Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Piec Bosch Greenstar 28i. Jak wymienic zawór do uzupełniania wody w c.o.

02 Sty 2020 18:06 246 16
  • Poziom 4  
    Witam
    Jestem nowym urzytkownikiem forum, to tak na marginesie. Cieknie przy piecu zawór który służy do uzupełniania wody , cisnienia w tym piecu. Woda kapie z otworu w który wkłada sie taki plastikowy klucz. Zakupiłem juź taki zawór , jutro powinni go dostarczyc.
    Moje pytanie. Jak sie do tego zabrac ? Czy wystarczy zakrecic zawóry ktorey jest przed i drugi ktory jest za tym uszkodzonym , wymienic na nowy i otworzyc wczesniej zamkniete zawory? Czy trzeba pózniej odpowietrzac?
    Postaram sie załączyc zdjecia tego pieca i zaworu.
    Nadmienie jeszcze ze piec znajduje sie na pietrze ,ogrzewa piętro i parter i ciepła wode. Jest wyżej wszystkie kaloryfery sa ponizej Piec Bosch Greenstar 28i. Jak wymienic zawór do uzupełniania wody w c.o. Piec Bosch Greenstar 28i. Jak wymienic zawór do uzupełniania wody w c.o.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Z tego co kojarzę to w naszym kraju ten kocioł nie był oferowany.
    Wyłączyć kocioł. Zakręcić zawory pod kotłem. Spuścić wodę z kotła aż na manometrze będzie zero. Wymienić zawór. Otworzyć powoli zawory*. Dopuścić wody do układu*. Włączyć kocioł.
    *w momencie otwierania zaworów lub dopuszczania wody z kotła powinno/może syczeć tzn. odpowietrznik powinien syczeć który na 99% wbudowany jest w kocioł.
    Jeśli dostanie się dużo powietrza to kocioł może przez kilka minut głośniej pracować do momentu aż nie wypchnie całego powietrza (nie wszystko wyleci odpowietrznikiem).
  • Poziom 4  
    Witam i dziekuje za pomoc.
    Tak ma Pan racje , ten piec chyba niebył na polskim rynku był chyba Greenstar 24i ale ja mieszkam obecnie w uk .
    Dzis dostałem nowy zawór i po obejrzeniu jak on działa postanowiłem bardziej dokrecic ten stary(biały) i narazie ten problem znikły.
    Od jesieni ten zawór uzywałem bardzo czesto i podejrzewałem że sie gdzies uszkodził ponieważ ciekł.
    Chciałem sie Pana zapytac jeszcze czy powinienem zamknac ten temat i otworzyc drug opisujac co dzieje sie z tym piecem , czy opisac to tutaj.
    Sadze ze powinienem otworzyc nowy temat.
    Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Jak często musisz dopuszczać wody to prawdopodobnie masz puste/uszkodzone naczynie przeponowe lub wyciek w instalacji. Ale tu raczej potrzebny będzie serwisant.
  • Poziom 4  
    Kociał ma około 5,6 lat do jesieni nie miałem z nim żadnuch problemów , kontrolowałem tylko cisnienie imoże raz na 1-mc moze 2-mc może nawet żadziej dobijałem cisnienie. Od jesieni cisnienie skacze jak zimny spada jak goracy rosnie. . Musiałem codziennie lub co drugi dzien dobijac a ostatnio juz nawet dwa razy dziennie.
    Wiec jakis czas tem znalazłem podobny temat chyba na tym forum o zbiorniku przeponowym.. Znalazłem prawdopodobnie ten zbiornik za kotłem z zainstalowanym na gorze wentylem samochodowym. Wciskajac iglice tego wentyla nie lecjała ani woda ani powietrze.
    Wyłaczyłem kocioł spusciłem przy grzejniku wode z kotła az do zera dopompowałem powietrza az zegar sie ruszuł tak około 0.50 bara reszte dobiłem woda do około 1.2 bara ale problem pozostał
    Cisnienie skacze od około 0.50 bara do 2.30 bara
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Artom651 napisał:
    dopompowałem powietrza az zegar sie ruszuł tak około 0.50 bara

Błąd.
    Ciśnienie dobijasz na odkręconym grzejniku. Podczas pompowania manometr w kotle nie może nic pokazywać.
    Pompowanie kończysz kiedy manometr urządzenia którym pompujesz pokaże około 1Bara ale na kotle ma być zero.
  • Poziom 4  
    Witam
    Nie rozumiem co ma Pan na mysli źe cisnienie dobijam na odkreconym grzejniku, ja odkrecam zaworek przy grzejniku który słuzy do odpowietrzania grzejnika jeźeli chce aby cisnienie na manometrze ktory jest przy kotle spadło do zero nastepnie zamykam ten zaworek. ( Oczywiscie robiłem to przy wyłączonym kotle). Tak tez zrobiłem przed pompowaniem powietrza do zbiornika przeponowego,
    Martwi mnie natomiast t to ze w trakcje pompowania manometr na kotle z zera podskoczył do 0.50 bara.
    Dzis rano po powrocie z prac na kotle było 0 bara i juz 2 razy w dni dzisiejszym dolewałem wody tak do 1.2 bara
    Nie wiem co robic ? Czy spróbowac jeszcze raz dobic cisnienie do tego zbiornika przeponowego ?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Zostaw ten odpowietrznik przy grzejniku otwarty przez cały czas regulacji ciśnienia powietrza w naczyniu przeponowym. Teraz jest w nim woda i uzupełniając powietrze do wymaganego ciśnienia musi tą wodę wypchnąć. Dopiero jak uzupelnisz ciśnienie powietrza to zakręć odpowietrznik przy grzejniku i dolej wody do odpowiedniego ciśnienia.
  • Poziom 4  
    Ok .Biore sie za robote dam znac efekt

Dodano po 25 [minuty]:

Ile w ten sposob mam wypompowac wody, jak tylko zakrece odpowietrzenie kaloryfera i pompuje to manometr na piecu idzie do gory .
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    No musi być puste naczynie, bez wody. Może to być i 6 litrów

Dodano po 19 [minuty]:

Uzupełnij powietrze przy otwartym odpowietrzniku grzejnika aż będziesz miał 1 bar na wentylu a na manometrze kotła ciśnienie w instalacji 0 (zero). Wtedy zakręć odpowietrznik przy grzejniku i uzupełnij wodę.
  • Poziom 4  
    Panowie problem chyba rozwiazany oczywiscie bez waszej pomocy było by to niemożliwe ., za co Wam serdecznie dziekuj.
    Z zamknieciem tematu poczekam do jutra w tej chwili piec pracuje i na manometrze cały czs jest 1.00 1.20 bara jak tak bedzie to jutro zamkne temar.
    Jeszcze raz Dziekuje i Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Cieszę się, że pomogłem i oby to było wszystko co powodowało kłopoty z grzaniem.
    Pozdrawiam ciepło, Wojtek.
  • Poziom 4  
    Witam
    Przez noc na manometrze przy kotle spadło cisnienie do około 0.40 bara , zbiornik przeponowy trzyma cisnienie 1.00 bara . Czy kocioł potrzebuje troche czasu aby sie uregulował?
  • Poziom 34  
    Może się instalacja odpowietrzać. Ale jak sytuacja będzie się powtarzać to masz wyciek w instalacji.
    Przy prawidłowo działającej instalacji wodę dolewa się raz w roku.
  • Poziom 4  
    Wycieku nigdzie nie moge znalezc , doleje wody do 1.00 bara i bede obserwował. Jurto rano jak wróce z pracy sprawdze i dam znac czy jest poprawa.
    Dziekuje i Pozdrawiam
  • Poziom 4  
    Witam
    Kocioł wyregulował sie i trzyma cisnienie 1.00 , 1.20 bara.
    Jeszcze raz wszystkim Dziękuje i Pozdrawiam.
  • Poziom 4  
    Witam
    Kocioł wyregulował sie i trzyma cisnienie 1.00 , 1.20 bara.
    Jeszcze raz wszystkim Dziękuje i Pozdrawiam.

Dodano po 3 [minuty]:

Problem rozwiazany