Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

domofon Unifom PA-456 nie działa otwieranie drzwi

blart 24 Wrz 2005 12:48 10833 17
  • #1 24 Wrz 2005 12:48
    blart
    Poziom 10  

witam, mam problem. w kupionym mieszkaniu wisiał domofon - taki starowieńki (wyglądał jak telefon z tarczą). postanowiłem go wymienić. zdjąłem go, poodczepiałem kable - było ich 6. zwijane po dwa nibieski z szarym, zielony z szarym i pomarańczowy z szarym. kupiłem domofon unifon pa-456 i zacząłem podłączać. oto co osiągnąłem. jak podnoszę słuchawkę to moge bez problemu komunikować się z osobą na dole - ja go słysze on mnie też. mogę też otworzyć mu drzwi. problem jest w wywołaniu. gdy podłączyłem już to co wymieniłem został mi tylko jeden kabel (szary zwinięty w komplecie z pomarańczowym) i jedno miejsce do podłączenia. podłączyłem z nadzieją, że po naciśnięciu guzika na dole usłyszę jakikolwiek dzwięk, a tu nic. nie ma dzwięku ani u mnie ani przy panelu przed klatką. W czym jest problem, czy możliwe, że jest jeszcze jakaś kombinacja podłączania kabelków która mogłaby dać porządany efekt. proszę o pomoc i dzięki

0 17
  • Pomocny post
    #2 24 Wrz 2005 12:54
    embros
    Poziom 23  

Witam!
    Do tego unifonu Musisz dokupić płytkę generatora. Podłączsz wejście płytki z instalacja a wyście do wywołania unifonu i oczywiście masę.
    pozdrawiam
    Piotrek

0
  • #4 24 Wrz 2005 14:05
    blart
    Poziom 10  

niestety w linku który jest powyżej schemat 6 przewodowy wyglada tak, że linia masy podłączonajest do 2 zacisków jednocześnie: do zl1 (otwieranie rygla) i do zl5 (wywołanie słuchawki), linia wywołania podpięta jest do zacisku masy, a jadna z linii rygla wogóle nie jest podpięta do czegokolwiek. podłączyłem tak jak mówi schemat i oczywiście nie działa. mam jeszcze pytanie do embrosa co to jest ta płytka generatora, gdzie to można kupić i czy taki rzeczy nie powinny być przypadkiem w zestawie z domofonem.

0
  • Pomocny post
    #5 24 Wrz 2005 15:59
    embros
    Poziom 23  

Witam!
    Niestety nie. W starych typach domofonów np.RWT wywołanie realizowane było na brzączyk. W nowych unifonach wywołanie jest generatorem. Płytkę dostaniesz w Laskomex-ie ma nazwę Płytka generatora LF-5 UKB
    pozdrawiam
    Piotrek

0
  • #6 03 Paź 2005 09:42
    blart
    Poziom 10  

zakupiłem płytkę o której mowa wyżej, ale nie mam pojęcia jak ją podłączyć. ponownie proszę o pomoc i załączam zdjęcie owej płytki generatora

0
  • Pomocny post
    #7 03 Paź 2005 15:34
    embros
    Poziom 23  

Witam!
    Na płytce są trzy punkty lutownicze. Z jednej strony jest jeden ( wejście sygnału wywołania z instalacji). Z krótszego boku pierwszy od kondensatora elektrolitycznego 47uF to masa łączysz z masą aparatu ( unifonu ), drugi punkt na tej samej wysokości od strony diody to wyjście łączysz z punktem wywołania w unifonie
    pozdrawiam
    Piotrek

0
  • #8 03 Paź 2005 22:56
    blart
    Poziom 10  

wielkie dzięki za pomoc, wszystko zadziałało po podłączeniu zgodnie z opisem. jednak upierałbym się, że takie płytki powinny być w zestawie z domofonami. no ale mniejsza o to. jeszcze raz dzięki

0
  • #9 04 Paź 2005 18:35
    embros
    Poziom 23  

Witam!
    W niektórych unifonach Laskomexu te płytki są zainstalowane. Nie wiem czy u innych też. Te urządzenia już się kończą i płytki sa robione w małych ilościach.
    pozdrawiam
    Piotrek

0
  • #10 25 Cze 2006 14:01
    mdq
    Poziom 2  

Witam,

mam podobny problem, z tym że jestem laikiem jeżeli chodzi o tego typu rzeczy i proszę o pomoc w podłączeniu mojego domofonu.
    Więc tak: kupiłem domofon Unofon PA-456 do instalacji 4,5,6 przewodowych. Starego domofonu niestety już nie posiadam, gdyż fachowcy, remontujący moje mieszkanie wyrzucili go, stwierdzając, że to złom i do niczego się nie przyda :(
    Faktycznie domofon był stary (taki brązowo - kremowy :P ).
    Jest tam 6 kabelków: zielony, niebieski, pomarańczowy i 3 beżowe (jest jeszcze 1 drucik bez izolacji ??). Kabelki nie są poskręcane ze sobą. Może pomocną informacją będzie jeszcze to, że po starej instalacji 3 beżowe kabelki i zielony są krócej przycięte, a niebieski i pomarańczowy są sporo dłuższe. Próbowałem podłączać to na wiele sposobów, niestety bez rezultatów :( Moim jedynym osiągnięciem było to, że przy kilku kombinacjach, na panelu do wywoływania (jakkolwiek się to nie nazywa - chodzi o miejsce, gdzie wybieram numer mieszkania) nie pojawiał się komunikat o błędzie.
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu i z góry dziękuję.

