Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon PIXMA TS3150 czy CANON Pixma MG3050?

nomadpl 02 Jan 2020 13:04 2718 2
 • #1
  nomadpl
  Level 10  
  Witajcie

  Zwracam się do Was z prośbą o ocenę tych drukarek w tytule - planuję zakupić jedną z nich, ale mam problem ze znalezieniem informacji o stosowaniu zamienników lub dolewaniu tuszu.
  Mój poprzedni sprzęt Epson SX230 był toporny w używaniu i każdy zamiennik nie działał (nawet 4x tej samej firmy), drukarka odrzucała tusze, reseter nie pomagał, nie rozpoznawała i kiedy znalazłem tusze wieczne samoresetujące ze złości wyniosłem ją do piwnicy by wyjechała na śmietnik.
  Z tego co wyczytałem te dwa Canony mają dwa kartridże z głowicami (inaczej niż w Epsonie) i są dwa sposoby na tanie drukowanie: zamienniki (tanie nie są bo jeden 42zł) lub dolewanie tuszu strzykawką do kartridża - komplet butelek za 20 zł.

  Ale czytałem, że Canony mają chipy które sprawdzają poziom tuszu, ilość wydrukowanych stron i łączą się z internetem (te dwa modele mają WiFi).

  W obydwóch modelach są tusze CL-546, PG-545.

  Czy ktoś z Was wie jak wygląda to w praktyce? Nie chciałbym przejechać się tak jak na Epsonie... Miałem kiedyś dwa Canony - BJC2000 i pixma iP1000 - drukowałem za grosze lub dolewałem tusz.

  Ten pierwszy model podobno jest łatwiejszy w konfiguracji drukowania WiFi i nieznacznie droższy od tego drugiego. Będę wdzięczny za opinie.
 • #2
  robus2000
  Level 2  
  witaj
  Też mam ten dylemat do ''ugryzienia'' z tym, że zakupiłem PIXMA 3150. Wydrukowalem kilkadziesiąt kartek czarnym tuszem i program z canona informuje, że zostało już mało tuszu. Nadmienię, że fabryczny tusz. który był w drukarce jest chyba w wersji slim, kilka ml, bodajże 5. To b.malo. Też nie mogę znaleźć informacji, czy drukarka ta akceptuje zamienniki. Jednak jak widzę w necie, jest dużo firm, ktore oferują sprzedaż zamienników w różnych pojemnościach. To pozwala mi sądzić, ze nie powinno być z tym problemu.
  Sprawa konfiguracji wifi. Faktycznie, ustawienie tego zajęło mi całe popołudnie i musiałem się ''podpierać'' filmikami z youtuba. Fabryczna instrukcja obsługi jakoś nieumiejętnie prowadzi ten proces rozpoznawania drukarki w sieci wifi. A może jestem już trochę ograniczony w tych technicznych nowinkach bo mam już 64 lata. ale od 20 kilka lat wszyscy w rodzinie przychodzą do mnie z pytaniami w tym temacie, więc może nie jest tak, że mało wiem.
  Powodzenia w zakupach
 • #3
  sorier
  Level 28  
  Nie ma zamienników kartridży z wbudowanymi głowicami (czyli modele z dwoma kartridżami). Wszystkie zamienniki to oryginały po regeneracji. Nie ma sie co rozpisywać, chodzi o prawa patentowe.

  A którą kupić? Najtańszą! Do tego tusz w butelkach canona, albo inny markowy. Ostrzeżenia braku tuszu kasujecie. Sposób uzupełniania tuszu o obejrzenia na wielu filmach na YT.

  Jeżeli macie zdolności, możenie zrobić CISS, czyli system ciągłego zasilania.

  Gdy któryś kartridż padnie kupujecie nowy oryginał.

  Gdy padnie drukarka kupujecie nową, a CISS przekładacie ze starej.

  PS. Skaner kupcie osobno, przeżyje kilka drukarek...