Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Telewizor Samsung - Plamy na ekranie (Serwis)

01 Sty 2020 20:42 786 28
  • Poziom 7  
    Witam mam zamiar jutro dzwonić do serwisu od telewizorów ale nie wiem czy to ma sens . Chcę dzwonić dlatego że na moim telewizorze samsung pojawiały się plamy z prawej i lewej strony ekranu oraz od dołu i góry po środku ekranu jest taka przestrzeń mała słabo doświetlona i wygląda to inaczej niż te plamy które się pojawiły. Oddać ten telewizor do serwisu ? Ile by kosztowała ewentualna naprawa ?

Załączam zdjęcia które jednak nie oddają w pełni faktycznego stanu telewizora gdyż tych pasków i tęczy na ekranie nie ma . Zrobiłem zdjęcia telefonem i aparatem i zawsze te paski się pojawiają przy robieniu zdjęcia. Chodzi mi o to czy te plamy da się wyczyścić bo czytałem że to może być kurz zbierający się w telewizorze . Telewizor nie jest już na gwarancji . Ekran czyściłem i nie da się tego wyczyścić od zewnątrz .

Telewizor Samsung - Plamy na ekranie (Serwis) Telewizor Samsung - Plamy na ekranie (Serwis) Telewizor Samsung - Plamy na ekranie (Serwis) Telewizor Samsung - Plamy na ekranie (Serwis) Telewizor Samsung - Plamy na ekranie (Serwis)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Plamy moga byc wynikiem kurzu. Niestety dzisiejsze matryce nie sa szczelne. Niestety moga to byc tzw "pressure marks", ktore pochodza z zewnetrznego nacisku lub wenetrznych naprezen w obudowie. W drugim wypadku nie widze szansy na naprawe ( chyba, ze przez wymiane matrycy ), w pierwszym smiem watpic czy jakis serwis podejmie sie tego czyszczenia. Ten kurz jest bardzo trudny do usuniecia z niektorych warstw zespolu matrycy.
  • Poziom 39  
    2 czy 3 dni temu był identyczny temat. A podobnych są dziesiątki i nikt ich nie czyta tylko od razu zakłada nowy... Smutne, że tamta praca i porady idą na marne.
  • Poziom 34  
    Ekran jest zakurzony od wewnątrz, ale to nie wszystko. Podświetlenie jest już weksploatowane co objawia się niebieskimi plamami.
    Co do kosztów zależy w jakiej cenie serwis zdobędzie kompletne podświetlenie LED. Z własnego doświadczenia wiem, że oryginalny komplet z oficjalnego źródła jest absurdalnie drogi.
  • Poziom 7  
    Nie ma niebieskich plam ten telewizor tylko tak na zdjęciach wyszło. Jedynie w prawy górnym rogu prawie niewidoczny fioletowy kolor.
    Zadzwonię jutro dopytam się jeśli naprawa tego wszystkiego nie wyniesie mnie więcej niż 200-300 zł to myślę że warto naprawić.
    Miałem zamiar sam rozkręcić ten telewizor i spróbować wyczyścić, ale wolę już oddać na serwis niż popsuć go jeszcze bardziej .
    Chciałem wykonać to czyszczenie tak jak jest tu na filmiku pokazane :
    https://www.youtube.com/watch?v=8FgDd5tOIwc&t=230s
  • Poziom 27  
    Ile telewizor ma lat?
  • Poziom 7  
    Telewizor ma 5 lat.
  • Poziom 27  
    Przełącz TV na telewizję analogową i Zamieść zdjęcie ekranu ze "śniegiem".
  • Poziom 7  
    Wojtek M napisał:
    Przełącz TV na telewizję analogową i Zamieść zdjęcie ekranu ze "śniegiem".
    Jak przełączyć tv na telewizję analogową ? Ja nie mam anteny pod TV podpiętej oraz dekodera . Używam TV wyłącznie poprzez komputer , kablem HDMI podpiąłem do karty graficznej.
  • Poziom 39  
    Na pilocie naciśnij przycisk "Źródło" i wybierz TV. Anteny może nie być, dlatego kolega napisał "zamieść zdjęcie ekranu ze śniegiem"...
  • Poziom 7  
    krakarak napisał:
    Na pilocie naciśnij przycisk "Źródło" i wybierz TV. Anteny może nie być, dlatego kolega napisał "zamieść zdjęcie ekranu ze śniegiem"...

Wybrałem TV i jest napis w ramce : Słaby sygnał lub brak sygnału : Sprawdź połączenie kabla antenowego i zapisane kanały .

Przewertowałem ustawienia i nie mogę znaleźć w nich czegoś takiego jak telewizja analogowa .
  • Poziom 27  
    Jak wejdziesz w opcje wyszukiwanie kanałów to będziesz miał wybór analog. ;naziemna i pewnie kabel -daj na analog i włącz start.TV niczego nie znajdzie i będziesz miał świecący ekran z tzw. śniegiem.
  • Poziom 7  
    bajdu napisał:
    Jak wejdziesz w opcje wyszukiwanie kanałów to będziesz miał wybór analog. ;naziemna i pewnie kabel -daj na analog i włącz start.TV niczego nie znajdzie i będziesz miał świecący ekran z tzw. śniegiem.