0
  • #11 25 Cze 2006 21:32
    embros
    Poziom 23  

Witam!
    Jesli Cię dobrze zrozumiałem to wybierasz mieszkanie naciskając przycisk przy dzwiach wejściowych czy z klawiatury numerycznej?. jeśli z klawiatury numerycznej toMasz domofon najprawdopodobnie cyfrowy i zakupiony aparat nie bedzie działał.
    pozdrawiam
    Piotrek

0
  • #12 26 Cze 2006 12:29
    mdq
    Poziom 2  

Witam,

myślę, że domofon może być cyfrowy, ponieważ wybijam numer mieszkania z klawiatury - numer mieszkania pojawia się wtedy na wyświetlaczu elektronicznym. Niemniej jednak, wcześniej na miejscu tego domofonu był starszy (dla każdego mieszkania osobny przycisk). Kiedy wymienili domofon na dole, nie wymieniali aparatów w mieszkaniach, więc nie do końca mogę zrozumieć, dlaczego PA-456 miałby nie działać.
    Jeżeli faktycznie domofon jest zły, to jaki mam kupić? Może najprościej będzie dowiedzieć się w spółdzielni, tylko że nie do końca ufam tamtym fachowcom - kilka razy mnie już zawiedli...

0
  • #13 26 Cze 2006 16:34
    embros
    Poziom 23  

Witam!
    Naproąciej podejdź do sąsiada i zobacz jaki ma unifon. Może być układ z aparatami analogowymi a wybieranie abonenta cyfrowe cyfrowe (modne w tej chwili). Zobacz jak jest podłączony sąsiad.
    pozdrawiam
    Piotrej

0
  • #14 26 Cze 2006 19:47
    mdq
    Poziom 2  

Witam,

nie chcę wzbudzać żadnych podejrzeń co do mojej osoby, ale pozostawiam wizytę, u któregogolwiek z sąsiadów jako ostateczność. Taki sam domofon jak ten, który był u mnie wcześniej ma szfagier (u niego nadal jest wybieranie przyciskami). Moge podjechać do niego w wolnej chwili i zrobić fotkę. Samo podłączenie u szfagra pewnie wygląda inaczej...

pzdr

0
  • #15 26 Cze 2006 20:15
    KaW
    Poziom 33  

Cyfrowe domofony -sa warszawskie i lodzkie -a zrodlo -pra - z Radomia
    wystarczy im jedna para drutow -.
    ZATEM trzeba jakims przyrzadem ustalic na ktorych przewodach jest dyzurne ok. 6v i tych przewodow nie ruszac . nie zwierac -nie nic...
    ustalic jeszcze + i _ .
    Wszyscy abonenci sa podlaczeni do jednej pary drutow -jezeli ktos zewrze te jedna pare drutow to domofon to rozpozna i bedzie wolal pomocy ...
    Domofon trzeba kupic cyfrowy -dodac tutaj zdjece tego panelu na dole .
    Cyfrowy panel ma klawiature dotykowa ,symbol klucza ..okienko z cyferkami..
    domofon cyfrowy w srodku ma uklad deszyfrujacy numerrr ktory ma zadzwonic,uaktywnia on uklad sluchania i rozmawiania oraz otwierania ...
    czyli niewywolany do tablicy jest guchy jak pien i niemowa ...

Dodano po 1 [minuty]:

i lepiej isc od razu do sasiadki -szkoda atlasu -i szafagra...

0
  • #16 27 Cze 2006 16:04
    embros
    Poziom 23  

Witam!
    A jak jest system analogowy i po modernizacji wymieniona jest tylko kaseta rozmówna z elektroniką ( zamiast przycisków panel cyfrowy)?. Co wtedy?
    pozdrawiam
    Piotrek

0
  • #17 27 Cze 2006 17:24
    KaW
    Poziom 33  

MUSI BYC PODANY jakis symbol -opis -foto -opowiadanie z fusow jest bez sensu -.....

0
  • #18 28 Mar 2012 08:44
    suchy3
    Poziom 8  

witam
    Mam pytanie gdzie w Warszawie dostanę płytkę generatora LF-5 UKB (ten sam problem całkowity brak wywołania- wcześniej był brzęczyk).?
    pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo