Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hyundai i20 - Pilot centralnego sterowania

Energizer000 02 Jan 2020 15:37 1836 27
Optex
    Energizer000
    Level 4  
    Witam mam Hyundaia i20
    Piloty coś wariują,mianowicie idę do jednego
    dwie baterie CR 2016.Baterie daję prawidłowo a po krótkim czasie użytkowanie baterie są całkowicie rozładowane a jedna znich ma odwrócone bieguny.Drugi pilot tak samo.
    Na zdjęciu widać jak bateria jest aż kolorowa bo robi się jakieś zwarcie.
  • Optex
    bajdu
    Level 29  
    Baterie dobrze założyłeś? Sprawdz czy bok którejś baterii nie dotyka blaszki stykowej i przez to może być zwarcie.
  • Optex
    bajdu
    Level 29  
    To napisz co jest dobrze,kupiłeś nowy pilot , coś naprawiłeś?
    Energizer000
    Level 4  
    Oryginalny pilot jestem 2 właścicielem i od początku tak się robiło nic przy nim nie robiłem po prostu szybko się rozładowuje i gdy są rozładowane sprawdzam miernikiem i jedna bateria ma tam gdzie + to - i na odwrót
    bajdu
    Level 29  
    Czyli dalej jest źle,bateria która sìę rozładowuje musi mieć gdzieś zwarcie do blaszki stykowej . Musisz dobrze popatrzeć bo prawdopodobnie jak składasz obudowę to wtedy dopiero następuje zwarcie .
    bajdu
    Level 29  
    Świecąca dioda nie oznacza że pilot wysyła fale radiową. Czy sprawdzasz na dobrych bateriach. Taki pilot powinno podłączyć pod zasilanie monitorując prąd miliamperomierzem przez dłuższy czas . Bez wciskania przycisku prąd =0mA. Po naciśnięciu switcha prąd od kilku do kilkunastu mA w zależności od typu pilota.
    Gienek
    Level 36  
    Na zdjęciach nie widzę styku "-" baterii. Prawdopodobnie jest centralny. Jeżeli tak, to powinna tam być podkładka z cienkiej folii z otworem na ten styk. Być może, że jej brak powoduje, że minus baterii robi zwarcie z innymi elementami.
    bajdu
    Level 29  
    Zrób zdjęcia (kilka) bez baterii, tylko żeby były dość wyraźne.
    bajdu
    Level 29  
    Ciekawa sprawa,czy jeśli założysz nowe baterie to która bateria ulega uszkodzeniu,bo z Twojego opisu wynika że tak jest od nowości że jedna zawsze jest wyładowana.
    Energizer000
    Level 4  
    Baterie są nowe,dawniej pilot chodził tak pół miesiąca i wtedy jak sprawdzałem to ta bateria u góry miała odwrotne bieguny.
    A teraz świeci się raz dioda czerwona a raz czerwona i zielona.W drugim pilocie świeci się tylko czerwona i pilot działa.
    bajdu
    Level 29  
    A czy w tym pilocie nie powinna być jedna bateria CR2032, zrób jeszcze zdjęcie obudowy pilota.
    Gienek
    Level 36  
    Z tym stykiem, to akurat nie pasuje do Twojego pilota.
    Po kolejnych wypowiedziach podejrzewam, że włożyłeś baterie tak, że dolna dotykała obejmy plusowej baterii, a górna dotykała tylko do górnego docisku "+". W takiej sytuacji nastąpiło zwarcie górnej baterii i w konsekwencji do jej "przebiegunowania". Aby tego uniknąć w przyszłości powinieneś wzdłuż obejmy plusowej baterii wstawić cienki pasek folii.
    Ten pilot co tak miga czerwono-zielono już chyba nie zadziała :cry:

