Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Vito 2.2CDI - Nie odpala, nie kręci rozrusznik

adameko235 02 Jan 2020 14:29 3120 6
    adameko235
    Level 4  
    Witam
    Zakładam nowy temat ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć czegoś co może pomóc.
    Mercedes Vito 2.2cdi 75kw zaczęło się od tego że palily się naokraglo kontrolki świec zarowych edc ebv trakcja i żółty trójkącik po środku (nie gasly w czasie jazdy) 😁 samochód jeździł brak mocy kręcił się do 3000obr żadko się nim jeździło ale jezdzil. Później z konieczności musiałem nim jeździć na codzień ok 120km dziennie zrobiłem ok 3000km któregoś dnia wróciłem normalnie do domu sam go zgasilem wracam za kilka godzin odpalam, wsteczny i cofam, niestety po 20m zgasl, po długim kręceniu znowu odpalił i odrazu zgasl. Rozladowalem akumulator więc następnego dnia po naladowaniu wkładam aku odpalił jak gdyby nigdy nic bez długiego kręcenia tylko od strzała ale znowu podobna sytuacja tylko tym razem pochodził 10min na wolnych obrotach. Od tamtej pory samochód stoi na podwórku z tym że kiedy spróbowałem go teraz odpalić, nawet nie zakrecil. Zauważyłem że zawsze paliła się kontrolka świec żarowych a teraz wcale się nie zapala po przekreceniu kluczyka a rozrusznik nawet nie tyka, jak by zablokowany immo albo coś w tym stylu. Może ktoś miał podobny problem i może pomóc?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    migmig85
    Level 26  
    Jest taka szansa z immo jeśli aku był słaby ale z tego co pamiętam to na liczniku jakiś komunikat wyskakiwał . Ale w twoim przypadku trzeba zacząć od diagnostyki komputerowej bo to w cdi może być wszystko .
    Busista
    Level 4  
    Jeśli masz napis START ERROR to poszło imo
    adameko235
    Level 4  
    Nie ma żadnego napisu, żadnej kontrolki, jedyna zmiana to nie zaswieca się grzanie świec i nie kreci. Podłączyłem go pod interfejs wow snooper kiedyś łączył się bez problemu, teraz brak połączenia. Nie mam pojęcia co to może być, może znajdzie się ktoś kto miał taki problem?
    migmig85
    Level 26  
    No to sprawdź bezpieczniki w pierwszej kolejności bo z tego co piszesz to nie ma komunikacji z sterownikiem silnika .
    ladamaniac
    Level 38  
    Teraz sprawdź zasilanie i masy na sterowniku, porządnie, żarówką nie miernikiem. Nie wiem który rok, ale dla 99 do 03 masz masa wtyczka A pin 4,5,6, plus po zapłonie pin 13 wtyczka B. Jak podasz masę na pin 46 wyczka C , masz mieć jeszcze zasilanie na pinach 1,7,8 wtyczka A.