    problem rozkodowanie climatronica, wiem, że temat wałkowany miliony razy.
    Widzialem instrukcje kodowania, mam kabel i program VAG 4.9
    wiekszosc poradników jest na vcds lub vwtool
    potrzebowałbym takiego do Vaga 4.9
    probowałem ogarnąć ale nie moge znależć gdzie co i jak po kolei
    A VCDS nie chce mi sie połączyć z klimatyzacja jest błąd za duzo problemow przy komujnikacji, reszta działa, więc zostaje tylko vag 4.9 lecz tutaj pojawia sie problem. W vcds-ie wszystko jasno widać tutaj juz niekoniecznie.
    Czy mogłby mi ktos poradzic w jakimś poradniku jak po kolei na polskim vagu to zrobić
    sigwa18
    Level 39  
    Jak VCDS nie połączył się to vag tym bardziej najczęściej brak połączenia to problem z zasilaniem.
    Lukasz1998122
    Level 5  
    Posiada opcje przekodowania i Adaptacji

Dodano po 36 [sekundy]:

Ale vag normalnie się łączy, moe błedy sprawdzić usunąć
    mechatronix.engineer
    Level 9  
    Tylko pełny VCDS daje możliwość uzyskiwania jakiegoś efektu kodowania, chodź też zdarzyło mi się że nawet i on nie dawał rady.
    Lukasz1998122
    Level 5  
    Kurde szkoda, mam ale chyba właśnie tylko wersje próbną.
    Ale właśnie Słyszałem, że tym Vagiem 4,9 co mam też można tylko właśnie w tym jest problem, że z nim to nie bardzo wiem jak sie do tego zabrać
    I stąd moje zapytanie czy ktoś już tym programem próbował i by pomógł jakąś instrukcją lub coś w tym stylu
    Lukasz1998122
    Level 5  
    nie ważne co ustawie na panelu w sensie temperature czy kierunek nawiewy, panel nie przesterowuje potencjometrow czy tych silniczkow jak zwał tak zwał i ciągle dmucha żarem z nawiewów, a i tak wieje jakby chciało, a nie mogło niezależnie jak nastawie dmuchawe. śłychać że juz prawie przekracza bariere dzwieku, a z nawiewów ledwo chucha

Dodano po 49 [sekundy]:

I z tego co wyczytałem na forach to właśnie rozkodował mi sie climatronic
    Lukasz1998122
    Level 5  
    NIe ma żadnych, sprawdzałem kilkukrotnie

Dodano po 1 [minuty]:

i to się dla mnie dziwne wydało bo z dnia na dzień powoli przestawało działać z początku przestało mi czasem sterować klapami, a teraz już niczym praktycznie tylko dmuchawą i klimatyzacją normalnie
    Lukasz1998122
    Level 5  
    AUDI A4 B5 kodowanie klimatyzacji vag 4.9
    Mam takie coś i w co tutaj wejść po kolei bo tutaj jest troche inaczej
    Lukasz1998122
    Level 5  
    AUDI A4 B5 kodowanie klimatyzacji vag 4.9
    i Jest coś takiego
    wszystkie próby podejścia sposobem vcds-a nie poskutkowały bo takich wartości nie można wprowadzić czy cos takiego

A przekodowanie jest aby wisać liczbę 0-32000 lecz kod 00040 nie wchodzi gdyż nie mieści sie w wartościach czy cos takiego
    Lukasz1998122
    Level 5  
    NO dobrze Dziekuje tutaj kanał 0
    A wartość tez 0 jak rozumiem?

A w tym przekodowaniu też coś wpisać trzeba same 40? bez tych zer?
    czy do vaga jest inny kod bo tego nie mogłem znależć
    Jarzabek666
    Level 37  
    Wartości będą się zmieniać same od 0 do 255 w kanale 0 jest kilka. Zmienne to wyuczenie pozycji silniczkow nastawczych

Masz tylko podać 0 i obserwować sterownik kilka krotnie wykona zmianę jak się wartości zatrzymaj na kilkanascie sekund to adaptacja wykonana.

Odnośnie kodowania na 4.9 też powinno pujsc mi idzie na 3.11 ale do tego potrzebny zarejestrowany program inaczej legalny.

Ale na twoje problemy to nie pomoże.....
    Lukasz1998122
    Level 5  
    Nie pomoże? W jakim sensie,. Muszę wymienić panel cały? Czy jak

Ale mimo wszystko w kwestii kodowania czy przekodowania, tam jest do tego vaga jakiś inny kod jak do vcds?
    Czy to jest nie potrzebne i sama adaptacja wystarczy

Dodano po 1 [godziny]:

A może wiecie panowie dlaczego w vcds przy łączeniu z klimatyzacją wyskakuje mi komunikat ''too many communications errors to continue''
    Z wiekszością podzespołow łączy sie bez problemow, a przy klimatyzacji coś takiego
    Co może być przyczyną?
    Jarzabek666
    Level 37  
    OCZYWIŚCIE WYŻEJ POPEŁNIŁEM BŁĄD JAK I KOLEGA BO WSZEDŁEŚ W STEROWNIK SILNIKA. A miałeś wejść w sterownik klimatyzacji..(dopiero teraz zauważyłem)

Oczywiście wyżej pisałeś ze w sterowniku nie ma błędów. A teraz ze nawet nie możesz się z nim połączyć wiec wyprostuj sprawę...
    Lukasz1998122
    Level 5  
    Wyprostuje oczywiście więc tak
    Jak próbuje VCDS-em to nie moge wejsć w klimatyzacje. W silnik hamulce i inne pierdoły owszem, ale nie w klime
    Ale jak podłączam się VAG-iem 4.9 to pod klimatyzacje normalnie mogę się podpiąć
    Jarzabek666
    Level 37  
    Ale zdjęcie wyżej pokazuje Polski VAG to nie jest Vag-com ani VCSD
    Lukasz1998122
    Level 5  
    Dokładnie Polski VAG podpina się bez probleemu
    A VCDS ani VAG-com nie chce sie podpiąć pod klime
  • Helpful post
    Jarzabek666
    Level 37  
    No to wchodzisz Polskim Vag-em w sterownik klimy i kodowanie powinno być 60 ewentualnie 00060 jak nie jest to zmieniasz...

I tak jak wyżej jak już jesteś w tym sterowniku to przeprowadź adaptacje na kanale 000 lub 0 powinno być jak opisałem. I to wsio co możesz zrobić..

Jedynie przyjrzyj sie czujnikowi G109 bo z tego co zaobserwowałem to złe wskazania tego czujnika mogą przyczynić się do anomalii.
    Lukasz1998122
    Level 5  
    Ooo i o to mi chodziło, tego szukałem
    Trochę mi zeszło bo byłem w delegacji, ale juz ogarnąłem chwile i wszystko działa
    Bynajmniej na razie
    ten czujnik zamówiłem drugi choć błedu mi nie pokazuje ale niech lezy w zapasie na wszelki wypadek
    Dzieki panowie za wszelką pomoc
    Lukasz1998122
    Level 5  
    Dziękuje Dobrzy Panowie :D :D