Zasilanie pilota to 6V, a nie 3V
    bajdu
    Level 29  
    Tak,na obudowie pisze 2×2016. Gdzieś musi przywierać bok baterii tej dolnej. Dobrze musisz to opatrzyć. Załóż stare baterie i poruszając prawo ,lewo patrz czy bok dolnej nie przywiera ,pisałem o tym na początku. Baterie powinny wyczymać przynajmniej 2 lata.
    bajdu
    Level 29  
    Nie,piloty samokopiujące są przystosowane do stałych kodów.
    bajdu
    Level 29  
    Energizer ma rację, są piloty na kod zmienny-czy akurat Twojego da radę skopiować tego nie wiemy.Dlaczego chcesz odpuścić naprawę swojego, to jest na pewno do zrobienia.
    Energizer000
    Level 4  
    Żeby zaprogramować pilot trzeba mieć tester diagnostyczny więc pojadę do kolegi tylko muszę kupić nowy pilot a nie wiem jaki i gdzie kupić bo na tym co mam nie ma żadnych informacji i co radzicie?
    Energizer000
    Level 4  
    Witam
    Mam pilot do zamka centralnego orginalny
    Do samochodu Hyundai i20
    Jeżeli włożę baterie 2*2016 takie oznaczenie jest na obudowie po kilku dniach pilot nie dziala, baterię sa rozładowane a jedna z nich ma odwróconą polaryzację pilot na postoju zużywa ok 00.92mA i spada powoli do ok 00.60mA a podczas działania ok 01.65mA
    Czy spotkaliście się z taką sytuacją?
    I gdzie kupić nowy i jak zaprogramować
    Hyundai i20 - Pilot centralnego sterowania
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Gdzieś już na forum niedawno był taki temat z taką sytuacją ale nie mogę znaleść. To praktycznie nie jest możliwe że tak się dzieje z bateriami. Co jedna przeładowywuje drugą. Musi być coś nie tak w połączeniu. Jak Ty wkładasz te baterie?
    Energizer000
    Level 4  
    Wszytko daje dobrze,pilot prawdopodobnie jest uszkodzony i robi jakieś zwarcie szkoda naprawiać, interesuje mnie tylko gdzie mogę kupić taki pilot z elektroniką, transponder mam bezpośrednio w kluczyku nie w pilocie.
    I chcę się dowiedzieć jaki pilot kupić i zaprogramować, posiadam kod immo
    Samochód Hyundai i20 grudzień 2012
  • Helpful post
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    Energizer000 wrote:
    pilot do zamka centralnego orginalny
    Do samochodu Hyundai i20

To nie jest oryginalny pilot centralnego zamka do Hyundai i20.
    Został zamontowany (dołożony) w ASO przed sprzedażą samochodu.
    Może to być tylko pilotowy sterownik centralnego zamka lub pilotowy system alarmowy.

Energizer000 wrote:
    gdzie mogę kupić taki pilot

Allegro, Olx, Ebay, Aliexpress, ..., przedstawiciel firmy Keetec w Polsce.
    http://www.keetec.eu/
    Energizer000 wrote:
    jaki pilot kupić

Kupić dokładnie taki sam jak posiadasz - współpracujący z centralką firmy Keetec. Szukaj pilotów Keetec RC MOTO lub Keetec RC LINE
    Energizer000 wrote:
    zaprogramować

Potrzebna jest właściwa procedura kodowania czyli należy "rozpoznać" model centralki zamka lub alarmu firmy Keetec zamontowanej w samochodzie Hyundai i20.

Ja stawiam (zgaduję), że masz np. taki system:
    Hyundai i20 - Pilot centralnego sterowania Hyundai i20 - Pilot centralnego sterowania Hyundai i20 - Pilot centralnego sterowania
    Hyundai i20 - Pilot centralnego sterowania Hyundai i20 - Pilot centralnego sterowania Hyundai i20 - Pilot centralnego sterowania Hyundai i20 - Pilot centralnego sterowania
    Energizer000
    Level 4  
    Ten pilot to totalna chińczyzna,nie jest to orginalny pilot Hyundai.Czy w takiej sytuacji najlepsza decyzją będzie to zrobienie w serwisie Hyundaia za 600zl?