Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SP53M88EU/40 - źle działa

01 Sty 2020 21:06 402 12
  • Poziom 9  
    Zmywarka nie chce pobierać wody, pojawił się kranik i pompa chodzi na sucho. Kiedy ja zrestartowalem kranik znikł, pobiera trochę wody ale za mało żeby myć naczynia, kiedy dodałem jej z garnka zaczęła dopuszczać wodę i pewnie by zalała kuchnię. Co to może być? Myślałem że jakiś czujnik napełnienia ale nie widać go w środku, jest schowany? Proszę o pomoc. Dodam że zmywarkę mam 2 lata i 7 dni, złośliwość rzeczy martwych.
  • Poziom 14  
    Żona miała do czynienia z podobnymi objawami w zmywarce firmowej.
    Fachowiec dobrał się do "zaplecza" zmywarki ale naprawa polegała na wyczyszczeniu
    różnych zakamarków zmywarki. Zadziałało. Tamta jednak pracowała około 5 lat.
  • Poziom 9  
    Dziś będę otwierał,może do czegoś dojdę
  • Specjalista AGD
    W tej zmywarce zakamarków do czyszczenia niestety niema 😁
    Musisz ściągnąć boki, cokół dolny i szukać winowajcy.
  • Poziom 9  
    A jest jakiś czujnik napełnienia?
  • Specjalista AGD
    anger22 napisał:
    A jest jakiś czujnik napełnienia?

Jest przepływomierz na płaszczu wodnym po lewej stronie urządzenia. Drugi czujnik to pompa myjąca.
  • Poziom 9  
    Czyli możliwe że któryś z nich się zawiesił?bo pompę słychać że chodzi tylko za mało wody wpuszcza.a jak jej sam doleje to znowu zatrzymać się niechce i pobiera do upadlego
  • Specjalista AGD
    To że chodzi i coś słychać o niczym nie świadczy, robiąc takie dolewki żadnej rzetelnej informacji nie uzyskasz.
  • Poziom 9  
    mrice napisał:
    to że chodzi i coś słychać o niczym nie świadczy, robiąc takie dolewki żadnej rzetelnej informacji nie uzyskasz.

Więc zapytam jak mam dojść co się rozpadło?
  • Specjalista AGD
    Zdało by się jeszcze sprawdzić sprawność elektrozaworu spustowego na płaszczu poboru wody.
  • Specjalista AGD
    anger22 napisał:
    jak odepnę (...), a jak odłączę
    Na czym polega różnica?
  • Poziom 9  
    zhudomel napisał:
    anger22 napisał:
    jak odepnę (...), a jak odłączę
    Na czym polega różnica?

Przepraszam podłącze