Nie ma czegoś takiego jest wyszukiwanie i niebieski ekran cały czas .
  • Poziom 39  
    Każdy TV ma opcję wyszukiwania programów, no chyba, że to TV lampowy z mechanicznym przełącznikiem kanałów. Ale w tym przypadku tak nie jest.
    Przecież jakoś telewizor musi znaleźć programy telewizyjne jak się go podłączy do anteny... Sam z siebie tego nie zrobi, robi to człowiek wybierając z menu na ekranie odpowiednie polecenie.
  • Poziom 27  
    To w opcjach w menu powinno być włącz-wyłącz niebieski ekran.
  • Poziom 7  
    Telewizor Samsung - Plamy na ekranie (Serwis)

Trzeba było ustawić ręczne wyszukiwanie a nie automatyczne . W każdym bądź razie ten śnieg nie wygląda jak na zdjęciu . Jest czarno - biały a na zdjęciu wyszedł niebieski .
  • Poziom 27  
    Nie napisałeś jaka jest wilkość ekranu,bo od tego też będzie zależała cena , im mniejszy tym tańszy. Czyszczenie poprawi obraz ale nie zawsze da się to zrobić idealnie. Po rozebraniu panela można ocenić jakość świecenia diod(nie mylić z ich trwałością).
  • Poziom 7  
    Oddałem telewizor do serwisu i powiedziano mi że 3 diody są spalone a pozostałe są w złym stanie i to dlatego te plamy występują . Za czyszczenie i wymianę wszystkich diod 200 zł sobie zażyczyli razem z robocizną .
  • Poziom 27  
    Jeśli powyżej 32" to niedrogo, ale najlepiej jakby Ci założyli nowe listwy, wtedy masz na dłuższy czas spokój.
  • Poziom 7  
    bajdu napisał:
    Jeśli powyżej 32" to nie drogo,ale najlepiej jakby Ci założyli nowe listwy ,wtedy masz na dłuższy czas spokój.

40 cali ma telewizor : https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-ue40h5000aw

Nie wiem nie znam się na tym byle by plam nie było po tej wymianie diod , czyszczeniu i żeby telewizor działał jak należy.
  • Poziom 27  
    Jeśli Ci wyczyszczą i dadzą nowe diody telewizor oczywiście będzie działał ,mogą być jakieś delikatne plamki bo tv już kilku letni ale będą akceptowalne.Natomiast diody są łączone szeregowo-równolegle i może się okazać że te stare nie wymienione padną za jakiś czas/tylko nie wiadomo kiedy/.
  • Poziom 7  
    Wszystkie diody zostaną wymienione nie tylko te spalone gdyż te nie spalone też są złej jakości już .
  • Poziom 27  
    Jeśli tak jak piszesz to masz szansę na rzetelną naprawę.
  • Poziom 7  
    bajdu napisał:
    Jeśli tak jak piszesz to masz szansę na rzetelną naprawę.

To dobrze :D
  • Poziom 27  
    Dominik0990 napisał:
    Za czyszczenie i wymianę wszystkich diod 200 zł sobie zażyczyli razem z robocizną.
    Coś to podejrzanie za mało (200zł) jak mają być założone nowe listwy. Nowy komplet listew LED do TV 40 cali kosztuje więcej.
  • Poziom 7  
    Tak mi powiedzieli że 200 zł za przeczyszczenie telewizora i wymianę wszystkich diod . Ile kosztuje nowy komplet listew LED do TV 40 cali ?
  • Poziom 34  
    Bardzo mało, wymiana wszystkich LED (lutowanie) trwa kilka h, a nie każdy potrafi to dobrze zrobić. Wymiana na nowe listwy to koszt części będzie wyższy.
  • Poziom 27  
    Dominik0990 napisał:
    Tak mi powiedzieli że 200 zł za przeczyszczenie telewizora i wymianę wszystkich diod . Ile kosztuje nowy komplet listew LED do TV 40 cali ?
    Niedawno kupowałem nowy komplet do TV 32 cale i płaciłem ok. 150 zł, do TV 40 cali na pewno cena jest wyższa. Cały czas mowa jest o NOWYCH paskach, a nie z rozbiórki z kilkuletnich telewizorów.
  • Poziom 7  
    Odebrałem telewizor i okazuje się że tylko 1 plama była od kurzu w lewy dolnym rogu a reszta pojawiała się przez spalone diody. Diody zostały wszystkie wymienione a plama od kurzu wyczyszczona . Zapłaciłem 200 zł i po podłączeniu TV stwierdzam że było warto bo po plamach nie ma śladu. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.